Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Sotia mea probabil se intalneste cu un alt barbat

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#73
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,041
  • Înscris: 31.07.2007

 emeral, on 19 decembrie 2021 - 17:40, said:

Exact așa trebuia să procedeze elegant el - să meargă cam 10 metri în față și să aștepte să termine ei de vorbit fără să se uite la ei.

Eventual iti si ceri scuze ca ii deranjezi din vorbit...

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Alltrack, on 19 decembrie 2021 - 18:36, said:


Desigur , asa fac si doamnele , ce atata delir ?
Daca sotul se intalneste cu o fosta , asa fac si ele , conform sfaturilor de pe aici , daca aia vine si se hlizeste la sot si vorbeste fara sa o bage in seama pe sotie , sotia fuge repede la 10 metri , nu asculta nimic si din nou conform sfaturilor , din eleganta nu il intreaba nimic despre ce au vorbit Posted Image !
Si imediat dupa intalnire sotul lipseste de cateva ori fara motiv , din nou din eleganta sotia nu intreaba nimic Posted Image ! Si adultii au ora de venit acasa , altfel din casatoriti devin...divortati !
Nu stiu pe ce lume traiesc unii !
Îs cei ce merg pe încredere totală :)))

#75
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 silesax2, on 19 decembrie 2021 - 18:38, said:

Îs cei ce merg pe încredere totală Posted Image))
O sa ii explic si sotiei mele conceptul asta dar sunt sigur 200% ca ajungem la vreo cearta Posted Image ! Daca vorbesc mai mult de 5 minute cu vreo fosta , minim vreo 2 zile voi auzi aia cu ''n-am nimic'' pe un ton ferm si priviri neprietenoase Posted Image !

Edited by Alltrack, 19 December 2021 - 18:44.


#76
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 silesax2, on 19 decembrie 2021 - 17:37, said:

Inițiator fii atent,nu îi pune intrebari multe si seriosse asa ca e posibil sa nu se fi întâmplat nimic si pici într-o lumină proastă,aia de milog . poartă te normal dar bineînțeles întreabo lejer asa pe unde a fost atunci când mai întârzie cate 3 ore aiurea.bunn, bagă la cap răspunsurile.
Înainte de asta stai si vb cu tine însuți si trage o concluzie,esti gata sa nu accepți ca te înșeală si sa te desparți?,daca răspunsul este da atunci treci la pasul următor,faca este nu las-o baltă.
Pasul următor,ei bine notează si tu frumusel intro agenda,zilele când lipsește nejustificat.poate o sa ai surpriza ca sunt zile care se repetă.
Ca sunt ca nu sunt pasul următor este sa te duci si foarte de departe sa o urmaresti cand este probabilitatea mai mare ca urmează o zi cand ea v a mai intarzia 3 ore pana ajunge pe acasa.
Probabil mai mult ca sigur o sa descoperi ca se intalneste cu vreunu asa ca nu ti rămâne decat sa i mai urmaresti de vreo 2 ori din ce in ce mai aproape,le faci niste fotografii si la următoarea întâlnire te duci peste ei si îi saluți îi intrebi de sănătate si vezi ce minciuni iti bagă nevasta..
Nu ti rămâne decat sa te desparti sau sa  o zbori pe cucoană din casa sau sa pleci tu in funcție de situație.
Succes.


Sa nu uiti sa filmezi si sa pui pe net.

Mi-ai adus aminte de un film cu Harrison Ford. Omul era insurat si a avut o aventura. Un "prieten" de-al sau a aflat de aventura si il santaja. N-a cedat in fata santajului. Era o scena unde se intalnesc la o cina Harrison Ford insotit de sotie, cu "prietenul"  insotit de sotia sa. Si ii spune sotiei ca barbatul ei a inselat-o. Raspunsul ei a fost ca stia Posted Image Adica, a fost cu acordul ei Posted Image Un raspuns inteligent

Stii ce e mai rau decat sa te insele femeia ? Sa afle lumea ca te-a inselat. In cazul asta, ii spui amantului ca tu de fapt ai fost un prost, ca nu stiai.

Edited by jimi91, 19 December 2021 - 18:54.


#77
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Prea curând ul ala e cuvântul cheie :)))
Bre io sincer,daca as afla ca a fost cu altu ,pur și simplu nu as mai putea s o ating , aș simți asa un fel de scârbă.

#78
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,131
  • Înscris: 14.09.2007

 Alltrack, on 19 decembrie 2021 - 18:43, said:

O sa ii explic si sotiei mele conceptul asta dar sunt sigur 200% ca ajungem la vreo cearta Posted Image ! Daca vorbesc mai mult de 5 minute cu vreo fosta , minim vreo 2 zile voi auzi aia cu ''n-am nimic'' pe un ton ferm si priviri neprietenoase Posted Image !

Ai pierdut pe undeva " du-te la curva aia de te-a salutat pe strada " ?

#79
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 Nicu90, on 19 decembrie 2021 - 18:55, said:

Ai pierdut pe undeva " du-te la curva aia de te-a salutat pe strada " ?
Nu ! Asa cred ca ar fi mai placut pentru mine . Cei casatoriti stiu ca unele ''taceri lungi'' sunt mai naspa decat vorbele .
Oricum pare ca sunt multi necasatoriti pe topic care isi dau cu parerea .

#80
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
.

Attached Files


Edited by yetiro, 19 December 2021 - 19:29.


#81
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,164
  • Înscris: 19.09.2005

 Xelo, on 19 decembrie 2021 - 17:20, said:

Timpul a fost prea scurt pentru ciocaneli in alea 2,5h minus cumnata minus drumuri etc. Garantat s-au vazut doar pentru a suplimenta socul revederii la o cafea, dar eu te sfatuiesc ca de-abia de acum incolo sa stai cu ochii pe ea ca pe butelie pentru ca urmatoarea data cand mai lipseste nemotivat - vine babardita 101%.

Puteti sa aveti o discutie civilizata in care ii spui ca intelegi emotia revederii, stii ca s-au vazut etc - dar sa faca bine sa faca pace cu trecutul daca vrea un viitor impreuna.
colegu, testat cu nevasta.
placat in pauza de masa, trecut pe la ea si luat de la servici, mers acasa, intors la servici. drumul a fost 1 ora, cu totul 2 ore.

#82
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,000
  • Înscris: 16.09.2014
Marine, nu stransforma SI acest topic intr-unul despre tine!

#83
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 10.10.2011

 Alltrack, on 19 decembrie 2021 - 18:43, said:


O sa ii explic si sotiei mele conceptul asta dar sunt sigur 200% ca ajungem la vreo cearta Posted Image ! Daca vorbesc mai mult de 5 minute cu vreo fosta , minim vreo 2 zile voi auzi aia cu ''n-am nimic'' pe un ton ferm si priviri neprietenoase Posted Image !
Imi pare rau ca vezi asa conceptul de casnicie(asta cu mega controlatul partenerului) dar ce merge pt unul nu merge automat pt altul.
Daca iti zic ca ies de 3x pe saptamana in oras fara ea si nici eu nu stiu cand ajung acasa,ma crezi?
Da am o casnicie fericita, da comunic f mult cu nevasta,petrec timp cu ea si cu copilul.
In momentul in care " i as baga ora de venit acasa " ins ca nu as mai respecta o ca pe un adult ci as trata o ca pe un copil. Suntem offtopic dar initiatorul e mega infantil si  nesigur pe el si isi da filme degeaba

Edited by zile_san, 19 December 2021 - 23:12.


#84
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ea iese de 3 ori pe săptămână in oraș singură si nici nu stie cand vine acasă?

#85
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 10.10.2011
@nu iese atat de des ca se vede ij timpul zilei cu oamenii cu care vrea. Seara baga nani daca nu sunt eu acasa.

#86
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Aha.. probabil din cauza asta esti tu asa de generos,ea nu iese si tu umbli pe unde vrei tu 😄

#87
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
https://youtube.com/...0?feature=share

Hai ba, nu ți bate capul, dacă vrea să te înșele, o face cu tine de mână.

#88
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

 zile_san, on 19 decembrie 2021 - 23:10, said:

Imi pare rau ca vezi asa conceptul de casnicie(asta cu mega controlatul partenerului) dar ce merge pt unul nu merge automat pt altul.
Daca iti zic ca ies de 3x pe saptamana in oras fara ea si nici eu nu stiu cand ajung acasa,ma crezi?
Da am o casnicie fericita, da comunic f mult cu nevasta,petrec timp cu ea si cu copilul.
In momentul in care " i as baga ora de venit acasa " ins ca nu as mai respecta o ca pe un adult ci as trata o ca pe un copil. Suntem offtopic dar initiatorul e mega infantil si  nesigur pe el si isi da filme degeaba
La mine facem toate treburile impreuna ! Nu ies eu de nebun prin oras sau ea la fel ! Poate iesim separat la cumparaturi , cand eu cand ea cu randul , dar facem impreuna lista . Si cand ne intrebam unul pe altul pe unde a fost si ce a facut , e reciproc , e comunicare si nu control .
Nu e vorba de ''ora de venit acasa'' ci de a sti fiecare ce face celalalt . Daca sotia mea , ar pleca des fara motiv si ar ajunge cand vrea ea , mai bine divortez si stau cu niste bunaciuni pe care le rotescPosted Image , fara obligatii !
Asta mi se pare sa fii adult cu responsabilitati .
Initiatorul nu e mega infantil ci chiar constient ca are langa el o bunaciune care poate oricand sa gaseasca ceva mai bun fata de ce poate oferi el si nu ma refer la factorul material ca nu am de unde sa stiu ! Si poate face legatura ca sotia lui , de cand l-a vazut pe ala spune ca sta pe la sora ei 3 ore...desi a stat jumatate de ora , desi de obicei nu iese deloc din casa .
As fi curios daca si sotia ta e de acord ca sunteti mega fericiti . E curiozitate , nu acuza !

Edited by Alltrack, 20 December 2021 - 01:05.


#89
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,751
  • Înscris: 30.07.2006

 RangerBoy, on 19 decembrie 2021 - 14:30, said:


Pentru mine e clara situatia, unde a fost alea doua ore jumate, chiar vrei sa-ti spun?

A fost sa-si retraiasca copilaria?

#90
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Asa e viata bre, noi le f.....pe ale lui altii, dar ceilalti sa nu cumva sa le f.... pe ale noastre.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate