Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7013 replies to this topic

#6859
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,619
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.imgur.com/NM3ku9L.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://shop.fcsb.ro/

#6860
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 22.02.2015
Aștept sa înceapă cele 20 de minute din Udinese Roma. Udinese nu mai are același antrenor ca în primele 71 de minute, Cannavaro debutează azi la Udine. Roma cu doi atacanți de careu Azmoun și Abraham, Dybala în spatele lor, par hotărâți să forțeze victoria în mini meciul ăsta.

#6861
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 26.12.2017
Udinese - Roma nu este nici la Digi Sport nici la Orange Sport.
Traiasca sursele "alternative" :)

#6862
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,460
  • Înscris: 02.09.2016
Nu sa poate ...!

#6863
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 22.02.2015
I.a rezolvat Roma cu un gol marcat în minutul 95. Cristante cu capu la un corner bătut de Dybala. Erau 3 jucători de la Udinese care se uitau la meci fără să aibă bilet. Cristante a dat cu capu' complet nemarcat. Hai ca a început bine Cannavaro.

#6864
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,460
  • Înscris: 02.09.2016
In meciul intrerupt:
ROMA (3-5-2): Svilar; Huijsen, Llorente, Ndicka; Zalewski, Cristante, Paredes, Aouar, Angelino; Lukaku, Baldanzi.
In aceasta seara:
ROMA (3-4-2-1): Svilar; Mancini, Smalling (88' Llorente), Angelino; Karsdorp, Cristante, Pellegrini, Spinazzola; Dybala, Azmoun, Abraham.
Pacat de meciul cu Bologna! vin meciurile cu Napoli si Juventus si probabil meciul decisiv pt. CL cu Atalanta.

#6865
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 22.02.2015
Trecem la De Zerbi Guardiola. Asta ar trebui sa fie un meci frumos.

#6866
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 22.02.2015
A cam exagerat De Zerbi cu, construcția asta de jos, nu poți fi Guardiola cu jucători de Brighton, dacă n.ai calitatea tehnica necesara riști sa te faci de ras și Brighton aseară chiar s.a făcut. A părut un antrenament cu public pentru City.

#6867
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,142
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 26 aprilie 2024 - 05:36, said:

A cam exagerat De Zerbi cu, construcția asta de jos, nu poți fi Guardiola cu jucători de Brighton, dacă n.ai calitatea tehnica necesara riști sa te faci de ras și Brighton aseară chiar s.a făcut. A părut un antrenament cu public pentru City.
Aseară n-am văzut meciul că m-am uitat la jocul lui CFR cu Craiova.Dar când am văzut formațiile, am știut că vor caștiga City lejer Posted Image ...Ii lipseau lui De Zerbi vreo 4-5 titulari si asta înseamnă enorm la ce bancă subțire are Brighton.Am si vrut să-ți spun când am văzut postarea ta că te uiți la meci,însă eram prins cu meciul de la Craiova.
Ăla e jocul lui De Zerbi,frumos de posesie si pe atac,dar când îți lipsesc din titulari și joci cu City care are neapărată nevoie de victorie,n-ai șanse.
Evident dacă era Mourinho,ar fi jucat la asteptare,pragmatic,încercând să scoată egalul Posted Image ...Cu De Zerbi sau Klopp n-ai să vezi asa ceva Posted Image .

#6868
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
Duminica avem derby-ul Londrei cu Tottenham vs Arsenal. Ambele echipe joaca la obiectiv. In timp ce tunarii inca au sanse la titlu, Tottenham trebuie sa isi consolideze pozitia a 5 a in PL si de ce nu sa spere la un posibil loc 4, care i-ar trimite in Champions League.

90 de minute mai tarziu incepe si ManCity - Nottingham, unde Manchester va triumfa cel mai probabil fara prea multe dificultati in directia locului 1 din PL.

Arsenal are meci greu, chiar daca Tottenham este clar inferioara. Un egal sau o infrangere ar insemna cel mai probabil ratarea campionatului.

#6869
santos81

santos81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 15.09.2008

View PostCalin72, on 25 aprilie 2024 - 14:11, said:

Sincer,chiar dacă nu am spus-o si eu m-am asteptat să clacheze mult mai repede Posted Image ...Cam din iarnă,când Salah a plecat la  Cupa Africii si apoi s-a întors accidentat,în același timp ce deja erau accidentați mai bine de jumătate dintre titulari.Atunci am crezut ca se va produce căderea,dar au mai rezistat,ba cu tineri din pepinieră,ba cu rezervele,au reusit cumva să-și mai treacă in palmares o Cupă a Ligii(trofeu minor si aproape nesemnificativ) si să le mai dea la fani speranțe de 2 lei la titlu Posted Image ...
Din păcate apoi cum era de asteptat,au cedat pe final când oboseala i-a ajuns din urmă Posted Image .Un alt factor decisiv au fost ratările,lipsa unui golgheter adevărat.Ca să ne facem o idee,Everton a câștigat ieri având doar 23% posesie Posted Image !
Total de acord cu ce spui tu si vin cu o completare. Jota a fost extraodinar pana la accidentare. Daca te uti pe meciurile prinse fara Salah (ba plecat la ai lui, ba accidentat) Jota a livrat. In momentul in care s-a accidentat si el s-a terminat smecheria. Ok, cum zici si tu, tineretul a dus-o cum a dus-o, dar in meciul ala de Cupa cu Man Utd s-a vazut lipsa de experienta. Atunci a fost clar ca trebuie o minune sa ia Liverpool titlu. Oricum, clar au depasit asteptarile multora. Poate ca nu trebuia sa alerge dupa 4 trofee, pe de alta parte, asta face parte din farmecul lui Liverpool. Nu aveau cum sa se dea la o parte din nicio competitie. Daca e sa filozofam un pic, poate ca si ei gandeau ca nu au cum sa ia campionatul in fata lui City asa ca celelelate competitii deveneau importante (nu prea avem sanse la EPL, dar 1-2 cupe nu ar fi de aruncat). Ca dovada, au luat Cupa Ligii si daca aveau mai multi titulari in meciul cu United in FA Cup, probabil ca acum am fi vorbit de finala cu City (am presupus cu treceau de Coventry).

#6870
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 02.06.2020

View PostCalin72, on 26 aprilie 2024 - 09:45, said:


Aseară n-am văzut meciul că m-am uitat la jocul lui CFR cu Craiova.Dar când am văzut formațiile, am știut că vor caștiga City lejer Posted Image ...Ii lipseau lui De Zerbi vreo 4-5 titulari si asta înseamnă enorm la ce bancă subțire are Brighton.Am si vrut să-ți spun când am văzut postarea ta că te uiți la meci,însă eram prins cu meciul de la Craiova.
Ăla e jocul lui De Zerbi,frumos de posesie si pe atac,dar când îți lipsesc din titulari și joci cu City care are neapărată nevoie de victorie,n-ai șanse.
Evident dacă era Mourinho,ar fi jucat la asteptare,pragmatic,încercând să scoată egalul Posted Image ...Cu De Zerbi sau Klopp n-ai să vezi asa ceva Posted Image .

Mulțumim CFR, mâine seară cu un egal suntem campioni matematic.

#6871
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,142
  • Înscris: 25.01.2021

View Postsantos81, on 26 aprilie 2024 - 10:12, said:

Total de acord cu ce spui tu si vin cu o completare. Jota a fost extraodinar pana la accidentare. Daca te uti pe meciurile prinse fara Salah (ba plecat la ai lui, ba accidentat) Jota a livrat. In momentul in care s-a accidentat si el s-a terminat smecheria. Ok, cum zici si tu, tineretul a dus-o cum a dus-o, dar in meciul ala de Cupa cu Man Utd s-a vazut lipsa de experienta. Atunci a fost clar ca trebuie o minune sa ia Liverpool titlu. Oricum, clar au depasit asteptarile multora. Poate ca nu trebuia sa alerge dupa 4 trofee, pe de alta parte, asta face parte din farmecul lui Liverpool. Nu aveau cum sa se dea la o parte din nicio competitie. Daca e sa filozofam un pic, poate ca si ei gandeau ca nu au cum sa ia campionatul in fata lui City asa ca celelelate competitii deveneau importante (nu prea avem sanse la EPL, dar 1-2 cupe nu ar fi de aruncat). Ca dovada, au luat Cupa Ligii si daca aveau mai multi titulari in meciul cu United in FA Cup, probabil ca acum am fi vorbit de finala cu City (am presupus cu treceau de Coventry).
Cupa Ligii contează prea puțin,in comparație cu ratarea titlului Posted Image ...

Cred ca oricare din cele 4 obiective le erau la îndemână,dacă se concentrau doar pe unul din ele,in speță era de ales exclusiv Titlul.In rest trimiteai in teren tineretul din pepinieră si ieseai mult mai repede din celelalte competiții.
Era clar că lotul slăbit si de numeroasele accidentări nu-ți permite să ataci pe 4 fronturi si atunci trebuie sa alegi.Si ținând cont că nu mai erau in UCL,competiție prioritară pt bani si prestigiu,alegerea era simplă Posted Image ...Titlul in Premier League valorează peste celelalte 3 competiții la un loc.Deci Titlul trebuia să devină singura preocupare.
Si cu 1 joc la săptămână,altfel iți dozezi efortul,altfel iți recuperezi jucătorii,altfel e consumul fizic dar si psihic,alta e concentrarea,inclusiv în fața porții.Iar aceasta din urmă s-a dovedit a fi factor hotărâtor si datorită  unui nr incredibil de ocazii ratate am pierdut punctele care trebuiau să  facă diferența acum pe final.Nu am fi pierdut niciodată in fața unei echipe cu 23% posesie Posted Image ...
Sezonul ăsta City n-a mai fost invincibilă ca in alți ani,a arătat slăbiciuni in anumite momente si cred că dacă aveam un unic obiectiv, l-am fi obținut Posted Image .

Edited by Calin72, 26 April 2024 - 11:29.


#6872
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,142
  • Înscris: 25.01.2021

View PostAlexFCSB4, on 26 aprilie 2024 - 10:59, said:

Mulțumim CFR, mâine seară cu un egal suntem campioni matematic.
Eu ti-am spus că sezonul ăsta vi s-au aliniat planetele si toți adversarii se bat reciproc unii pe alții Posted Image ...
Noi vi i-am frânat la timp,exact la momentul oportun si pe Rapid si pe Craiova Posted Image ,iar Farul care oricum era prea departe de voi,ne-a frânat pe noi Posted Image ...Ideal as spune Posted Image ,însă sezon mai slab decât ăsta(inclusiv noi am fost pe nicăieri),nu am mai văzut din timpurile când ieșea Oțelul campioană...

#6873
minereu

minereu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 22.02.2015
Ce alegeți din oferta asta modestă pentru seara asta?

Eu cred ca o sa aleg Sociedad Real Madrid.

#6874
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 07.01.2009

View Postminereu, on 26 aprilie 2024 - 19:46, said:

Ce alegeți din oferta asta modestă pentru seara asta?

Eu cred ca o sa aleg Sociedad Real Madrid.

Ma uit la ambele meciuri din zweite chiar acum iar la 9.30 PM bineinteles Bundesliga.

#6875
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,142
  • Înscris: 25.01.2021

View Postminereu, on 26 aprilie 2024 - 19:46, said:

Ce alegeți din oferta asta modestă pentru seara asta?

Eu cred ca o sa aleg Sociedad Real Madrid.
Modestă puțin spus Posted Image ...
Meciul lui Real e cel mai important să zic asa,doar că nu prea mai are miză.Real deja sunt Campioni,iar Sociedad  n-au nici o șansă la Champions League.Totusi 2 echipe bune din La Liga,doar că Real îmi sunt antipatici,deci mai bine mă bag la Shōgun Posted Image ,că tot a apărut si ultimul episod...

#6876
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,413
  • Înscris: 02.06.2020
Azi: West Ham - Liverpool, Leipzig - Dortmund și FCSB - Farul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate