Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Eurocircovision

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
410 replies to this topic

#361
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Mhm...
1. Nu există dovezi clare doar o interpretare SUBIECTIVĂ a voturilor acordate.
2. Fix același pattern de vot a fost observat și în cazul altor țări CARE NU AU FOST EXCLUSE.
3. Dacă situația a fost remarcată LA SEMIFINALĂ de ce nu a fost abordată ÎNAINTEA FINALEI și cerute clarificări?

Nici eu n-am timp să-ți desenez, e
problema ta dacă pricepi sau nu.

#362
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu, nu este acelasi pattern. Asa au lasat unii sa se inteleaga sau n-au fost altii in stare sa priceapa.

Edited by Cr1spy, 24 May 2022 - 07:45.


#363
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Siiiiigur că da...

Suedia a dat către:
Australia 12
Estonia 10
Belgia 8
Malta 7

Suedia a primit de la:
Australia 12
Estonia 12
Belgia 10
Malta 10

Belgia a dat către:
Suedia 10
Australia 8
Israel 7

Belgia a primit de la:
Suedia 8
Australia 8
Israel 7

ÎN A DOUA SEMIFINALĂ, da, ca să n-avem discuții că mamă Doamne a fost în finală și nu se pune!

Nope, nu e pattern...pentru cine a făcut matematică doar la grădiniță, cu bețișoare!

Edited by garett, 24 May 2022 - 07:49.


#364
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Da, ptr cine a facut cu betisoare, alea sunt patternuri identice...

#365
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postgarett, on 24 mai 2022 - 07:47, said:

Siiiiigur că da...

Suedia a dat către:
Australia 12
Estonia 10
Belgia 8
Malta 7

Suedia a primit de la:
Australia 12
Estonia 12
Belgia 10
Malta 10



Încă o manipulare marca garett

Suedia a primit la semifinala 2 12p de la jurii de la 16 țări! Nu doar ce 4 pe care le insinuezi tu. Deci 16 jurii au considerat că piesa aia e bună.

In cazul șmanglelii României, ei au fost izolați în pattern, deci alții au dat voturi de kkt pentru ceea ce ei au dat că e aur. Aici se vede frauda

Deci la Suedia și Belgia nu e cazul de fraudă, este un vot legit ce se încadrează în marja majorității.

#366
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,700
  • Înscris: 09.05.2008
Tot n-am inteles.
Votu' nu e liber exprimat?
Ca patern, ca nepatern, hu chers?
Aia doar trebuia sa numere.

#367
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Pai dupa cum pui tu problema, cred ca si votatul mortilor este legit.
Sau numaratoarea voturilor ca in scrierile lui Caragiale.

Edited by Cr1spy, 24 May 2022 - 09:29.


#368
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View Postfuturist, on 24 mai 2022 - 09:12, said:

Tot n-am inteles.
Votu' nu e liber exprimat?
Ca patern, ca nepatern, hu chers?
Aia doar trebuia sa numere.

Prețurile în capitalism nu sunt libere?
Vânzătorul pune ce preț dorește

Cu toate acestea, există Consiliul Concurenței și măsuri anti cartel. Pe același principiu, de patternuri ce sugerează înțelegeri între jucătorii dintr-o industrie.


#369
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,700
  • Înscris: 09.05.2008

View PostCr1spy, on 24 mai 2022 - 09:23, said:

Pai dupa cum pui tu problema, cred ca si votatul mortilor este legit.
Sau numaratoarea voturilor ca in scrierile lui Caragiale.
Votu' mortilor nu prea e liber exprimat, daca intelegi aluzia mea suptila.

View PostFlat, on 24 mai 2022 - 09:28, said:

Prețurile în capitalism nu sunt libere?
Vânzătorul pune ce preț dorește

Cu toate acestea, există Consiliul Concurenței și măsuri anti cartel. Pe același principiu, de patternuri ce sugerează înțelegeri între jucătorii dintr-o industrie.
Nu
Nu

Exista pentru ca statu' tre' sa-si justifice existenta.
De la Cruciati pana la ANAF n-au trecut decat 800 de ani.
Juma' de piramida.

#370
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postfuturist, on 24 mai 2022 - 09:12, said:

Tot n-am inteles.
Votu' nu e liber exprimat?
Votul da, rezultatul nu. ;)

#371
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Era o ironie. Daca a fost prea subtila, scuze.

#372
revenco_andrei

revenco_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 26.04.2005
Am sa ma retrag de pe topicul asta... imi pierd timpul. Dar inainte de asta va readuc in vedere cronologia povestii.

1. La eurovision se declara ca din cauza unei probleme tehnice nu se poate lua legatura cu Romania -> PRIMA MINCIUNA
2. Un individ sustine ca Romania ofera 12 puncte Ucrainei -> A DOUA MINCIUNA

...iar in logica voastra romanii mint si tvr este o organizatie corupta. Ma scuzati, dar voi sunteti sanatosi la cap?

Adica astia ne prostesc in direct, apoi inventeaza o serie de baliverne doar ca sa se scoata iar userul Cr1spy spune "Mda, greu cu cinstea si desteptaciunea la romani."

Iar FIat are dreptate cu o chestie "Organizatorii au tot dreptul să descalifice pe oricine încearcă să fraudeze un sistem" - doar ca nu a existat vreo descalificare - fix pentru ca nu frauda (existenta sau nu ) nu poate fi demonstrata.

#373
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
bineînțeles că a existat o descalificare, ulterioară

chiar și în competițiile oficiale, sportive, poți avea un rezultat pe podium, și ulterior evenimentului, la zile, luni chiar ani, se pot descoperi fraude, dopaj, încălcări ale regulamentului tehnic, etc.  
Lance Armstrong a fost descoperit cu dopajul și i-au fost luate titlurile de câștigător al Turului Franței din toți anii dinainte

tu ce vrei, dacă EBU nu a zis atunci pe moment că e hoție, gata, au scăpat? nu merge așa
sigur, acțiunile EBU cu redistribuirea au fost făcute să ajute Ucraina, și sunt destul de discutabile, dar asta e o altă problemă
furtul României a existat. ce a făcut EBU după aia, nu îmi pasă că câștigarea Eurovision oricum e un rahat, e ca și cum ai câștiga la special olympics pe internet
un lucru complet irelevant și desuet în muzică. nu înseamnă nimic acest concurs

#374
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postrevenco_andrei, on 24 mai 2022 - 13:02, said:

Ma scuzati, dar voi sunteti sanatosi la cap?
Replica topicului!
Congratulations!

#375
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postrevenco_andrei, on 24 mai 2022 - 13:02, said:

Am sa ma retrag de pe topicul asta... imi pierd timpul. Dar inainte de asta va readuc in vedere cronologia povestii.

1. La eurovision se declara ca din cauza unei probleme tehnice nu se poate lua legatura cu Romania -> PRIMA MINCIUNA
2. Un individ sustine ca Romania ofera 12 puncte Ucrainei -> A DOUA MINCIUNA

...iar in logica voastra romanii mint si tvr este o organizatie corupta. Ma scuzati, dar voi sunteti sanatosi la cap?


Ok. Mai corect era sa spuna:

"Stimati telespectatori, in Romania s-a descoperit, ca de obicei, o ilegalitate pana si la acordarea punctelor la un concurs oarecum insignifiant ca Euroviosion. Juriul compus din A, B, C, D , E a fost prins de robotul nostru care se bazeaza pe AI facand diferite mismasuri impreuna cu alte 5 tari, drept pentru care pentru a nu elimina complet reprezentantii din concurs si a lasa totusi votul publicului in picioare am decis sa acordam punctajul mediu in locul celor falsificat de romani. "


Deci in loc sa auda toata lumea de ce-s in stare hotii din juriu au ascuns cumva mizeria ca sa nu ne chiar faca de ras. Am impresia ca scriu mesaje lui Piedone si Vanghelie, parca voi iubiti prea mult scandalul de nu va place deloc cand unele chestii se rezolva elegant.

#376
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,573
  • Înscris: 28.12.2005

View PostFlat, on 24 mai 2022 - 13:14, said:

...acțiunile EBU cu redistribuirea au fost făcute să ajute Ucraina, și sunt destul de discutabile, dar asta e o altă problemă
...

in ce fel e alta problema?

#377
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
pentru că una e hoția, alta e ce faci ulterior ca organizator
în mod normal la concursuri serioase există regulamente, care specifica exact ce se întâmplă. promovează următorii, se împart punctele, nu se împart, cum se împart, se joacă baraj, se repetă etc. etc.

aici a fost la oha. hai să dăm punctele nu știu cum
ideea este că această bâlbă a organizatorilor nu scuză furtul juriului nostru. ei încearcă acum să discrediteze EBU pe acest motiv, să sugereze o conspirație a marilor puteri pentru a pedepsi oropsiții de români .. ceea ce este evident o tâmpenie colosală..

dealtfel tvr s-a cam delimitat de 'profesionistii' din juriu.

Quote

Dacă EBU ar fi comunicat, a doua zi după vot, delegațiilor vizate notele date de jurații celor șase țări și ar fi explicat convingător existența unui ”tipar de vot neregulat,” TVR ar fi avut timp să reacționeze pentru a investiga prompt acuzațiile și a corecta situația, dacă ar fi fost cazul.
În acest fel, în cursul zilei de joi, 12 mai, puteam elimina orice suspiciune care plana asupra voturilor date de jurii în timpul celei de-a doua semifinale, iar în timpul galei pentru public puteau fi anunțati finaliștii pe baza notelor juraților, nu pe cele generate de ”algoritm.”

Acest lucru ar fi fost posibil, însă, doar dacă EBU ar fi tratat TVR ca pe un partener real și ar fi ținut cont de faptul că regulamentul Eurovision este cel ce dă independență totală juriilor naționale și că televiziunile nu pot nici afla și nici influența punctajele acordate de jurați, decât mult timp după ce au fost trimise către EBU. Astfel, TVR nu a aflat decât după finală modul în care au votat jurații români în semifinală.

Din păcate, din cauză că EBU a decis să ne trimită abia după șapte zile informațiile relevante, tot ce am putut face a fost să cerem explicații oficiale juriului din România, ”post-factum,” asupra votului din cea de-a doua semifinală. Chiar și în acest context, în care am fost deja judecați și sancționați, fără a ni se da posibilitatea de a ne apăra, TVR va colabora cu toate celelalte televiziuni sancționate pentru a descoperi dacă neregulile semnalate au fost rezultatul unei tentative de fraudă.

deci TVR a cerut explicații oficiale juriului din România
da?
nu ne spun și ce au răspuns marii maeștri
probabil acum se screm să scoată o justificare ...   deși nu pot spune decât "da domnule ne-am înțeles cu ăia, am greșit, ne pare rău"
dar fiind români, probabil vor alege codul OMERTA..   nu recunoaștem nimic, așa ne-au plăcut nouă piesele alea

#378
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,573
  • Înscris: 28.12.2005
nu stiu ce a facut juriul roman, dar din explicatiile tale pare ca si organizatorii au procedat la fel - au furat punctele unora si le-au dat ucrainei.
ori nu explici tu bine, ori e la fel de mare porc si ce-au facut organizatorii.

Edited by noris08, 24 May 2022 - 13:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate