Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

AnyDesk - Probleme sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
satcodx2002

satcodx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.01.2007
SalutărI!
Am sunet de pe calculatorul la care mă conectez (un Dell Optiplex vechi) dacă folosesc audio onboard.
Am pus un SoundBlaster Audigy SE (slot PCI), am setat sunetul să iasă pe acestă placă, dar prin AnyDesk nu se aude nimic, indiferent ce aleg la Audio /Transmission (Transmit audio output  of this Desk sau Specify Device -  Speakers(SB Audigy). La Security  e evident bifat ”Hear my audioDevice. audio”, altfel n-ar merge nici cu placa onboard.
Culmea e că a fost înainte un Audigy 2 (tot PCI)și mergea perfect AnyDeskul cu ea...

Mulțumiri anticipate cui oferă o soluție! :)

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004
SIstem de operare ?
Ai schimbat driverele ?
Vezi ca unele placi Creative pe unele placi de baza nu merg sau nu merg corect daca nu e dezactivat on-board-ul in BIOS.

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 12.09.2015
Asa cum spune si eiffel,pe un calculator brand gen: Dell,nu mai retin ce era brandul,datorita placilor de baza simpliste si foarte sarace in bios si optiuni,la fel a trebuit sa opresc manual functionarea sunetului Onboard ca sa functioneze placa de sunet dedicata,tot Creative pe care eu le apreciez cel mai mult.Acele placi de baza brand Dell etc. nu stiu sa gestioneze la fel de bine situatii ,cand sunt introduse componente noi in pc. si atunci trebuie facute setari manual in bios,dar exista supriza ca din cauza biosului foarte sarac in optiuni sa nu se poata face acest lucru,am intalnit si acea situatie ,la tine sper sa nu fie asa ceva.Ai instalat softul corect si corespunzator pentru modelul tau de Creative?Este foarte important?Este posibil sa nu functioneze ca te-ai bazat driverul instalat  de  windows cea ce este o greseala ina majoritatea cazurilor(nu ai specificat ce ai facut).
Partea buna este ca modelul tau de Creative are suport pentru windows 10 cat si sistemele anterioare de operare.
https://support.crea...e=Sound Blaster

Attached Files


Edited by PiticVerde, 27 January 2023 - 14:25.


#4
satcodx2002

satcodx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.01.2007
Mulțumesc, scuze pentru omisiuni.
Am instalat driverul de pe   Creative.com  cel mai nou disponibil pentru Win 7 (29 Jan 14) .Cu cel detectat automat de windows nu aveam sunet 5.1 .
Nu am dezactivat on-board-ul in BIOS, o las ca ultimă variantă (cu Audigy 2 nu a fost dezactivat și funcționa).

Edited by Ravy, 27 January 2023 - 20:46.


#5
satcodx2002

satcodx2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 06.01.2007

 satcodx2002, on 27 ianuarie 2023 - 16:47, said:

Mulțumesc, scuze pentru omisiuni.
Am instalat driverul de pe   Creative.com  cel mai nou disponibil pentru Win 7 (29 Jan 14) .Cu cel detectat automat de windows nu aveam sunet 5.1 .
Nu am dezactivat on-board-ul in BIOS, o las ca ultimă variantă (cu Audigy 2 nu a fost dezactivat și funcționa).
Am încercat și dezactivând on-board-ul in BIOS, tot nu funcționează sunetul pe AnyDesk, a trebuit să reactivez on-board-ul.
Un coleg spunea că nu funcționează cu plăcile la care după instalare nu apare ca opțiune ”Stereo Mix” sau ”What You Hear”, așa că încerc să găsesc un Audigy la care apar respectivele opțiuni.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate