Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

INES Live TV

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#55
Nugget

Nugget

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.05.2022
Primele impresii.

Unele posturi au o desincronizare A/V.
BBC Earth are macroblocuri (la fel ca la Digi si Sweet TV), nu e de la ei.
Designul app-ului lasa de dorit, mai ales meniul ala drop-down, singurul element din app de altfel Posted Image .
Ca posturi imi lipsesc Eurosport 4K, TV Paprika HD mai mult.

#56
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019

 Nugget, on 10 august 2023 - 16:41, said:

Designul app-ului lasa de dorit, mai ales meniul ala drop-down, singurul element din app de altfel Posted Image .

Aplicatia de mobil e asta? https://play.google.....ines_mobile_tv

#57
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
Nu.

 Nugget, on 10 august 2023 - 16:41, said:

Ca posturi imi lipsesc Eurosport 4K, TV Paprika HD mai mult.
Posibil ca Eurosport 4k sa intre, mi-au spus din cc ca este cerut de catre abonati..

Edited by daniel1976, 10 August 2023 - 22:27.


#58
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,736
  • Înscris: 20.10.2015
Mai au de Introdus canale.
Au multe umpluturi gen o parte din must carry,TVR-regional,realitățile Star și Sportiva etc.

#59
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 02.06.2020
Încă nu m-am abonat la ei, aștept să mai bage canale, măcar Prima Sport, Prima TV și unele canale de filme, gen AMC, FilmCafe, Comedy Central, AXN-uri și Diva. Un plus mare pentru canalele Rai.

Edited by AlexFCSB4, 10 August 2023 - 22:34.


#60
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
La cat erau de laudati astia ma asteptam sa fie ceva wow dar sincer nu prea par cine stie ce. Ma uit acum la CNBC, astia de la ines zic ca e HD dar ma uit si pe Focus unde aia zic ca e SD si zau daca vad vreo diferenta. Ba chiar mi se pare ca la Focus se vede postul mai bine...
Aplicatia de Android e aia cu Ines Mobile TV, merge sa te conectezi cu userul de la ines live si poti vedea programele dar aplicatia pare facuta de un flacau care s-a apucat de programare acum doua saptamani...
In general aplicatiile lor par similare celor de pe la inceputurile IPTV-ului, primitive rau...

Edited by mardan66, 11 August 2023 - 11:07.


#61
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 mardan66, on 11 august 2023 - 10:59, said:

La cat erau de laudati astia ma asteptam sa fie ceva wow dar sincer nu prea par cine stie ce. Ma uit acum la CNBC, astia de la ines zic ca e HD dar ma uit si pe Focus unde aia zic ca e SD si zau daca vad vreo diferenta. Ba chiar mi se pare ca la Focus se vede postul mai bine...
Aplicatia de Android e aia cu Ines Mobile TV, merge sa te conectezi cu userul de la ines live si poti vedea programele dar aplicatia pare facuta de un flacau care s-a apucat de programare acum doua saptamani...
In general aplicatiile lor par similare celor de pe la inceputurile IPTV-ului, primitive rau...


deci ei au abonamente de 50 de euro si aplicatii muci? daca nu se vad ok inseamna ca pe noua aplicatie pentru toata tara e ciuntit bitrate-ul! asa ca nu mai merita banii!!!!

#62
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006

 mardan66, on 11 august 2023 - 10:59, said:

....Aplicatia de Android e aia cu Ines Mobile TV, merge sa te conectezi cu userul de la ines live si poti vedea programele dar aplicatia pare facuta de un flacau care s-a apucat de programare acum doua saptamani...
nu ca le tin eu partea dar nu stiam ca minciunile sunt asa de apreciate pe acest forum :
pe site-ul iNES e scris negru pe alb ca pentru Android Tv aplicatia folosita este iNES Smart , deci cum e ?
Link: https://ineslive.ro/dispozitive/

Si orice problema aveti ca si abonati, vorbiti la suportul iNES...

Edited by daniel1976, 11 August 2023 - 13:15.


#63
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019

 daniel1976, on 11 august 2023 - 13:11, said:

pe site-ul iNES e scris negru pe alb ca pentru Android Tv aplicatia folosita este iNES Smart , deci cum e ?

Android TV NU este Android. Aplicatia pentru mobil este iNES Mobile TV, nimeni n-a zis vreo minciuna.

#64
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 06.09.2010
Abonamentul e 50 euro+TVA, adică 59,50 euro, asta doar pentru un STB.

#65
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006

 novo_, on 11 august 2023 - 13:26, said:

Android TV NU este Android. Aplicatia pentru mobil este iNES Mobile TV, nimeni n-a zis vreo minciuna.
ok, ma gandeam ca vorbim despre subiectul topicului,  iNES Live TV...
pai aplicatia iNES Mobile TV despre care zici tu - si nici nu este subiectul lansarii din 9 aug - cred ca are vreo 10 ani de cand e , chiar de la inceputurile ipeteveului...Posted Image

 Ovidiu333, on 11 august 2023 - 13:35, said:

Abonamentul e 50 euro+TVA, adică 59,50 euro, asta doar pentru un STB.
nu, doua STB-uri unul HD si altul 4K + alte trei dispozitive cu aplicatia iNES Smart

Edited by daniel1976, 11 August 2023 - 14:35.


#66
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019

 daniel1976, on 11 august 2023 - 14:40, said:

ok, ma gandeam ca vorbim despre subiectul topicului,  iNES Live TV...
pai aplicatia iNES Mobile TV despre care zici tu - si nici nu este subiectul lansarii din 9 aug - cred ca are vreo 10 ani de cand e , chiar de la inceputurile ipeteveului...Posted Image

Din spusele lui mardan66, tot aplicatia aia merge si cu conturile de iNES Live. Nici nu exista alta aplicatie pe mobil special pt iNES Live.

#67
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 10.03.2023
Reportat la grila de programe si la ce urmaresc eu sunt de parere ca sweet tv este peste ineslive. Lipsesc National Geographic, Axn- urile si canalele de desene animate.La calitatea transmisiei nu am ce sa zic, ca nu am incercat ineslive. La diferenta de pret nici nu mai ai ce sa zici. Per ansamblu cu sweettv si tvsatgo am tot ce ma intereseaza pe 4 dispozitive indiferent de ip/ locatie la un pret mai bun.

#68
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Așa e. Dar și aplicația de Android TV de la Ines e ceva de vis. Un meniu simplu de navigare in partea de sus și asta e toată aplicația.
Cine are speranțe că o să vadă tot programul Rai 1 HD și Rai 2 HD va fi dezamăgit. Tot ce are drepturi doar pe Italia nu se vede, adică mare parte din program...
Și au și un canal de filme rusesti netraduse, exact ce se caută acum...

Edited by mardan66, 11 August 2023 - 17:35.


#69
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,846
  • Înscris: 07.07.2009
Așa e conținutul oferit de RAI, așa e și pe satelit. Deci nu e vina Ines.

#70
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005

 daniel1976, on 11 august 2023 - 14:40, said:

ok, ma gandeam ca vorbim despre subiectul topicului,  iNES Live TV...
pai aplicatia iNES Mobile TV despre care zici tu - si nici nu este subiectul lansarii din 9 aug - cred ca are vreo 10 ani de cand e , chiar de la inceputurile ipeteveului...Posted Image


nu, doua STB-uri unul HD si altul 4K + alte trei dispozitive cu aplicatia iNES Smart


daniel fa-ma sa inteleg sunt doua aplicatii pentru tv ines smart si ines livetv???? sa inteleg ca pe ines smart este doar pe fibra proprie ines si merge la bitrate maxim iar noua aplicatie ines live tv este pt toata Romania indiferent de net cu bitrate ciuntit? eu nu inteleg ..m-am uitat si pe site si e o intreaga abrambureala inclusiv la grile care sunt diferite...

#71
Nugget

Nugget

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.05.2022
Aplicatia este aia care se gaseste in Google Play de pe TV si se numeste Ines Smart. E una singura. In magazinul LG nu am gasit-o.

Are un meniu sus cu posturile TV. Navigarea se face cu butonul sageti Sus, Jos, Stânga, Dreapta. Apasarea mai lunga a butonului OK din mijlocul butonului sageti deschide meniul Optiuni.
I-am intrebat daca au avut un designer profesionist si mi-au zis ca este opera lor si ca asigura nici mai mult nici mai putin decat o experienta premium. Ca sa fiu elegant designul UI lasa mult de dorit si nu e intuitiv.

Attached File  vlcsnap-2023-08-12-08h51m57s252.png   1.67MB   59 downloads

#72
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
NU, din cate am inteles eu, este o singura aplicatie ptr ambele: iNES Smart.
iNES Smart a aparut prin 2021 ca o solutie ptr abonatii iNES cu iptv sau fara iptv care doreau acces la pachetul iptv iNES pe mai multe tv sau fara stb-uri si cabluri suplimentare.
La inceput era tare ptr ca de ex.atunci cand schimbam canalul aparea pe ecran o fereastra cu rezolutia si bitrateul programului respectiv...plus faptul ca aveau o mare parte din programele tv Mimmiuny Media..
De mentionat, ca inca de la inceputuri in aplicatia iNES Smart nu erau chiar toate programele de pe iptv..
Acum, avand deja aplicatia probabil le-a fost mai usor sa o implementeze ptr iNES Live cu mai putine programe tv decat originala, dar repet, bitrateurile nu cred ca sunt limitate, singura limitare este data de conexiunea de la domiciliul clientului..

Edited by daniel1976, 12 August 2023 - 08:15.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate