Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...
 Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 

Booking a deschis în România centrul regional de servicii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
O veste foarte buna. Sa speram ca acum problemele vor putea fi rezolvate mai usor daca avem un punct de lucru deschis si in Romania. Stiu ca inainte nu puteai apela la ANPC daca intampinai o problema cu o cazare. Acum se vor schimba lucrurile?

"Booking Holdings, care include platforma de rezervări de spații de cazare online Booking.com, a deschis, în complexul de birouri U Center, dezvoltat de Forte Partners în zona Tineretului din București, primul Centru de Excelență al companiei atât din țară, cât și din lume, confirmând astfel informațiile anunțate anterior de Profit.ro.

Centrul de Excelență al Booking Holdings este o investiție estimată la 100 de milioane de euro pe o perioadă de cinci ani. Gigantul va amenaja aici un centru regional de servicii, pentru care vor lucra peste 500 de angajați, potrivit datelor transmise de asemenea anterior de sursele Profit.ro din piața imobiliară."


https://www.profit.r...fit-ro-20859999

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,915
  • Înscris: 30.10.2003
Putem sa-i injuram acum in romaneste la telefon.

#3
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 19.05.2005
Probabil puteai sa apelezi la EU in loc de ANPC-ul romanesc, cum am facut eu in cazul PayPal si mi-au returnat comisionul retinut aiurea.(schimb valutar in EUR la un card in EUR, doar pentru ca era emis in Romania :D )
Asadar, cand companiile sunt inafara sferei ANPCului, apelati la www.eccromania.ro

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcristiandrei, on 16 septembrie 2022 - 07:51, said:


Dar pt cazarile din afara UE, se poate apela acum la ANPC avand in vedere ca punct de lucru al booking se afla in Romania?

#5
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,767
  • Înscris: 23.04.2007

View PostBursul, on 16 septembrie 2022 - 07:44, said:

Putem sa-i injuram acum in romaneste la telefon.
De multi ani au operatori vorbitori de limba romana.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,629
  • Înscris: 19.04.2009
Nu se schimba nimic.

Pentru tine serviciile vor fi oferite in continuare de catre Booking Holdings BV, companie olandeza.

Centrul de servicii din RO e CommOps (aka support), pentru ca RO e ieftina. Practic o sa adune angajati din toata europa si ii aduc in RO pe salarii romanesti :)

#7
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,359
  • Înscris: 31.07.2017
nu mai este asa ieftin. prefera oameni mai competenti decat aia din india sau alte parti.

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,629
  • Înscris: 19.04.2009
E regional, doar pentru Europa/ EMEA.

Nu os a se duca nimeni din Spania de ex in India sa lucreze in customer support. Dar in Romania o sa se duca, ca cu 4500-5000 net de lei traiesti binisor in RO ca tanar la 20 de ani.

Cam asa functioenaza centrele astea de suport :)

#9
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,367
  • Înscris: 30.07.2006

View PostMembruAnonim, on 16 septembrie 2022 - 07:39, said:

O veste foarte buna. Sa speram ca acum problemele vor putea fi rezolvate mai usor daca avem un punct de lucru deschis si in Romania. Stiu ca inainte nu puteai apela la ANPC daca intampinai o problema cu o cazare. Acum se vor schimba lucrurile?

"Booking Holdings, care include platforma de rezervări de spații de cazare online Booking.com, a deschis, în complexul de birouri U Center, dezvoltat de Forte Partners în zona Tineretului din București, primul Centru de Excelență al companiei atât din țară, cât și din lume, confirmând astfel informațiile anunțate anterior de Profit.ro.

Centrul de Excelență al Booking Holdings este o investiție estimată la 100 de milioane de euro pe o perioadă de cinci ani. Gigantul va amenaja aici un centru regional de servicii, pentru care vor lucra peste 500 de angajați, potrivit datelor transmise de asemenea anterior de sursele Profit.ro din piața imobiliară."


https://www.profit.r...fit-ro-20859999

Probabil, ca si Oracle si multi altii, inchid centre de suport din EMEA  si le muta in Romania.

#10
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,854
  • Înscris: 12.01.2018

View PostMembruAnonim, on 16 septembrie 2022 - 08:17, said:

Dar pt cazarile din afara UE, se poate apela acum la ANPC avand in vedere ca punct de lucru al booking se afla in Romania?
da.și merge anpc să-l amendeze pe ăla in thailanda că avea camera murdară

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,200
  • Înscris: 09.01.2007
As dori o rezervare la o casa pe Mihaileanu.
Inteleg ca mai e o lista de asteptare pentru rezervari pe insula Belina.

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEMPP, on 16 septembrie 2022 - 11:37, said:

da.și merge anpc să-l amendeze pe ăla in thailanda că avea camera murdară

Eu vorbeam de amendarea booking, nu pe tata floarea.

#13
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,854
  • Înscris: 12.01.2018
ei intermediază ceva.dacă îți place iei dacă nu alegi altceva pe bani mai mulți

#14
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,606
  • Înscris: 02.09.2006
Voi ati inteles ca este un call center acolo???

#15
Don_Costica

Don_Costica

    Mos cam nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 18.07.2022
Ehei, acum o sa te astepte o fatuca de la Booking.com la Eforie cu cheile intr-o mana, portia de hamsie in alta si cu un buchet de ciulini in alta.

#16
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,196
  • Înscris: 10.07.2013
Este foarte bine ca avem un call center in Romania, ultima oara cand am interactionat cu Booking vorbeau numai in engleza....Posted Image

#17
elena_mishu

elena_mishu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.01.2011
Booking din tineretului nu stiu daca au suport, dar sigur au centru de dezvoltare. Ca un hint, platesc prost fata de piata, si desi sunt listati la bursa, nu ofera stock options pentru angajati (decat pentru upper management). In Olanda oferta stoc pentru toata lumea ca parte a pachetului de angajare. Super urat din punctul meu de vedere, mai ales ca in Ro firmele listate la bursa cam ofera si angajatilor

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate