Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Cafeneaua Pasionaților de Fotbal.

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7004 replies to this topic

#1981
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Maine, fotbal in direct pe Sport Extra TV

19:30 - Fotbal - Saudi Professional League Arabia - Al Wahda - Al Nassr

Pe Digi Sport, Prima Sport, Orange Sport si Pro Arena, maine nu sunt meciuri de fotbal in direct.

#1982
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 10.04.2009
cine vrea sa vada meciul de pe Stade Velodrome

h.ttps://t.me/gigispor.t

este grup special pentru streamuri ;)

#1983
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016

 SidTheKid, on 08 februarie 2023 - 17:55, said:

Meniul de azi:
DFB Pocal 19.00 Nurnberg vs Dusseldorf, 21.45 Bochum vs Dortmund
Premiere League 22.00 Man Utd vs Leeds.

Sid, nu am apucat să văd meciurile, doar niște rezumate. A fost bun Bochum vs Dortmund. :D.

În sferturi s-au calificat următoarele echipe: Bayern, Leipzig, Dortmund, Union, Frankfurt, Stuttgart, Freiburg și Nurnberg. Tragerea la sorți va fi pe 19 februarie. La „norocul” nostru vom juca în deplasare cu Leipzig, Union sau Frankfurt, iar BVB o primește „acasă” pe Nurnberg. :D

#1984
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 25.01.2021
Aseară am urmărit 2 meciuri excelente din optimile Cupei Franței...Lyon - Lille 2-2 si s-a calificat in sferturi  Lyon după 11m...,apoi Marseille - PSG 2-1 si O.M merge mai departe in dauna miliardarilor...,care se pregătesc pt Champions League Posted Image ...

Azi am de la ora 19,45 Twente - Ajax...in optimile Cupei Olandei si de la ora 22 trebuie să mă decid intre Lens - Lorient in Cupa Franței sau Benfica - Braga in Cupa Portugaliei...

#1985
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 12.07.2008
Din ciclul "să nu ziceți că nu v-am zis"...  :)

Attached File  FB_IMG_1675956947093.jpg   63.59K   24 downloads

Chiar mi-a plăcut remarca și sper să aibă dreptate, e timpul de un nou gen de fotbal

#1986
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 07.01.2009
Penaldo are 4 boabe deja si nu e gata meciul.

#1987
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 25.01.2021

 SidTheKid, on 09 februarie 2023 - 20:55, said:

Penaldo are 4 boabe deja si nu e gata meciul.
Ăla nu-i campionat Sid...,e un fel de liga 1 ca valoare...dar pe banii mult mai mulți...,cimitirul elefanților...

#1988
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,857
  • Înscris: 06.11.2018
Maine, fotbal în direct pe Digi Sport, Prima Sport, Prima Sport PPV, Orange Sport, Sport Extra TV

17:00 - Fotbal - SuperLiga - Universitatea Cluj - Mioveni - Digi Sport 1, Prima Sport 2, Orange Sport 1
19:30 - Fotbal - Bundesliga 2 - Arminia Bielefeld - Hansa Rostock - Prima Sport 2
20:00 - Fotbal - SuperLiga - Rapid - U Craiova 1948 - Digi Sport 1, Prima Sport 1, Orange Sport 1
21:00 - Fotbal - Eredivisie - Alkmaar - Excelsior - Sport Extra TV
21:30 - Fotbal - Bundesliga - Schalke 04 - Wolfsburg - Digi Sport 3, Prima Sport 3, Orange Sport 3
21:45 - Fotbal - Serie A - Milan - Torino - Digi Sport 2, Prima Sport 2, Orange Sport 2
21:45 - Fotbal - Pro League Belgia - Brugge - Saint-Gilloise - Prima Sport PPV 1
22:00 - Fotbal - La Liga - Cadiz - Girona - Digi Sport 4, Prima Sport PPV 2
22:00 - Fotbal - Ligue 1 - Nice - Ajaccio - Prima Sport 5

Pe Prima Sport 4, Prima Sport PPV 3/4, Orange Sport 4 maine nu se difuzeaza fotbal in direct.

#1989
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016
Dupa o zi de joi fara meciuri, in sfarsit incepe wekeend-ul. Astazi o sa aleg Schalke-Wolfsburg, desi ultimele meciuri ale "minerilor" au fost plictisitoare, cu doua rezultate de 0-0.

#1990
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 10.04.2009
cine alege meciurile al Digi e lobotomizat pe Primera... asta e clar... n-am vazut campionat mai "cocolosit"

si aseara la Fotbal European jumatate din emisiune numai de Barcelona si Real au vorbit... sunt idioti...

in loc sa dea Nice vs Ajaccio ei transmit un meci no name din Primera... campionatul cel mai "lins" de cateii Digi

#1991
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016

 beavis03, on 10 februarie 2023 - 09:49, said:

cine alege meciurile al Digi e lobotomizat pe Primera... asta e clar... n-am vazut campionat mai "cocolosit"

si aseara la Fotbal European jumatate din emisiune numai de Barcelona si Real au vorbit... sunt idioti...

in loc sa dea Nice vs Ajaccio ei transmit un meci no name din Primera... campionatul cel mai "lins" de cateii Digi

De multe ori am spus asta, Beavis, dar lumea spunea ca exagerez. Efectiv ala care programeaza meciurile e fan Primera, altfel nu iti poti explica cum dau atatea meciuri din Spania weeekend de weekend. Si da, la fotbal european aseara s-a vorbit mai mult de ce a zis fratele lui Messi, iti dai seama ce subiect de emisiune ...

#1992
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 25.01.2021

 beavis03, on 10 februarie 2023 - 09:49, said:

cine alege meciurile al Digi e lobotomizat pe Primera... asta e clar... n-am vazut campionat mai "cocolosit"

si aseara la Fotbal European jumatate din emisiune numai de Barcelona si Real au vorbit... sunt idioti...

in loc sa dea Nice vs Ajaccio ei transmit un meci no name din Primera... campionatul cel mai "lins" de cateii Digi
Posted Image ...,buna asta...

Pe langa ca nu dau meciuri esentiale din Bundesliga si Ligue 1...si prefera meciuri obscure din subsolul clasamentului La Liga...,mai au si monopolizat un canal cu tenis si altul cu Mizeria 1 Posted Image ...,iar la emisiunile care ar trebui sa fie de nișă...despre fotbalul european...,monopolizeaza tot cu La Liga trei sferturi din emisiune...si cum spunea si Fanul au grija sa nu lipseasca nici barfa ieftina a la Naum Posted Image ...in loc sa puna accentul pe tactica de joc si calitatile jucatorilor...,calitatile din teren...nu din afara lui Posted Image ...pt ca pe fanul adevarat asta il intereseaza nu ce a zis nu stiu cine despre nu stiu care...si cine cu cine s-a mai cuplat Posted Image ...

Beavis, tu sperai la Osimhen...,dar se pare ca Americanul e din nou hotarat Posted Image ...
"Nebunia" continuă. Napoli a refuzat 120 de milioane de euro pentru Osimhen, dar Chelsea a plusat

Edited by Calin72, 10 February 2023 - 10:50.


#1993
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 12.07.2008
Probabil, fiind sponsori la câteva cluburi din La Liga, cei de la Digi favorizează campionatul spaniol.

#1994
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016
Caline, s-au dus vremurile cand Fotbal European era o emisiune de analiza si aborda FIECARE campionat in parte. La vremea respectiva nu eram abonat la digi, dar urmaream pe net emisiunile. Chiar daca "expertii" nu erau grozavi, macar ei analizau in mod egal PL, Primera, Serie A, Bundesliga si Ligue 1. Tin minte ca ziua de luni era dedicata pentru PL, marti pentru La Liga, miercuri pentru Serie A si joi Bundesliga + Ligue 1 + avancronica weekendului. Acum nici nu mai au emisiunea zilnic si abordeaza tot felul de stiri de cacao, doar asa sa treaca timpul. Si am mai observat ca Niculescu abordeaza aceleasi subiecte la emisiunea lui de pe FB Sport Extra si la Fotbal European. Nu inteleg ce se intampla cu oamenii astia, poate o fi din cauza audientei, nu stiu.

De MamaLiga1 se discuta la trei emisiuni, cand mai aud unii oameni care pun intrebari la Fotbal European despre transferul lui X din liga noastra ma ia durerea de cap. Asta e, nu ai cu cine, noi astia care urmarim doar fotbalul european suntem in minoritate, ceilalti prefera partidele din campionatul nostru, trebuie sa ne obisnuim cu ideea.

#1995
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 25.01.2021

 BundesligaFan, on 10 februarie 2023 - 11:25, said:

Caline, s-au dus vremurile cand Fotbal European era o emisiune de analiza si aborda FIECARE campionat in parte. La vremea respectiva nu eram abonat la digi, dar urmaream pe net emisiunile. Chiar daca "expertii" nu erau grozavi, macar ei analizau in mod egal PL, Primera, Serie A, Bundesliga si Ligue 1. Tin minte ca ziua de luni era dedicata pentru PL, marti pentru La Liga, miercuri pentru Serie A si joi Bundesliga + Ligue 1 + avancronica weekendului. Acum nici nu mai au emisiunea zilnic si abordeaza tot felul de stiri de cacao, doar asa sa treaca timpul. Si am mai observat ca Niculescu abordeaza aceleasi subiecte la emisiunea lui de pe FB Sport Extra si la Fotbal European. Nu inteleg ce se intampla cu oamenii astia, poate o fi din cauza audientei, nu stiu.

De MamaLiga1 se discuta la trei emisiuni, cand mai aud unii oameni care pun intrebari la Fotbal European despre transferul lui X din liga noastra ma ia durerea de cap. Asta e, nu ai cu cine, noi astia care urmarim doar fotbalul european suntem in minoritate, ceilalti prefera partidele din campionatul nostru, trebuie sa ne obisnuim cu ideea.
Niciodata n-am sa ma obisnuiesc cu ideea cand e vorba de o prostie...indiferent daca aceea tampenie e pe ”val” la un moment dat...si agreata de multi(nu mai specific prosti sau nu...ca se intelege Posted Image ...),insa din moment ce A.Niculescu Statisticianul Posted Image e ”tartorul” suprem Posted Image si destui ii plang pe Mironica sau pe I.Cozma...doua nulitati in materie de jurnalism sportiv...si care spre rusinea lor...se mai si lauda ca au peste 20 ani de experienta in bransa Posted Image ...ce ar mai fi de zis...

Ca o paranteza pt a se vedea cat de ”slabi”(idioti) sunt asa zisi jurnalisti sportivi de la noi...iti dau un exemplu recent si elocvent...ieri la conferinta de presa a lui Petrescu de dinainte de jocul cu Craiova...il intreaba pe Petrescu ce parere are despre cutremurul din Siria...,bai nene sau fufă care pui intrebari de genul asta si te pretinzi jurnalist sportiv...chiar nu realizezi ce intrebari pui si faptul ca te discreditezi profesional cu intrebari ce n-au nici o legatura cu conferinta de presa pt care Tu esti acolo..., sau alta intrebare...ce parere are Petrescu despre faptul ca I.Stoica cel alungat de cioban si trimis sa joace la pinguini...are o oferta de transfer in divizia B din China Posted Image ... ,bai nene esti nebun Posted Image ...,deci eu cred ca cei care pun intrebari de genul asta nu fac diferenta intre Petrescu si Sabau antrenorul pinguinilor...,ca altfel nu-mi explic...,ce treaba are Petrescu cu un jucator de la o alta echipa cand el are meci important a doua zi si pe fani ii intereseaza exclusiv de echipa lor si despre meciul respectiv...,in nici un caz despre o nulitate de jucator de la o terță echipă...

Jurnalismul sportiv cu analize concrete si obiective pe meci...inainte de el sau dupa acesta...la noi nici nu exista cu adevarat...

#1996
BundesligaFan

BundesligaFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,132
  • Înscris: 28.12.2016
Bine, intrebarile alea sunt de noaptea mintii, dar deja intram in niste catacombe ale jurnalismului romanesc. Posted Image Eu vorbeam strict de ce vad la tv. Adica mi se pare incredibil cum sa ai o super emisiune si sa o transformi intr-o ghena peste cativa ani. Doar in Romania poti sa vezi asa ceva, la altii emisiunile de calitate dureaza ani intregi. Realmente emisiunea de aseara a fost penibila in mare parte, exceptand, sa zicem, cand au discutat putin de lipsa de adaptare a lui Gakpo la Liverpool. Dar au trecut repede peste subiect si au ajuns la .... Vinicius. Ca deh, e Real Madrid si trebuie sa discute de Spania 80% din emisiune.

In fine, nu vreau sa ma mai enervez, deja faptul e consumat, oamenii au distrus formatul de Fotbal European. Imi place doar Euro Fotbal, emisiunea de dupa UCL, dar si acolo cand are o echipa spaniola un meci tare, doar de asta vorbesc, ca intra prin telefon marele expert Craioveanu....

Caline, altfel in weekendul asta nu prea sunt multe derby-uri. Maine pentru mine va fi foarte interesant un Leipzig-Union, tu te vei concentra duminica seara pe Sporting-Porto, stiu. Posted Image Genul asta de meci as fi vrut sa-l vad, dar e programat pe Prima 4, care nu e in grila digi. Tot acolo au pus si Bremen-BVB sambata, la 4 jumate, desi acest meci nici nu are loc pe cele patru canale digi. Ma bucur ca au programat Bayern-Bochum, dar pentru un spectator neutru Bremen-BVB e mult mai interesant si echilibrat. Sper sa faca anul asta digi sport 5, altfel e groasa. Prin toamna mai dau si Cupa Mondiala de rugby, sper sa nu-si bata joc de o asemenea competitie premium. In mai putin de o luna incepe si F1 pentru Ramurel, se strang evenimente... Posted Image

Edited by BundesligaFan, 10 February 2023 - 13:13.


#1997
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 25.01.2021
Fanule,Gakpo saracul s-a adaptat la fel de bine ca Nunez Posted Image ...,nu era destul o mana moarta...,acum sunt mai multe Posted Image ...

Sincer ma bucur cand sunt mai putine derby-uri...,asa am sansa sa le vad pe toate Posted Image ...,de obicei cand sunt multe unele se suprapun la aceeasi ora...ceea ce nu-mi place deloc...

Chiar si asa maine sunt cel putin 2-3 bune care se suprapun...Leicester - Spurs...,Arsenal - Brentfort...si Monaco -PSG...sau Leipzig - Union Berlin...si Craiova - CFR Posted Image ...

Mai simplu e de la 14,30...,meciul Magicianului cu West Ham...nu are rival Posted Image ...

#1998
Calin72

Calin72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,141
  • Înscris: 25.01.2021
Rămurel a intrat si el in hibernare Posted Image ...odată cu Formula 1...,acum e cu frâna de mână trasă...si asteaptă vremuri mai bune Posted Image ...,poate pe Cormorani in UCL Posted Image ...sau pe Real  Posted Image ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate