Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Oneplus 11

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#127
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Daca acesta decizie se va extinde si in alte tari situatia nu va fi prea roz...

''Oppo and OnePlus accounted just for four percent of the total European market in Q3 2022.''

#128
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Voi aveti bugul la mesajele cu numar scurte gen FanCourier? Am doua mesaje care se suprapun "Nu se poate raspunde la acest cod scurt" urmate de un flicker unde e afisat mesajul.
Am incercat sa sterg aplicatia si sa o instalez din nou dar face la fel. La mesajele normale nu am probleme.

Edited by Papillon_, 29 March 2023 - 09:15.


#129
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
Da. Citisem undeva ca ar fi un bug de la Goolge, pentru ca aplicatia de mesaje este a lor. Sper sa corecteze

#130
xtremealex15

xtremealex15

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 18.05.2010
E valabil și pe 10T bug-ul din aplicația de SMS-uri. Au venit update-uri destule de când am văzut prima dată asta dar tot nu s-a rezolvat.

#131
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Sincer mi se pare inadmisibil sa dau 4700 de lei pe un telefon și sa am problema asta cu mesajele, m-am gândit de câteva ori sa îl returnez la eMAG dacă tot am retur 60 de zile prin eMAG Genius și sa comand iPhone 14 Pro de 256 deși e mai scump cu 2000 de lei

Am primit doua actualizări la aplicația de mesaje dar nu au rezolvat problema. Pe OP 7T care a fost 2800 de lei nu am pățit asa ceva in 3 ani.
Nu sunt fan Apple și detest restricțiile și prețurile umflate dar optimizarea și suportul sunt peste ce oferă Androidul. Am un iPad Air 2019 256GB care l-am luat de “proba” sa văd cum sunt produsele lor, am avut într-adevăr undele crash-uri in app Store la început care sau rezolvat iar unele aplicații de la anumiti dezvoltatori nu erau optimizate pentru tablete dar in general optimizarea și actualizările sunt la alt nivel fata de Android. Windows-ul e mai aproape de iOS fata de Android.

Sunt mulțumit de telefon dar îmi vine sa renunț la Android când nici măcar aplicații de baza nu sunt in regula.

Mai am timp pana pe 20 Aprilie sa iau o decizie dacă raman pe Android sau trec la iOS.
Apropo detest tăietura aia groasa de pe iPhone pentru camera și faptul ca nu ai încărcător in cutie, nu m-au convins pe mine cu minciuna aia de 2 bani cu mediul.

Edited by Papillon_, 29 March 2023 - 20:44.


#132
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
2000 de lei era in Februarie când era 6800 acum văd ca e 6000 de lei, 1300 diferența fata de OP 11.

Problemă rezovata am pus aplicația de mesaje de la OnePlus in loc de Google Mesage.

Edited by Papillon_, 29 March 2023 - 21:48.


#133
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
A venit o noua actualizare pentru OnePlus 11, contine patch-ul de securitate pe martie, un update pentru camera si cateva de stabilitate.

Edited by Papillon_, 06 April 2023 - 21:32.


#134
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,013
  • Înscris: 13.09.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jiaZS08LuB8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#135
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008

View PostPapillon_, on 29 martie 2023 - 09:14, said:

Voi aveti bugul la mesajele cu numar scurte gen FanCourier? Am doua mesaje care se suprapun "Nu se poate raspunde la acest cod scurt" urmate de un flicker unde e afisat mesajul.
Am incercat sa sterg aplicatia si sa o instalez din nou dar face la fel. La mesajele normale nu am probleme.

S-a rezolvat problema cu mesajul de la atentionare de la sms-urile cu numar scurt. Nu stiu daca a fost de la update-ul A09 sau ca si-a facut update aplicatia de mesaje acum 1 zi.

Edited by razvaldinho, 11 April 2023 - 08:58.


#136
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,013
  • Înscris: 13.09.2007
Și nu era doar pe Oneplus. Și pe Samsung am întâlnit.

#137
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
A reusit cineva sa inregistreze apelurile? De preferabil fara root.

#138
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Cum sta acest model de telefon din punct de vedere al emisiei/receptiei semnalului in convorbiri? A facut cineva vreun test in comparatie cu alte telefoane care erau in aceeasi retea si in aceeasi locatie?

Sunt in cautarea unui telefon care sa performeze cat mai bine in zone cu semnal slab. Daca face si fotografii bune, atunci e si mai bine. Pentru a vedea rapid care este nivelul semnalului receptionat de la turnul de emisie intr-un anumit loc, daca nu vreti sa va instalati app Network Cell Info, puteti urma pasii din video. Cu cat valoarea dBm este mai mica, cu atat receptia/emisia este mai buna.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ujhWdnQMXow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Multumesc anticipat.

#139
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
Nu am facut comparatia prin aplicatii gen "Network Cell Info" dar comparat cu telefonul precedent (iPhone 13 mini) diferenta e clar mai buna in favoarea Oneplus 11. Si la semnalul GSM, si la datele mobile (la birou unde uneori mai fac hotspot, viteza e clar mai buna fata de iPhone 13 mini) iar in casa, pe reteaua wifi 5Ghz, la Iphone in cea mai indepartata camera de multe ori se intrerupea semnalul pe cand la Oneplus rar scade cate o liniuta sub maxim.

La camera, te poti convinge din review-uri. Parerea mea pe scurt (camera main foarte buna, pozele portret foarte bune, poze wide decente, poze nightmode pe camera main foarte bune), filmare foarte proasta, camera selfie foarte proasta.

Cateva exemple de poze (fisierele sunt comprimate de catre site)

Attached Files


Edited by razvaldinho, 27 April 2023 - 13:38.


#140
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,307
  • Înscris: 17.04.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sL6yaibbNf8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#141
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,307
  • Înscris: 17.04.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_oPY-SO0hnY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#142
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Multumesc pentru feed-back.

Pe partea de foto-video am vazut tot felul de filme pe YT si m-am lamurit cam care sunt limitarile senzorilor, dar pe mine ma intereseaza cel mai mult partea de emisie/receptie in convorbiri, caci locuiesc intr-o groapa de semnal (casa e pe firul vaii intre 2 dealuri apropiate), iar ca sa ma auda interlocutorul fara intreruperi ar trebui sa stau mai mult cu fereastra deschisa sau sa ies in curte si nu e prea placut tot timpul. In plus, mai merg cateodata in delegatii in zone cu semnal mai slab.

Mi-a placut ca acest telefon are capabilitate de VoLTE si VoWIFI, ceea ce e super, mai ales cea WiFi.

Desi initial alocasem un buget de 2000+ lei, sunt dispus sa dau mai multi bani doar ca sa am semnal bun in conditii limita.

#143
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
Avem un update (A10) pt Oneplus 11.
Ceva imbunatatiri la bluetooth, wifi si retea. Plus imbunatatiri la rezolutia camerei telephoto si stabilizare mai buna la filmarea 4k 60fps

Attached Files



#144
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 vast, on 27 aprilie 2023 - 12:18, said:

Cum sta acest model de telefon din punct de vedere al emisiei/receptiei semnalului in convorbiri?

top5 daca nu includem huawei in ecuatie ar fi cam asa:

oppo find x5 pro
oneplus 10t
oneplus 11
xiaomi 13 ultra
xiaomi 12t pro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate