Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Samsung Galaxy S23 Ultra

  • Please log in to reply
7139 replies to this topic

#6949
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003

Vizualizare mesajcristi_95, pe 28 martie 2024 - 18:28, a scris:

Nu știu cum e la voi, dar la mine autonomia a scăzut drastic. Mi-e dor de one ui 5.1 unde scoteam 10-11h dintr-o încărcare full (light usage) și 7-8h mai hard. Când a apărut one ui 6.0 a scăzut autonomia, dar nu simțitor, acum însă e cam praf. Nu i-am dat factory reset, mi-e frică că îi dau degeaba. Cât privește fluiditatea, are momente când parcă merge la 60hz...

la fel il simt si eu. in Ianuarie dupa actualizare, bateria s-a imbunatatit. Februarie treaca-mearga, dar de la update-ul din Martie, nu, a scazut simtitor. nu e catastrofa, dar nici cum a fost dupa update-ul din Ianuarie. azi i-am facut update la 6.1 si simteam un lag. am facut un app booster din good guardians si apoi un wipe cache din recovery, apoi iar un app booster si se misca mai fluid, dar nu ca inainte...de parca aluneca pe gheata. la fel il simt si eu, la 120hz se misca la fel ca la 60hz. o sa mai fac teste intre ele 120-60 si apoi mai vad.

bateria azi dupa update chiar nu imi place. l-am scos de la incarcat la 100%, apoi un apel de 30 de minute a scazut la 99% si apoi direct update 6.1. si-a facut reboot si imi arata direct 92%.
7% pierdere doar pe update.
tot il butonez, teste AI, whatsapp + alte retele, ceva jocuri in ultimile 5 ore si sunt la 50% cu bateria.

poate se va stabiliza mai bine peste o saptamana. poate are nevoie sa reinvete tot.

Edited by anelise, 28 March 2024 - 20:18.


#6950
Jimmy71

Jimmy71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 05.05.2006

Vizualizare mesajsaro13, pe 28 martie 2024 - 16:20, a scris:

Dezactivatati "tranzactie animatii", nu o sa mai fie lag!

Sa inteleg ca aceasta optiune a venit activata odata cu 6.1 si inainte era dezactivata? Sau era si inainte activa iar acum ca sa functioneze mai bine trebuie sa dezactivam optiuni??

#6951
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

View Postgicuta77, on 28 martie 2024 - 17:54, said:

Am scăpat de lag cu Nova Launcher... ca pe timpuri
Salut
și eu as vrea sa folosesc iar Nova Launcher nu pentru lag, cat pentru gesturi. Aveam un gest configurat, care mă ducea direct in setări. Să nu trebuiască să folosesc "rotița" din meniu sau cea de sub baterie.
Dar daca folosesc unlock screen cu dubla apăsare, îmi cere pin sau pattern ceea ce e super enervant. Și am văzut că din accesibilitate, e blocata varianta anulării acelui pin la deblocare a cu double tap.
Asa este si la tine ?
Merci.

View PostJimmy71, on 28 martie 2024 - 20:41, said:



Sa inteleg ca aceasta optiune a venit activata odata cu 6.1 si inainte era dezactivata? Sau era si inainte activa iar acum ca sa functioneze mai bine trebuie sa dezactivam optiuni??
Pai majoritatea au așteptat acest update, pentru animațiile mai fluide...Nu neapărat eu. Dar de ce le-ar dezactiva ?

#6952
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
eu inainte le aveam pe toate trei la .5x, acum dupa update 6.1 vad ca sunt toate trei la 1x.
ori incerci un .x5 ori le dezactivezi.

View PostJimmy71, on 28 martie 2024 - 20:41, said:

Sa inteleg ca aceasta optiune a venit activata odata cu 6.1 si inainte era dezactivata? Sau era si inainte activa iar acum ca sa functioneze mai bine trebuie sa dezactivam optiuni??

Edited by anelise, 28 March 2024 - 20:59.


#6953
gicuta77

gicuta77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 24.11.2007

 narcis1974, on 28 martie 2024 - 20:52, said:


Salut
și eu as vrea sa folosesc iar Nova Launcher nu pentru lag, cat pentru gesturi. Aveam un gest configurat, care mă ducea direct in setări. Să nu trebuiască să folosesc "rotița" din meniu sau cea de sub baterie.
Dar daca folosesc unlock screen cu dubla apăsare, îmi cere pin sau pattern ceea ce e super enervant. Și am văzut că din accesibilitate, e blocata varianta anulării acelui pin la deblocare a cu double tap.
Asa este si la tine ?
Merci.
La double tap pt deblocare nu îmi cere pin, merge cu amprenta.

#6954
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

Vizualizare mesajgicuta77, pe 28 martie 2024 - 21:09, a scris:


La double tap pt deblocare nu îmi cere pin, merge cu amprenta.
Am înțeles.
As vrea sa nu ceara nici măcar amprenta.
Daca e împerecheat cu ceasul nu îmi cere nimic cat sunt in apropierea lui.
Și de aceea nu am pin, amprenta, pattern. Intr-o vreme, până la Android 14, mergea brișcă Nova Launcher.
Pasul asta cu amprenta, pin etc in plus, la unlock, m-a făcut să spun pas.

#6955
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
A aparut update la Device Care in Play Store si acum apare optiunea "Since last charge" la baterie.

#6956
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008
Și la mine...autonomia a scăzut drastic din păcate,  după update-ul de ieri. Dacă butonezi telefonul efectiv se descarca mai repede. Iar daca ai Bluetooth activat, și mai repede(l-am folosit întotdeauna, dar acum diferența între BT on și off este mult mai mare). Asta e, eu eram mai mult ca sigur că asta se va întâmpla.

#6957
Smitty

Smitty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 07.04.2023

View Postandrew1980, on 29 martie 2024 - 09:41, said:

Și la mine...autonomia a scăzut drastic din păcate,  după update-ul de ieri. Dacă butonezi telefonul efectiv se descarca mai repede. Iar daca ai Bluetooth activat, și mai repede(l-am folosit întotdeauna, dar acum diferența între BT on și off este mult mai mare). Asta e, eu eram mai mult ca sigur că asta se va întâmpla.

Is curios pe date mobile pe dualsim cum e. :)

#6958
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
Eu îl folosesc cu două sim. Nicio problemă. Ieri am fost mai toată ziua pe drumuri, autonomie top. N-am observat nicio degradare după nicio actualizare.

#6959
Chios01

Chios01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 23.10.2021
Vad ca e ok bateria. Am bluetooth și GPS on permanent.

Attached Files



#6960
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Doar pe un sim nu vad mare diferenta la autonomie.Depinde mult si de luminozitate.Partea care imi displace e ca incepe sa se incalzeasca bine.

#6961
Chios01

Chios01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 23.10.2021
Am observat și eu ca se încălzește mai repede decât înainte. Luminozitatea o am întotdeauna pe auto.

#6962
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
La temperatura de afară te-ai uitat?

De acum o să vină colegii să spună că li se încălzește agregatul mai tare din cauza actualizărilor de cacao, nu că s-a încălzit afară și că vara nu-i ca iarna.

#6963
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Adevarul e ca ieri am stat pe plaja😀

In iulie facem popcorn😀

Eh,ieri s-a instalat update.ul.Suntem rautaciosi.Mai asteptam sa se aseze pana la S25U.🤣

Glumesc!N-am probleme deocamdata in utilizare sau autonomie,dar sincer vorbind,nici nu ma mai intereseaza.

#6964
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
il incalzeste AI-ul va trebui racit cu apa la vara, precum centralele nuclearelectice, eu nu am vazut nimic in magazin referitor la aplicatia de intretinere dispozitiv, niciun update.Am vazut ieri dupa update ca mi-au revenit ceasurile la normal, o sa mai verific.

Edited by liberlamare, 29 March 2024 - 10:37.


#6965
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
E in al doilea an de utilizare.Daca va functiona ca in primul,minunat,daca nu,e de asteptat.

Edited by lawrence74, 29 March 2024 - 10:36.


#6966
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
ar trebui sa ne bage si pe noi la update de 7 ani intru salvarea planetei

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate