Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

cat de rau poate fi?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
13 răspunsuri în acest subiect

#1
Emotion

Emotion

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 07.04.2006
Sunt curioasa ce ii face pe oameni sa sufere cel mai mult... care sunt imprejurarile in care v-ati simtit cel mai rau in viata?
Credeti ca gradul de suferinta e ceva personal, in functie de cat de puternic e fiecare, sau ca exista ceva care te poate marca indiferent de cat esti de rezistent?

#2
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.204
  • Înscris: 15.11.2005

 Emotion, on Apr 7 2006, 21:34, said:

Sunt curioasa ce ii face pe oameni sa sufere cel mai mult... care sunt imprejurarile in care v-ati simtit cel mai rau in viata?

moartea! dar nu a mea... a celor apropiati!

#3
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 677
  • Înscris: 22.08.2005
din pacate nu prea conteaza cat esti de "hero". de suferit tot suferi. in functie de puterea psihica te ridici, fie mai greu, fie mai usor... cea mai mare suferinta este ca, parinte fiind, sa iti vezi copilul mort. asta e cel mai greu de indurat, din auzite, nu din traite.

#4
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

 Emotion, on Apr 7 2006, 20:34, said:

Sunt curioasa ce ii face pe oameni sa sufere cel mai mult... care sunt imprejurarile in care v-ati simtit cel mai rau in viata?
Credeti ca gradul de suferinta e ceva personal, in functie de cat de puternic e fiecare, sau ca exista ceva care te poate marca indiferent de cat esti de rezistent?

Sunt lucruri in viata care te marcheaza chiar daca esti o persoana puternica. Sunt lucruri care le dai importanta , pui suflet  si suferi. Depinde de om si de caracter  ^_^  toti avem un punct sensibil :smoke:




P.S.  ce as mai fuma :smoke:

#5
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.011
  • Înscris: 05.02.2004
degeaba iubesti, degeaba esti iubite, degeaba ai tot ce vrei, daca nu te ai pe tine asa cum vrei, daca nu esti multumit cu tine sau daca nu faci ceva in privinta asta :w00t:

p.s. ce-as mai manca :w00t:

#6
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.958
  • Înscris: 10.05.2005
moartea, despartirile si loviturile in spate :sadwalk:
edit: loviturile pe la spate :w00t:

Editat de florina, 07 aprilie 2006 - 20:52.


#7
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

 shumilica, on Apr 7 2006, 20:49, said:

degeaba iubesti, degeaba esti iubite, degeaba ai tot ce vrei, daca nu te ai pe tine asa cum vrei, daca nu esti multumit cu tine sau daca nu faci ceva in privinta asta :w00t:

p.s. ce-as mai manca :w00t:

fii serios cel mai mult doare singuratatea  sau atunci cand stii ca ai o problema  grava de sanatate si nu o sa apuci sa te bucuri de tot in viata  . Cu masurile degeaba le iei nu totul depinde de tine .


P.S. pap chipsuri :D

#8
Emotion

Emotion

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 07.04.2006
Deci oricat de rea e viata, practic tot mai bine s-o traiesti decat sa mori...asta e un gand sanatos, non-suicidal :)
Adevarul e ca sfarsitul a tot ce cunosti e cel mai inspaimantator lucru... dar eu ma gandeam la suferinta pe parcusul vietii...la lucruri care te marcheaza...si care dupa asta te influenteaza enorm.
Eu cred ca ne chinuim foarte mult sa "trecem peste" in general si, din cauza asta, de multe ori nu ne putem bucura de viata. Nu ne traim viata pentru ca trebuie sa ne refacem dupa lovituri, tristeti, despresii...
Care sunt suferintele peste care chiar credeti ca nu le puteti depasi? In afara de moartea cuiva drag...

 Elena2k, on Apr 7 2006, 21:52, said:

fii serios cel mai mult doare singuratatea  sau atunci cand stii ca ai o problema  grava de sanatate si nu o sa apuci sa te bucuri de tot in viata  . Cu masurile degeaba le iei nu totul depinde de tine .

Uite cam la asta ma gandeam si eu sa fiu sincera. Cel mai trist e cand nu te intelege nimeni, cand esti singur(pe lume)... Dar o problema de sanatate ai dreptate ca e ceva ce nu poti controla... Si la fel cred ca e si faptul ca esti orfan, ca nu ai parte de ingrijire si iubire cum ar trebui cand esti mic, ca poate sa dea o masina peste tine, ca poti avea cine stie ce accident stupid...fara sens...fara sa fi facut nimic sa-l meriti...

#9
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

 Emotion, on Apr 7 2006, 21:04, said:

Uite cam la asta ma gandeam si eu sa fiu sincera. Cel mai trist e cand nu te intelege nimeni, cand esti singur(pe lume)... Dar o problema de sanatate ai dreptate ca e ceva ce nu poti controla... Si la fel cred ca e si faptul ca esti orfan, ca nu ai parte de ingrijire si iubire cum ar trebui cand esti mic, ca poate sa dea o masina peste tine, ca poti avea cine stie ce accident stupid...fara sens...fara sa fi facut nimic sa-l meriti...

Asta e viata  si soarta , nu prea ai ce sa faci decat sa speri si sa privesti si lucrurile din alt punct de vedere .... sa vezi frumosul in urat  . Nu toti  avem noroc in viata si cand vezi ca sunt lucruri si mai rele  incepi sa apreciezi totul . Sunt multe de spus pe tema asta si e usor sa generalizam . Ca nu ai parinti , e adevart doare foarte mult si viata te face dur desi sufletul tau e   bun . sa stai si sa te intrebi pana cand mai poti lupta si pana cand poti indura , la fel ...eu zic ca trebuie sa inveti o lectie si daca e o lectie dura  in viitor te poate ajuta. Mai e si o varianta : cand te uiti in spatele tau si vezi prin cate ai trecut si ai reusit sa treci peste ele , asta ar trebui sa te intareasca , etc.

De ce nu zici care e adevarata problema ?

Editat de Elena2k, 07 aprilie 2006 - 21:11.


#10
Emotion

Emotion

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 07.04.2006
Nu exista o "adevarata problema":) La mine de exemplu e vorba de o relatie f proasta cu parintii (cele mai nefericite momente vreau sa spun)...doar ca am avut un moment in care, foarte suparata fiind si convinsa in acelasi timp ca tristetea mea e fara margini si nimeni nu m-ar intelege, m-am intrebat daca gandesc egoist sau nu...
Pentru ca simti uneori ca ajungi la propria ta limita si nu-ti imaginezi ca mai e ceva dincolo de asta...
Si cred ca e oarecum egoism sa gandesti asa...

#11
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.204
  • Înscris: 15.11.2005

 Emotion, on Apr 7 2006, 22:27, said:

doar ca am avut un moment in care, foarte suparata fiind si convinsa in acelasi timp ca tristetea mea e fara margini si nimeni nu m-ar intelege, m-am intrebat daca gandesc egoist sau nu...

nu se cheama in nici nu caz egoism, este chiar o chestiune de bun simt! daca in momentele de maxima suerinta abuzezezi de propriile limite si lasi sa strapunga universul tau interior alte probleme care nu te privesc, nu numai ca risti sa iei cele mai proaste decizii in ceea ce te priveste, dar exista sanse minime sa poti privi relevant problemele de exterior... asta pentru ca, inconstient, le vei raporta tot la propriul sistem de valori. cele mai bune decizii se iau pe rand si trebuie in primul rand sa incepi cu tine, pentru  a te ,,curata" si avea posibilitatea sa privesti limpede exteriorul!

#12
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005
Ma retrag   :peacefingers:


P.S. vezi PM-ul  sper sa  imi intelegi motivul  -_-

Editat de Elena2k, 07 aprilie 2006 - 21:37.


#13
Krissa

Krissa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.204
  • Înscris: 15.11.2005

 Elena2k, on Apr 7 2006, 22:35, said:

Ma retrag   :peacefingers:
P.S. vezi PM-ul  sper sa  imi intelegi motivul  -_-

:huh:

#14
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

 Krissa, on Apr 7 2006, 21:40, said:

:huh:

Ma retrag din discutie  :P    anyway sunt lucruri mult mai rele in viata si nu as vrea sa intru in detalii  iar o parte din  explicatia luata asupra deciziei mele   se afla in PM-ul catre @Emotion.

Mersi  :kisstogether:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate