Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

INES Live TV

- - - - -
  • Please log in to reply
188 replies to this topic

#91
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 30.04.2006

 _RBT_, on 15 august 2023 - 15:40, said:

Cat timp nu mai ofera suport la Ines Live si pentru aplicatia de pe mobil, pentru mine sunt ca si inexistenti.
iNES Live nu are aplicatie ptr mobil.(deocamdata...)

 dorindorin10, on 15 august 2023 - 17:38, said:

Sweet tv este mult peste Ines Livetv.
Comparati mere cu pere...traducere ptr cei care inca nu inteleg: adica iNES Live un serviciu oferit doar in Ro cu Sweet tv care cu serviciul lor intra in cateva cateva tari printre care si Ro...

Edited by daniel1976, 15 August 2023 - 18:24.


#92
Rango

Rango

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 09.02.2012
Am mai actovat încă un dispozitiv, un chromecast 4k dar când ma loghez da eroare scrie invalid token signature.
Care sa fie problema?

#93
pgh_

pgh_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 24.04.2018
Încerc acum INES IPTV, ca și calitate e mult peste Sweet. Dar atât. 16€ pe luna pentru programe și alea nu complete, mi se pare exagerat de mult. Așa ca sincer, spun NU aplicației.
Și cei de la TVSAT au cât de cât calitate și nu doar cantitatea.

Așa ca oameni buni, nu dați banii degeaba. Nu merita.



#94
Nugget

Nugget

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.05.2022

 Rango, on 15 august 2023 - 21:03, said:

Am mai actovat încă un dispozitiv, un chromecast 4k dar când ma loghez da eroare scrie invalid token signature.
Care sa fie problema?
Problema e de la ei. Suna la suport. Dupa ce mi-au dat o noua parola invalid token a disparut, dupa ce am schimbat parola lor invalid token s-a transforma la mine in acces denied :). Deci succes !

#95
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 17.06.2007
Pe site la ei scrie că pentru abonamentele  de 5 și 11 euro se poate vedea doar pe un singur dispozitiv. Doar pe cel de 16 euro se poate instala pe 3 dispozitive chromecast.

#96
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 06.09.2010
Nope, pe abon. de 5eur ai un dispoz. și poți sa adaugi încă unul, pe 11eur ai 2 dispoz. și poți să-l adaugi pe al 3-lea.

#97
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 17.06.2007

 Ovidiu333, on 16 august 2023 - 11:42, said:

Nope, pe abon. de 5eur ai un dispoz. și poți sa adaugi încă unul, pe 11eur ai 2 dispoz. și poți să-l adaugi pe al 3-lea.
Ok înseamnă că am înțeles greșit. E mai complicat la ei cu dispozitivele.

#98
marianfratica

marianfratica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.11.2011

 djmaxx, on 13 august 2023 - 02:53, said:


ines spune ca nu ciunteste din bitrate..e de curiozitate o sa ma abonez si eu la ei cred ca de sapt viitoare sa vad ce mare kkt de aplicatie au si ce mare kkt de calitate au !!!!!sa vad daca se vede exact ca la sursa !!! ca tot m-am angajat la o televiziune la varsta asta....si stiu ce calitate exista si pleaca din studiouri!!!!ar din septembrie ar trebui sa ofere tipla!!!! revin cu poze si comentarii

Niciun distribuitor TV din lumea asta nu iti va putea oferi un stream la "calitatea ce pleaca din studiouri", pentru ca din punct de vedere tehnic e imposibil: alt tip de format (de regula, SDI) ce pleaca din playout, data-rate prea mare pentru a fi suportat de network. Tot ce "iese" din playout-ul broadcasterului va trece automat prin procese de encodare/transcodare inainte de a fi livrat operatorului tau de cablu (care de multe ori va face si el o procesare a feed-ului).

#99
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

 marianfratica, on 16 august 2023 - 21:04, said:

Niciun distribuitor TV din lumea asta nu iti va putea oferi un stream la "calitatea ce pleaca din studiouri", pentru ca din punct de vedere tehnic e imposibil: alt tip de format (de regula, SDI) ce pleaca din playout, data-rate prea mare pentru a fi suportat de network. Tot ce "iese" din playout-ul broadcasterului va trece automat prin procese de encodare/transcodare inainte de a fi livrat operatorului tau de cablu (care de multe ori va face si el o procesare a feed-ului).
Ines IPTV preia multe canale direct din studiourile nationale sau de pe satelit şi nu se oboseşte să le re-encodeze, doarece pe fibra proprie nu are limitări.Acolo se transmite nativ, stb-urile fiind capabile să le decodeze corespunzător.  Atâta timp cât furnizează serviciul în reţeaua proprie, nu se pune problema de limitări. Din moment Ines Live părăseşte reţeaua proprie, streamul va fi readaptat la condiţiile clientului (ex. WiFi) şi a reţelei furnizorului de internet (care poate avea propriile limtări).

#100
marianfratica

marianfratica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.11.2011

 blue-line, on 17 august 2023 - 10:18, said:

Ines IPTV preia multe canale direct din studiourile nationale sau de pe satelit şi nu se oboseşte să le re-encodeze, doarece pe fibra proprie nu are limitări.Acolo se transmite nativ, stb-urile fiind capabile să le decodeze corespunzător.  Atâta timp cât furnizează serviciul în reţeaua proprie, nu se pune problema de limitări. Din moment Ines Live părăseşte reţeaua proprie, streamul va fi readaptat la condiţiile clientului (ex. WiFi) şi a reţelei furnizorului de internet (care poate avea propriile limtări).

Vorbim insa de 2 servicii diferite: iNES IPTV  care este un serviciu de DVB delivery via retea IP si iNES Live care este un serviciu OTT. Categoric ca in cazul celui de-al doilea exista limitarile "externe" pe care le-ai mentionat. iNES are, intr-adevar, interconecturi cu diversi broadcasteri nationali (nu-s asa multi totusi), dar eu, prin "calitatea ce pleaca din studiouri", ma refeream strict la ce pleaca din playoutul broadcasterului, inainte de a ajunge in reteaua operatorului de cablu (in momentul in care stream-ul devine din SDI -> SMPTE 2110, acolo exista un proces de encodare).In majoritatea cazurilor, pe partea de IPTV, iNES face doar pass-through (aka garbage in - garbage out). :)

#101
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
Cum este calitatea? Exista si replay pentru programe?. Poate cineva sa puna niste poze.

Multumesc.

#102
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 30.03.2019
Nu este replay, calitatea e ok. O să pun niște poze mai târziu, dar n-ai cum să faci screenshot din aplicație pentru că are DRM. Stream-urile sunt adaptive și se adaptează cam prost; prima oară când am deschis aplicația m-a dus pe TVR 1 și a făcut stream-ul SD fără motiv.

#103
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 30.03.2019
Update: Nu mai reusesc sa intru in cont ("Access denied" Posted Image), deci pot sa vin doar cu doua poze pe care le-am facut mai demult.
Angelus TV HD si Apollonia TV HD (care e de fapt SD :roflmaofast:). Sugestive pentru aplicatia lor minune...

Attached Files



#104
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 30.04.2006
Este posibil ca in perioada urmatoare, sa se mai adauge niste programe tv in grila ines Live 😇

#105
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
Degeaba. Pana nu vor baga pe majoritatea programelor Replay si aplicatie pentru iOS / Apple TV nu vad un concurent pentru SWEET.

La ce pret are, nu inteleg de ce nu exista si pentru Apple TV.

#106
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,532
  • Înscris: 30.04.2006
compari din nou mere cu pere..
platforma iNES live este la inceput, este in plina dezvoltare in Ro dezvoltata de o firma din Ro ...
platforma sweet este deja prezenta in mai multe tari au un "spate" financiar mai puternic international dar , ptr ca aici este un dar, o sa vedeti ca nici la sweet lucrurile nu stau cum trebuie Posted Image
la ce pret are macar ai vazut cum se vad programele 4k la iNES live ?

#107
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
Unde sa vad daca platforma super premium si hyper premium nu are suport pentru iOS/ Apple tv

Edited by a_d_y, 25 August 2023 - 15:40.


#108
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 27.08.2007
Pe Samsung meu cu Tizen nici nu o găsește măcar...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate