Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

INES Live TV

- - - - -
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#1
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
Am gasit acest serviciu de televiziune cu plata prin IPTV. Nu stiu daca e legitim asa ca ramane sa va intreb pe voi daca l-ati incercat?

Ce nu am inteles eu este daca aplicatia asta functioneaza doar prin net-ul lor sau e disponibila in orice retea.

https://ineslive.ro/

#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,632
  • Înscris: 23.10.2006
In orice retea.

#3
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Scuze, mi se pare slab.
1. In pachetele normale ai doar un tv.
2. Valabil in orice retea, dar numai in Romania.
3. Nu este ieftin asa cum ar trebui.
4. Nu are niste canale excusiviste asa cum ar trebui sa existe pe iptv. Cine da bani sa vada realitatea tv? Sau restul balariilor de posturi care sunt acolo? SUnt intradevar si posturi mai bune, dar toate ar trebui sa fie asa.

#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004
E legitim si e foarte foarte vechi la noi.
Doar ca la inceputuri oferesu servicii doar catre firme si aveau niste tarife enorme.

A fost conceput ca o alternativa la cablul TV - pe vremea cand cablistii nu ofereau si internet.

#5
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 30.04.2006
1. Ai acces si la aplicatia iNES Smart pe cel putin inca un tv
2. Sa fie intr-adevar OTT si numai in Romania si tot e ceva , pana acum era valabil numai intr-o parte de Romanie sau inca sunt conditionati de intelegerea cu Samsung ... Posted Image
3. Intr-adevar moca nu este, dar nici exagerat ca pret nu este ...
4. Da, inca nu a venit toamna si deja strugurii sunt acrii , Love Nature 4K sau Stingray 4K nu sunt exclusiviste , fii sigur...Posted Image

Edited by daniel1976, 16 August 2022 - 15:37.


#6
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,413
  • Înscris: 17.06.2007
E slabă grila premium pentru 15 euro. De pe site nu reiese că  sunt multe canale HD. Spre exemplu Arcadia TV e trecută că fiind HD, în schimb Aleph News apare SD. Oare chiar o fi SD sau așa e trecută pe site? Mai sunt și alte canale în situația asta. Oricum nu woow grila, cu 20 Euro la pirați ai câteva sute de canale românești și internaționale, unele premium.

#7
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 30.04.2006
toate posturile care sunt trecute acolo, daca emit in format HD, asa sunt redate, in format HD ..Posted Image
si eu credeam ca vorbim de aplicatii  legale, nu de pirati ...
cel mai bine de la pirati te alegi cu un Zacapa Centenario (ptr cunoscatori Posted Image ) ...ahoy matey?

#8
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,413
  • Înscris: 17.06.2007
Eu am făcut comparație între Ines și pirați deoarece am văzut că pe site-urile lor afișează multe canale din toate tarile, la un preț mai mare dar ofertă mai bună. Nu am cum să verific dacă e adevărat pe site-urile piraților, de aceea am întrebat dacă la Ineslive chiar sunt HD posturile TV din grila.

#9
LibertyHG

LibertyHG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 13.03.2017
Aici e o listă mai clară: https://www.tvchanne...ls_on_INES_Live
Și mie mi se pare exagerat prețul, dar și alternativa de la Focus Sat e destul de scumpă.
Probabil o să testez serviciul când dispare stupizenia cu Samsung, dar nu cred că o să păstrez abonamentul.

#10
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
voi incerca serviciul pentru o luna, asa cum am incercat si focus sat cand aveau oferta pentru 3 luni. la momentul acela m-a costat 93 lei pachetul complet la focus sat. acces maxpack hbo si antena play plus pachetul adult.

#11
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 30.04.2006
odata incercat serviciul ptr o luna, pe urma nu vei mai renunta la el ...Posted Image
si iti spun si de ce?
pentru ca iNES ofera programele tv la o calitate nemaintalnita la alti provideri si o sa te convingi singur de asta
iti dau un exemplu banal: numai cand o sa vezi epg-ul pe care -l ofera: foarte detaliat, si care la programele de filme , iti arata si afisul filmului respectiv Posted Image
intr-adevar, poate nu au toate programele tv cerute dar macar se straduiesc sa fie mai buni cu fiecare zi care trece ...si asta conteaza intr-un final, zic eu

#12
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,413
  • Înscris: 17.06.2007
Sa inteleg ca fara campania asta cu monitorul Samsung nu se poate face abonament la Ineslive pana in decembrie, cand se termina campania ? Pe Google play si pe Google Chromcast nu am gasit aplicatia.

Edited by donmarinica, 18 August 2022 - 11:41.


#13
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
eu am gasit-o https://play.google....nesiptv.inesott

#14
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,357
  • Înscris: 05.09.2005
Pentru app store nu exista?

#15
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
se pare ca nu, am gasit un link cu instructiuni de instalare pentru sistemele compatibile.

https://www.ines.ro/...e-de-utilizare/

ciudat, link-ul nu mai trimite la pagina cu "manuale".

#16
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 19.01.2015
Ar fi chiar bine daca ar exista optiunea de a nu mai pastra abonamentul la fel cum este si la providerii de IPTV ilegali (doar la unii dintre ei, deoarece sunt si la care te poti abona cu subscriptie de 1 luna, 3 luni, 6 luni, 9 luni, 1 an, 2 ani, etc.).

Edited by _RBT_, 19 August 2022 - 08:33.


#17
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 30.04.2006
deocamdata merge sa te abonezi doar prin campania cu Samsung, se pare ca va mai dura un pic pana o sa dea drumul la liber pe toate retelele , ca un adevarat OTT...

#18
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,236
  • Înscris: 30.03.2019

 zyppster, on 18 august 2022 - 11:50, said:

Nu e aia. Aia e aplicatia iNES Smart, care e altceva. E doar pentru abonatii iNES IPTV din Bucuresti. Cum avem noi Digi Online la Digi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate