Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 

Nesimtire si/sau incompetenta?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 17.10.2018
internet ai acum?

#20
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005
Nu le iau apararea insa ...digi-ul mi se pare foarte ok (poate tine si de zona)  - mi au instalat net  ( au tot insistat cu tv etc dar nu mai folosesc asa ceva) intr o saptamana dupa contractarea pe whatsapp (zona If, Caciulati). nu era nici curent (traiasca cu sanatate mafie edistributie) dar au fost foarte ok  oamenii - totul a fost testat pe generator de curent.

cand au taiat doreii de lucreaza la drum fibra optica ( de 2 ori in 3 zile) - a venit echipa in max 2 ore si au rezolvat.
asta - repet - sat in Ilfov.

#21
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,913
  • Înscris: 12.03.2009
Opa opa! Pai credeați că nu pica și netul? Pai cum așa? Pai nu scriem noi de pe telefon(asta daca nu moare și asta). Greața+ scârbă= lehamite. Facem pariu că până mâine la ora asta Digi helperul nu da prin zona? 😎

#22
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.05.2013
Depinde și de zonă. La mine azi, la țară, sesizare duminica ora 13, la ora 15 a sosit echipa. Cu net și fără tv merge digi online pe o tabletă sau laptop.

#23
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Postmisu78, on 29 ianuarie 2023 - 20:53, said:

TV, internet, stick net, 4 abonamente si 2 cartele. Le mut toate dale dreaku... Unde?
N-ai unde, la toti sunt si bune si rele. Acum ca o palida consolare e totusi bine ca ai internet ca poti totusi viziona acolo o multime de canale TV.

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,687
  • Înscris: 24.11.2015
Odata nu mergea internetul nici la mine, nici la prieteni pe distanta de cel putin 2km si duduia de la telefon ma punea sa refac conexiunea manual si imi spunea ea pas cu pas ce sa configurez desi ii spuneam ca toata lumea nu are, nu doar eu. Dupa ce am terminat de facut ce mi-a zis si mi-a stricat conexiunea, a trimis o echipa si a rezolvat problema care era pe un stalp Posted Image

Edited by TruculMagic, 29 January 2023 - 23:04.


#25
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 07.04.2017
Depinde ce oameni au pt  interventii. Nu era inca frig, zapada , etc. Afara cald si bine. Zi lucratoare. Localitate mica, dar la sosea, sa  zicem , nu vreo zona izolata .S- a telefonat dupa amiaza pt lipsa semnal tv( cablu ) . Au mintit ca vin , cand s- a sunat dupa cateva ore, aaa, pai suntem obositi si lasa,ca venim maine. A doua zi  abia au catadicsit pe la 11 sa apara. Intre timp mai sunasera si altii afectati, aia au amenintat  ca fac reclamatie.  Probabil daca nu erau mai multi clienti afectati, cine stie cand veneau. Fac  ce vor pt ca nu au oameni si lucreaza cu cine a ramas, dintre care nu toti stiu ce fac.

#26
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,462
  • Înscris: 28.10.2018
D-aia e buna concurenta in piata libera, capitalista.

#27
unu999

unu999

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,305
  • Înscris: 10.10.2019

View Post__Dan__, on 29 ianuarie 2023 - 20:42, said:

Bun venit in Romania, 2023.

Asa-i ca habar n-ai cum sunt serviciile de net/catv in alte tari? In Romania inca e excelent pentru clienti in acest domeniu.

#28
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,184
  • Înscris: 19.09.2005

View Postmisu78, on 29 ianuarie 2023 - 21:27, said:

...
problema e simpla: nu au oameni.

#29
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,172
  • Înscris: 06.04.2020

View Postabac, on 30 ianuarie 2023 - 01:07, said:

D-aia e buna concurenta in piata libera, capitalista.
Si in localitatile mici unde nu-i decat un furnizor, ce te faci, unde-i piata libera?

#30
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,602
  • Înscris: 16.03.2007
fa-te tu furnizor de servicii si venim toti la tine.

#31
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Eu am avut problema asta cu upc... Ajunsesera minerii pe la Costesti si ei faceau misto' de mine. Nu am mai platit si nici nu le-am inapoiat modemul ala sau ce o fi fost. La fel am facut si la romtelecom.

#32
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,634
  • Înscris: 15.06.2004
Sa inteleg ca la initiator e un catun indepartat unde inca nu exista TV digital ? Doar TV pe cablu coaxial separat ?

Ca in rest pe unde e TV digital vine cu internetul pe aceeasi fibra. Daca da drumul la net vine si Tv-ul. Ori e GPON in casa, ori la bloc ori la coltul strazii...

#33
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
De obicei problemele la Digi se rezolva rapid. Cel putin din experienta mea, probleme in oras mare. Din ce stiu chiar au tehnicieni, pe ture, chiar si in weekend.
Se prea poate ca in nu stiu ce locatii mai indepartate sa ajunga ma greu.

La Orange cel putin, e mult mai nasol decat la Digi. S-a rupt o fibra sambata dupa-masa, au reparat doar marti. In weekend nu lucreaza nimeni. Cu greu dai si de cineva la telefon, sa faci sesizare, daramite sa si repare cineva ceva.

#34
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,913
  • Înscris: 12.03.2009

View Postmisu78, on 29 ianuarie 2023 - 20:03, said:

Pe scurt: pica semnalul de net si TV vineri la 12.00!
E luni, ora 18.00! Au fost necesare 78 de ore sa repare o avarie! Posted Image

#35
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 16.04.2008
De curiozitate, de cati ani ai contract si cat de des ti-au picat serviciile.
Ca daca se intampla sa nu ai servicii 2-3 o data la 2-3 ani, nu vad o drama atat de mare.

#36
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,913
  • Înscris: 12.03.2009
Toate serviciile din 2010. A mai picat netul acu vreo 5-6 ani si s-a remediat in cateva ore.
E o ,,drama" sa nu ai TV 78 de ore. Nu cred ca pica bine la nimeni...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate