Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului
 Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...
 De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...

La inmatriculare se mai cer placu...

Transport internațional de m...
 

Sweet FM (Murfatlar, Cozia, Agnita)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 innesat, on 17 septembrie 2023 - 21:52, said:

Am dat si eu pe frecvența de la Cozia, si la ora asta au manele mai vechi dar si remixate in program. Jingle-uri intre melodii "Sweet FM" si "We love/like to party. Sweet FM".
Să înțeleg că pe toate cele trei frecvente este transmis de la Constanța? Și pe 95,9 erau manele dar recepția este destul de deficitară așa că nu prea mă omor cu acest radio.

#38
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,045
  • Înscris: 26.09.2010
Probabil au unificat, receptionez doar Cozia, si pe frecventa lor ajung doar cand mai scanez banda. Maine daca nu uit verific si ce RDS are.

#39
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 innesat, on 18 septembrie 2023 - 23:39, said:

Probabil au unificat, receptionez doar Cozia, si pe frecventa lor ajung doar cand mai scanez banda. Maine daca nu uit verific si ce RDS are.
Astăzi am reușit să îl ascult cât de cât prin oraș, recepția fiind nu foarte ok decât în anumite zone. Concluzia ar fi că emisia s ar efectua de pe litoral. Știrile au fost cu precădere din zonele de acoperire a celor trei frecvențe cu precădere Sibiu și mai ales litoral. La sfârșitul știrilor au spus că ele continuă pe CT-news. ro. Reclamele erau câteva tot de prin Sibiu iar majoritatea din zona de acoperire a litoralului, respectiv Eforie Nord și sud, Costinești și Mangalia. Probabil că aici recepția 95,9 este cea mai bună. Reclame din Constanța, Mamaia sau Năvodari nu am auzit, exact unde recepția este cea mai proastă. Mi a spus un prieten care a fost în Bulgaria pe la Vama Veche și într-adevăr la Vama Veche recepția era locală, și vreo 20 de km spre Varna.

#40
TheSignMetro64

TheSignMetro64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 07.09.2018
Nonsense, poate era propagare mare atunci.

La Mangalia nu se prinde deloc Sweet FM, in zona falezei abia misca semnalul, seara in unele zile intra Z-Rock pe propagare.

Oricum dupa mine este un post foarte slab, un fel de One FM low cost cu manele la ora de varf

#41
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 TheSignMetro64, on 19 septembrie 2023 - 11:35, said:

Nonsense, poate era propagare mare atunci.

La Mangalia nu se prinde deloc Sweet FM, in zona falezei abia misca semnalul, seara in unele zile intra Z-Rock pe propagare.

Oricum dupa mine este un post foarte slab, un fel de One FM low cost cu manele la ora de varf
Nu știu ce să zic. Mi a trimis o poză când am vorbit cu el. Era în vamă. Zicea că sweet fm intră perfect. Astăzi am auzit ceva reclame din Mangalia, de aici am dedus că poate recepția este bună coroborat și cu ce mi a confirmat prietenul meu vis a vis de deplasarea lui către Bulgaria. În vamă intră bine, mi-a confirmat.

Attached Files


Edited by SVI96, 19 September 2023 - 12:20.


#42
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

 TheSignMetro64, on 19 septembrie 2023 - 11:35, said:

Nonsense, poate era propagare mare atunci.

La Mangalia nu se prinde deloc Sweet FM, in zona falezei abia misca semnalul, seara in unele zile intra Z-Rock pe propagare.

Oricum dupa mine este un post foarte slab, un fel de One FM low cost cu manele la ora de varf
Așa este.  Un radio slăbuț rău, parcă este de undeva de la începutul anilor 90. Sunt foarte stângaci în emisiuni și prezentarea știrilor. Atat cât l am ascultat m am lămurit, nu merita să pierzi timpul cu asa ceva.

#43
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Pe formatul muzical rup deja , endoar începutul....

#44
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 Cristy0007, on 19 septembrie 2023 - 17:34, said:

Pe formatul muzical rup deja , endoar începutul....
Ce fel de format are? Am ascultat la lansare în luna mai câteva zile și avea muzică hause. Patronii susțineau atunci că va fi un radio axat pe nevoile Dobrogei, cu muzică de toate genurile, inclusiv pentru minorități. Mă refer la stația de la Murfatlar.

#45
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Și tu ai crezut? :-) Așa cum în București la CNA magic fm are PAR 600w pe hârtie  și el are pe ieșire  vreo 2 kw....X4 antene ,au omis un zero.... Cam așa stă treabă în Rumenia.        Da manele "retro" mix , da cui i pasă de nevoile cuiva? Daca nu îți pasă de ale tale...

Edited by Cristy0007, 19 September 2023 - 22:24.


#46
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View PostCristy0007, on 19 septembrie 2023 - 17:34, said:

Pe formatul muzical rup deja , endoar începutul....
Ce să rupă? Hai să fim seriosi. Am încercat să înțeleg cât de cât Ce vor să facă, muzica lasă de dorit, un house interminabil fără nicio noimă, manele de cartier. Cel puțin eu asta am găsit în organizarea lor. Poate sunt fani cu o cultură muzicală îndoielnică ce exulta la așa ceva. Poate sunt cam dur dar cel puțin pe litoral audienta este spre zero. Cu cine am discutat despre ei, nici nu au auzit de sweet fm. Plus că recepția lasă mult de dorit pe Constanța.

#47
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,613
  • Înscris: 30.07.2003

View PostSVI96, on 20 septembrie 2023 - 07:02, said:

manele de cartier
Si ai impresia ca nu asculta poporul asta?

View PostSVI96, on 20 septembrie 2023 - 07:02, said:

Poate sunt fani cu o cultură muzicală îndoielnică
Doar nu crezi ca poporul e asa cult.

Edited by neagu_laurentiu, 20 September 2023 - 09:37.


#48
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,042
  • Înscris: 23.08.2020
Nu inteleg de ce credeti voi ca acest post este pentru litoral..si spuneti ca e slab acolo..
Licenta este pentru un oras mic, locala, pentru zona viticola
De ce nu va plangeti ca nu receptionati postul de radio al americanilor din fm..de la kogalniceanu..tot asa..e doar local pentru zona aia
este la 20 km de constanta si nu este litoralul in acoperirea postului viticol
daca era post regional macar cu 30 kw pol H mai ziceam..post pentru dobrogea centrala...cum sunt frecventele din dobrogea sud sau dobrogea nord.
dupa un an de emisie are voie sa ceara mutarea la navodari, singura locatie disponibila transferului.

#49
mr_api

mr_api

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 10.10.2010
Comandamentul SUA din Europa (USEUCOM), prin Ministerul Apărării Naţionale al României, a informat Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) că, începând de la 1 ianuarie 2016, frecvenţa radio 107 MHz, licenţiată de CNA în anul 2008, pentru utilizarea de către Comandamentul SUA din Europa în localitatea Mihail Kogălniceanu, judeţul Constanţa, se disponibilizează.

https://romanialiber...niceanu-405264/

View Postdxvidelegeo, on 20 septembrie 2023 - 09:46, said:

De ce nu va plangeti ca nu receptionati postul de radio al americanilor din fm..de la kogalniceanu..tot asa..e doar local pentru zona aia


#50
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018

View Postdxvidelegeo, on 20 septembrie 2023 - 09:46, said:

Nu inteleg de ce credeti voi ca acest post este pentru litoral..si spuneti ca e slab acolo..
Licenta este pentru un oras mic, locala, pentru zona viticola
De ce nu va plangeti ca nu receptionati postul de radio al americanilor din fm..de la kogalniceanu..tot asa..e doar local pentru zona aia
este la 20 km de constanta si nu este litoralul in acoperirea postului viticol
daca era post regional macar cu 30 kw pol H mai ziceam..post pentru dobrogea centrala...cum sunt frecventele din dobrogea sud sau dobrogea nord.
dupa un an de emisie are voie sa ceara mutarea la navodari, singura locatie disponibila transferului.
Pentru că afișează pe RDS-ul lor, 95,9 Litoral.  Adică și pentru Litoral, altfel afișau 95,9 Murfatlar. Ai înțeles?

#51
mr_api

mr_api

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 10.10.2010
L-am testat acum in Constanta, km 4-5,in interior nu se prea aude,doar pe la geam si in balcon.receptia e ceva mai buna decat la testul din primavara cand abia se auzea

#52
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
S-a umplut tara de posturi pirat de cartier cu licente de la cenea  !!! Noaptea baga manele !!!

Edited by marsel90, 20 September 2023 - 10:40.


#53
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018
Ieri și astăzi Sweet fm 95,9 un amestec românesc cu bulgăresc. Foarte greu să poți recepționa decent chiar în mașină acest post de radio. Îmi aduce aminte de 98.2 Năvodari care de Foarte multe ori se amestecă cu radio Varna.

#54
SVI96

SVI96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,695
  • Înscris: 22.10.2018
Sweet fm 95,9 în Murfatlar este ok, spre Cernavodă, după Medgidia începe să piardă teren iar la Cernavodă dispare de tot.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate