Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...
 

Samsung Galaxy S23 Ultra

  • Please log in to reply
7192 replies to this topic

#6985
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,452
  • Înscris: 16.05.2007
am gasit multumesc, imi accesa contactele de la google si de aceea nu puteam

Edited by liberlamare, 29 March 2024 - 18:36.


#6986
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
🙂

Attached Files



#6987
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Astia mai au un pic si muta totul in Good Lock dar Good Lock nu este disponibil peste tot, bun asa! :)

Apropo, in Good Lock exista vreo optiune prin care putem face sa se aprinda cerul din jurul camerei la notificari? Nu mai vreau inca o aplicatie separata pentru asta...
Samsung propabil a uitat ca pana la S9 au avut pe telefoane un led dedicat pentru notificari, oare de ce le este atat de greu sa implementeze in soft treaba asta in ziua de azi?

#6988
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,452
  • Înscris: 16.05.2007
aplicatia aia e facuta de Samsung?

#6989
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 15.05.2009
Vreau sa traduc ceva dupa o pagina random din engleza in romana si inainte cu OneUI 6.0 o facea cu translate, acum s-a schimbat. Aveti idee cum pot reveni sa pot traduce cu google translate fara sa descarc pachetele lingvistice ? Stiu, pot da copy la textul selectat dupa aceea sa dau lipire in google translate, dar este peste mana asa. Multumesc. La aplicatia google translate am activat optiunea "Apar deasupra", degeaba.

Edited by KeNz011, 30 March 2024 - 11:20.


#6990
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 23.01.2010
Este dezvoltata de Good Lock Labs în cooperare cu Samsung!

@liberlamare

#6991
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014

Vizualizare mesajKeNz011, pe 30 martie 2024 - 11:16, a scris:

Vreau sa traduc ceva dupa o pagina random din engleza in romana si inainte cu OneUI 6.0 o facea cu translate, acum s-a schimbat. Aveti idee cum pot reveni sa pot traduce cu google translate fara sa descarc pachetele lingvistice ? Stiu, pot da copy la textul selectat dupa aceea sa dau lipire in google translate, dar este peste mana asa. Multumesc. La aplicatia google translate am activat optiunea "Apar deasupra", degeaba.

Am incercat si eu zilele trecute si nu mai functioneaza translatorul in romana.Au implementat AI.ul in browser si au doar anumite pachete lingvistice fara romana.Am descarcat o versiune de Samsung browser de anul trecut dar se integreaza Ai.ul si in acela.E in sistemul de operare nu in aplicatie.Eu mai intram pe site.uri din Asia.Acum le pot traduce doar in engleza din browser sau le pot traduce pe fraze cu ajutorul spenului(google translate)in limba romana.

Poate,cu timpul vom avea si suport in limba romana pe AI.In schimb subtitrarea functioneaza in limba romana pentru clipuri vazute in browser.

Attached Files


Edited by lawrence74, 30 March 2024 - 11:54.


#6992
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 13.09.2007
Ăștia ne îngreunează viața și interacțiunea cu agregatele în loc să le simplifice.

#6993
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,452
  • Înscris: 16.05.2007
normal, ne tin mintea ocupata cu nimicuri

#6994
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 13.09.2007
Oricum, handicapul nostru cel mai mare, că-i Google, că-i Apple, că-i Samsung, e că trăim și le folosim în România.

#6995
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Aparent par lucruri marunte dar ele au devenit o obisnuinta de foarte mult timp si acum ca lipsesc te deranjeaza intr-o oarecare masura.Poti folosi alt browser,chrome,microsoft edge dar pentru Samsung era oare atat de greu de implementat.

Au introdus AI.ul dar nu mai gasesti in setari bara de navigare,nu mai gasesti setari luminozitate aod,nu mai gasesti translator si altele.Va trebui sa instalezi o alta suita de aplicatii ca sa-ti poti seta telefonul si asta pe viitor.

Pana la A13 setarile erau intuitive,cu A14 au devenit ascunse sau indisponibile.

#6996
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 07.04.2023

 lawrence74, on 30 martie 2024 - 12:06, said:

Aparent par lucruri marunte dar ele au devenit o obisnuinta de foarte mult timp si acum ca lipsesc te deranjeaza intr-o oarecare masura.Poti folosi alt browser,chrome,microsoft edge dar pentru Samsung era oare atat de greu de implementat.

Au introdus AI.ul dar nu mai gasesti in setari bara de navigare,nu mai gasesti setari luminozitate aod,nu mai gasesti translator si altele.Va trebui sa instalezi o alta suita de aplicatii ca sa-ti poti seta telefonul si asta pe viitor.

Pana la A13 setarile erau intuitive,cu A14 au devenit ascunse sau indisponibile.

Chestia e, daca faci chestii dinastea, da goodlock la toti.

#6997
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Asa ar trebui,dar nici pe ala nu-l ai oficial in Romania.Bine ca avem suport gsm sa-l folosim in retelele noastre😀

#6998
Chios01

Chios01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 23.10.2021

 KeNz011, on 30 martie 2024 - 11:16, said:

Vreau sa traduc ceva dupa o pagina random din engleza in romana si inainte cu OneUI 6.0 o facea cu translate, acum s-a schimbat. Aveti idee cum pot reveni sa pot traduce cu google translate fara sa descarc pachetele lingvistice ? Stiu, pot da copy la textul selectat dupa aceea sa dau lipire in google translate, dar este peste mana asa. Multumesc. La aplicatia google translate am activat optiunea "Apar deasupra", degeaba.
Folosește Google Chrome și nu mai ai probleme iar ca și tastatură SwiftKey e impecabilă îți face traducerea din romana în orice limbă fără probleme.

Edited by Chios01, 30 March 2024 - 12:27.


#6999
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,113
  • Înscris: 10.04.2006

 lawrence74, pe 30 martie 2024 - 12:06, a scris:

Aparent par lucruri marunte dar ele au devenit o obisnuinta de foarte mult timp si acum ca lipsesc te deranjeaza intr-o oarecare masura.Poti folosi alt browser,chrome,microsoft edge dar pentru Samsung era oare atat de greu de implementat.

Au introdus AI.ul dar nu mai gasesti in setari bara de navigare,nu mai gasesti setari luminozitate aod,nu mai gasesti translator si altele.Va trebui sa instalezi o alta suita de aplicatii ca sa-ti poti seta telefonul si asta pe viitor.

Pana la A13 setarile erau intuitive,cu A14 au devenit ascunse sau indisponibile.
Samsung vrea să devină Apple.
Cu bune și cu rele :D

#7000
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 10.07.2014
Cam asta e tendinta.Prima data fac misto de ei pe urma ii copie.🙂

#7001
KeNz011

KeNz011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 15.05.2009

 Chios01, on 30 martie 2024 - 12:27, said:


Folosește Google Chrome și nu mai ai probleme iar ca și tastatură SwiftKey e impecabilă îți face traducerea din romana în orice limbă fără probleme.

Am rezolvat, nu am fost atent ca sunt 2 rubrici de Traducere. Cea de jos este pentru Google Translate. Multumesc.

Edited by KeNz011, 30 March 2024 - 15:55.


#7002
Octavianstefan87

Octavianstefan87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2017
Salut, sunt posesor de s23 ultra de aproape un an si sunt mulțumit din toate punctele de vedere de el. Pe partea de camere, dupa multele updateuri, consider ca cel mai bine a stat undeva dupa updateul la android 14, prin noiembrie-decembrie 2023. Apoi treptat dupa lansarea lui s24 ultra si ultimelor 2 updateuri primite pe s23 ultra calitatea pozelor a scazut drastic.

A mai observat cineva acest lucru?


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 1 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate