Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Eurocircovision

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
410 replies to this topic

#325
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 26.04.2005

View Postgarett, on 23 mai 2022 - 12:07, said:

Dovezi concrete?

Nu exista dovezi - doar speculatii + retorica asta prin care noi suntem cei mai mari trisori, hoti, netrebnici. Poate ca au existat intelegeri la acest eurovision, dar acestea trebuie demonstrate cu probe reale, inregistrari video/audio, mai ales in ideea in care este suficient sa ne uitam la invingator pentru a ne da seama ca lucrurile sunt cel puttin artificiale.

Intr-o competitie dominata de decizii politice, de mici sau mari intelegeri, de propaganda "politically correct" noua ni s-a adus aminte prin aceasta palma ca eurovisionul este unealata celor mari si puternici, iar daca celor mari li se permite orice, noua ni se permite... doar ce isi doresc cei mari.

In final, din toata povestea asta nu ma mai surprinde decat incapacitatea unor persoane de pe forum sa vada dincolo de ceea ce s-a intamplat la eurovision si sa inteleaga ca pedeapsa asta nu este altceva decat o nedreptate care repeta o serie tipare foarte clare - vedeti de exemplu puvestea cu schengen. Nu, nu suntem perfecti si poate chiar au existat niste intelegeri, insa in cazul in care exista niste reguli, atunci acestea ar trebui aplicate pentru toata lumea si in toate ipostazele. Standardele duble nu au ce cauta intr-o lume democratica.

#326
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postioppo, on 23 mai 2022 - 12:18, said:

Cam aceleasi dovezi pe care le ai cand te opreste politistul ca te-a vazut trecand pe rosu.
Adică niciuna.

#327
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,305
  • Înscris: 05.08.2015
Sunt unii care aud ceva ce incepe cu euro- intra in spasme, cum au cainii care viseaza ca alearga

#328
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007
Zdai seama? Ne fura Europa si la muzica! :D Asta inseamna sa fii colonie, sa ai artisti de top si sa le fure europenii punctele de la gura! :D

#329
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Guys, dacă aveți nevoie de cenușă să vă puneți în cap, ziceți, mi-a rămas ceva prin grătar!

#330
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,452
  • Înscris: 20.02.2008
Sau asta inseamna sa fii o tara submediocra, proptita undeva in evul mediu ca gandire si setata - in bunul mers balcanic - pe furtișag si combinație.

#331
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Eh, lăsaț, când fură "boierii" pe față diferența e dată doar de absența șepcii!
Aveau PROBE, trebuiau să ceară ANULAREA TOTALĂ a voturilor nu să facă circ ieftin cu "n-avem legătură dar știm siguri că votează cu Ucraina '!

#332
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,452
  • Înscris: 20.02.2008
Asta am zis si eu... ca varianta aleasa a fost ciudata.
Dar cred ca mai de porc era sa ne faca de cacat in asemenea hal si sa spuna adevarul in direct in finala: Romania E O TARA HOATA CARE A INCERCAT SA FRAUDEZE. I-AM ANULAT VOTURILE SI NU II MAI BAGAM IN DIRECT ACUM SA ISI ANUNTE VOTURILE PENTRU CA SUNT JEGURI HOATE.
SICTIR Romania!
SLAVA UCRAINA!

Era mai bine asa?

#333
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,035
  • Înscris: 31.07.2007

View Postgarett, on 23 mai 2022 - 13:40, said:

Guys, dacă aveți nevoie de cenușă să vă puneți în cap, ziceți, mi-a rămas ceva prin grătar!

Gratar? Pai ce facem tovarase, dezmat? :D Nu ziceai tu ca vine apocalipsa (de la europeni, evident!)? :D

#334
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Să vină, dă-o încolo, da' măcar să mă prindă cu burta plină!
Până interzic carnea și ne obligă la ceafă de lăcustă rămân la aia de porc.

#335
McDude

McDude

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,764
  • Înscris: 02.06.2005

View Postioppo, on 23 mai 2022 - 11:55, said:



Romania NU A VOTAT MOLDOVA deloc In SEMIFINALE!
A votat SAN MARINO cu 12 puncte!



Romania nu putea vota moldova in seminfinale pt ca au facut parte din grupe diferite....

https://www.fanatik....rsului-19999631

dar ma uimesc scuzele gasite pt furt si aplauzele aferente

Edited by McDude, 23 May 2022 - 14:11.


#336
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postioppo, on 23 mai 2022 - 14:00, said:

Asta am zis si eu... ca varianta aleasa a fost ciudata.
Dar cred ca mai de porc era sa ne faca de cacat in asemenea hal si sa spuna adevarul in direct in finala: Romania E O TARA HOATA CARE A INCERCAT SA FRAUDEZE. I-AM ANULAT VOTURILE SI NU II MAI BAGAM IN DIRECT ACUM SA ISI ANUNTE VOTURILE PENTRU CA SUNT JEGURI HOATE.
SICTIR Romania!
SLAVA UCRAINA!

Era mai bine asa?
Man, repet ce am spus, nu există nici o dovadă reală, doar s-au hotărât ei subit că au văzut niște "pattern-uri"!
Pe care "nu le-au văzut" la ceilalți, vezi analiza făcută de Guran, s-au votat alții între ei într-o veselie!
De la eurokangaroos la toate neamurile vikinge!

Ia de aici:
https://www.biziday.ro/215874-2/
"Australia a dat către: Suedia 12, Israel 10, Belgia 8, Macedonia de Nord 7, Irlanda 6, iar Australia a primit de la: Suedia 12, Israel 10, Belgia 8, Macedonia de Nord 5, Irlanda 5;"
Australia a dat, Australia a luat, fie numele Australiei lăudat!

Așa că sorry dar nu sunt convins de "obiectivitatea" EBU!

Edited by garett, 23 May 2022 - 14:12.


#337
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008
Dan Turturica - Presedinte Director general Tvr

Quote

“Doriți ca România să mai participe la Eurovision?” - aceasta este întrebarea centrală a emisiunii “Referendum”, moderată de Mihai Rădulescu, din această seară, difuzată pe TVR 1, de la ora 21.00.

Reprezentanții EBU au fost și ei invitați să participe la emisiune, ca să detalieze acuzațiile aduse juriilor din România, Polonia, Georgia, Muntenegru, Azerbaijan și San Marino, dar și să explice deciziile pe care le-au luat ulterior, în special cele din seara finalei.

Telespectatorii sunt invitați să-și exprime opiniile pe platformele online stiriletvr.ro și hotnews.ro, pe paginile de Facebook TVR 1 și Facebook Referendum. Cele mai interesante comentarii și întrebări vor fi prezentate în emisiune.


#338
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Ar trebui sa fim masochisti sa mai participam.

#339
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,452
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMcDude, on 23 mai 2022 - 14:08, said:

Romania nu putea vota moldova in seminfinale pt ca au facut parte din grupe diferite....

https://www.fanatik....rsului-19999631

dar ma uimesc scuzele gasite pt furt si aplauzele aferente

SI eu ce am spus?
I-am raspuns lui Garett care spunea ca Romania a votat Moldova.

#340
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
În FINALĂ bre!
Scandalul este despre FINALA Eurovision, nu despre semifinală!

Edited by garett, 23 May 2022 - 15:02.


#341
miile

miile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 05.07.2015
Intreb si eu, doar mie mi se pare ca cele doua melodii sunt pe alocuri identice?

Una este din '98 iar cealalta este a reprezentatilor Ucrainei care au castigat finala eurovision...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9rKT35-pM-8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/F1fl60ypdLs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#342
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,452
  • Înscris: 20.02.2008

View Postgarett, on 23 mai 2022 - 15:02, said:

În FINALĂ bre!
Scandalul este despre FINALA Eurovision, nu despre semifinală!
Scandalul este despre cum Romania si alte 5 state s-au inteles sa fraudeze pentru a accede in Finala.
AIa ne-au prins ca pe niste romani la furat in vest si ne-au penalizat in finala. Cu manusi totusi, ca nu ne-au facut de ras in direct.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate