Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 

Oneplus 11

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#109
snapisrl

snapisrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.11.2004
merci am luat una de pe la noi pana apare altceva mai misto.
eu sunt fan oneplus am avut one plus 6 apoi 7 pro si acum 11.
nu ma dezamagit nici unu niciodata.

#110
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Am primit ieri un update cu ceva imbunatatiri plus actualizarea de securitate pe februarie.

Samsung S23 Ultra vs S22 Ultra / Xiaomi / OnePlus / Huawei / Pixel / iPhone Battery Life DRAIN Test!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vfbgoCDHsD4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

OnePlus a iesit pe locul 3 cu 8 ore si 29 de minute, un rezultat foarte bun.

Au aparut huse si la noi https://marketbox.ro/huse-oneplus-11/
Alta varianta ar fi Amazon Germania https://www.amazon.d...ef=nb_sb_noss_1

Edited by Papillon_, 15 March 2023 - 10:06.


#111
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
Am instalat si eu update-ul A08. Sunt ceva imbunatatiri de sistem, bluetooth si camera.
Despre baterie pot si eu confirma ca e excelenta. La o utlizare medie (fara jocuri) tine fara probleme doua zile.

Am testat involuntar si protectia la apa. L-am avut in buzunar la o alergare cu ploaie puternica. Era complet ud la final, l-am sters cu un prosop si nu au fost probleme.

Attached Files



#112
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Pare destul de echilibrat la toate capitolele OP11

#113
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
A incercat cineva esim-ul de la Orange ? I-am intrebat si mi-au raspuns ca acest model nu este pe lista lor(au o lista care accepta acest tip de sim) si ca sa incerc dar nu garanteaza buna functionare !?...

#114
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
Da, am eu e-sim Orange cu sim fizic Vodafone. Merg perfect amândouă

#115
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
Am citit pe undeva ca unele aplicatii bancare au probleme in recunoasterea esim-ului,au fost probleme in asa ceva ? Multumesc !

#116
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
La e-sim functioneaza tot: 5G, VoLTE, VoWifi la Orange
Aplicatii bancare am Goolge Wallet cu toate cardurile inrolate, ING Homebank, Revolut, UpMobil. Toate functioneaza normal

#117
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Autonomia bateriei e incredibila pentru un telefon, 9 ore si 23 de minute screen time cu 22% ramas. Clar mult mai buna fata de fostul telefon OnePlus 7T.

Attached Files


Edited by Papillon_, 17 March 2023 - 23:52.


#118
snapisrl

snapisrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.11.2004
dar huawei watch pro nu mai merge cu el :((

#119
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
Exista vreo metoda de a aplica tema de culoare pe toate icon-urile pastrand launcher-ul oxygen?

Attached Files



#120
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Nu se poate inca. Lucreaza Google la asta, probabil va fi disponibil cu A14.
Pana atunci iti poti schimba tu icoana acolo unde doresti.

#121
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 17.04.2006
https://www.gsmarena...-news-58031.php

Va ramane EU doar la mana Samsung si Apple?
Cand OP 11 ajunge la 4.000 lei (16/256 Gb) il cumpar.
Daca ajunge S23+ inainte sau Xiaomi 13...primul care atinge 4.000 lei, este castigatorul.
Daca nu apare ceva interesant intre timp sub 4.000 lei.
Intre timp, S23 Ultra a ajuns la 5.400 lei (8/256 Gb).

Alte pareri de la posesorii de OP11: cum se comporta, cum face poze, cum filmeaza, cum este OS-ul, cum sunt foliile, carcasele?

#122
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 07.10.2010
Zvonul a fost infirmat de Oppo si 1+.....momentan....

#123
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009
Daca te uiti pe situl oficial OP pe Germania, sectiunea de telefoane lipseste complet (si mai au doar cateva chestii diponibile: huse, cabluri, casti).
Cand schimbi regiunea pe Romania lucrurile revin la ''normal'', ca sa zic asa.
Tind sa cred ca zvonul e adevarat totusi..

#124
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,009
  • Înscris: 15.04.2011
Eu ma indoiesc ca se retrag din Europa, in SUA sunt ca si inexistenti, cele mai mari piete sunt China, Japonia, Europa si SUA pe gama premium 400$+.
Ce fac vand doar in China? O sa rezolve problema cu patentele si apoi revin si in Germania.

Edited by Papillon_, 28 March 2023 - 09:43.


#125
razvaldinho

razvaldinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 08.04.2008
Zvonurile, chiar si cele dezmintite imediat au in ele o si ceva adevar. Deocamdata doar in Germania Oppo siOneplus nu pot vinde telefoane din cauza unui infringment pus de Nokia pe patentele 5G.
Daca aceasta decizie se va extinde si in alte tari mari atunci e posibil sa devina nerentabil pentru Oppo/Oneplus sa mai aduca telefoane in EU.

View Postmetalactual, on 27 martie 2023 - 23:39, said:

Alte pareri de la posesorii de OP11: cum se comporta, cum face poze, cum filmeaza, cum este OS-ul, cum sunt foliile, carcasele?

Eu compar cu iOS, pentru ca de acolo am migrat pe Op11. Sistemul de operare e foarte smooth dar oricat de puternic e procesorul sau optimizat OS-ul tot mai agata in unele locuri (cred ca e o problema general valabila pentru Android). In general mai agata in interfata camerei (acolo e cel mai sesizabil), uneori in task switch-er, cand inchid dupa un apel parca are ceva lag.
Am mai remarcat probleme la efectuare apeluri prin Android Auto. E ca si cum nu recunoaste ca am si e-sim, chiar daca in telefon e setat sa sune de pe e-sim pe unele contacte, in masina suna mereu de pe numarul de serviciu (cartela fizica). Deci trebuie sa apelez de pe interfata telefonului.
In rest nu am mai remarcat probleme sesizabile.

Camera imi place. Pana acum am testat cu multe poze in lumina buna, unde calitatea este peste iPhone 13 mini. Imi plac pozele pe toate camerele (main, ultrawide, portret 1x si 2x). Nu am testat inca night mode.
Filmarea mi se pare mult inferioara vs iPhone 13. Chiar si pe 60fps-uri tot da senzatia ca agata. Oricum eu nu prea filmez, asa ca nu prea conteaza aspectul asta.

Folia originala e proasta, am dat-o jos si am inlocuit-o cu una de la un magazin gsm. Se lipeste bine pe margini dar nu-mi place ca stratul oleofobic lipseste cu desavarsire. Am mai comandat un set de folii mate de pe Aliexpress. Sa vedem cum se comporta.

#126
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 17.04.2006
Este un mare lucru sa iti produci si hardware-ul si soft-ul. Apple a ales cea mai buna solutie posibila (pc-uri, laptop-uri, telefoane, tablete, etc.), la pachet cu un pret mai mare. Dar are controlul complet hard + soft (cu vulnerabilitatile inevitabile din aceasta lumea).
Cred ca grupul Oppo are probleme mai mari in EU decat lasa se se vada.
De remarcat lupta acerba impotriva Huawei (tot ce inseamna 5G, nu doar telefoane) si alte chinezarii, gen Tik Tok, etc.
Intrebarea chiar este serioasa: vom vedea in curand doar Apple si Samsung in EU?
Mai mult de aceea as vrea sa imi iau poate ultimul OP Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate