Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Toyota Yaris Cross

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
1291 replies to this topic

#289
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
Sa fie si economice la consum.
Ce anvelope mai exact ?

#290
dan59m

dan59m

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 02.08.2022
Kleber krisalp, consum C, adereta B, zgomot 69 db.Am citit pe ceva forum ca difereta între 69 și 72 db chiar se simte cu toate că par apropiate valoric. Din fabrica a venit cu Continental Ecocontact 6 ,cu 72 db și  confirm și eu ca se simte bine diferența. Asta a fost un criteriu de alegere. Consumul o să  văd...,Continentale au consum A.

#291
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
Criteriu de alegere la HIBRID ar trebui sa fie la orice piesa ECONOMICITATEA de combustibil si apoi alte aspecte. Ai sarit de la clasa A la C.... Au stiut japonezii de ce pun acele anvelope, bune  in general Continentalurile si scumpe.

Acum depinde de fiecare ce vrea de la un hibrid, sa o trateze ca o masina obisnuita sau ca una hibrid (la care principalul aspect e economia de combustibil).

#292
dan59m

dan59m

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 02.08.2022
Adevărat ce spui, dar la gumele de iarna doar câteva au caracteristica de consum B, A eu nu am văzut.  Iar cele cu B au zgomotul 71-72 db și un preț semnificativ mai mare, așa că am lăsat un pic la consum , am tras mai mult spre un zgomot mai mic și un preț mai bun. Nu poți să le ai pe toate, mai tot timpul e vorba de un compromis. 🤔

#293
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022
Kleber sunt destul de decente. Par best buy in zona medie.

Edited by NikoroB, 21 November 2022 - 21:15.


#294
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
Daca e vorba de schimbul de anvelope vara cu iarna si ai cumparat de iarna, e ok. Credeam ca le-ai inlocuit definitiv pe cele cu care a venit masina.
Acum iarna, consumul creste oricum.

#295
dan59m

dan59m

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 02.08.2022
Da, consumul a crescut.  Nu știu cât din anvelope, cât de la vreme/temperatură. Însa, reducerea zgomotului în mașină e majora. Când voi schimba Continentalele, o sa iau ceva cu zgomot redus. Recomant celor ce aveți mașini mai prost antifoane, cum e Yarisul Cross.

#296
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.03.2016
Vad ca Toyota fac promovare pe FB ca livrare rapida la modele hibrid de CH-R si Yaris Cross. Ce o insemna livrare rapida? :) Or fi inceput baietii sa aiba masini pe stoc?

#297
alefter87

alefter87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2012
Salutare, a reusit cineva sa inregistreze dispozitivul multimedia din aplicatia myToyota?...am vazut ca a aparut un update la DCU

Edited by alefter87, 20 January 2023 - 21:14.


#298
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018
Posesor și eu de YC hibrid 4x2 active ...

#299
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.03.2016
Felicitari, s-o conduci sanatos! Cum ti se pare? Este ceea ce ai asteptat? Cred ca si eu pana la urma ma voi indrepta sprte echiparea Active, nu Dynamic. Resimti absenta senzorilor de parcare sau e de ajuns doar camera video marsarier?

#300
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016

 cody8701, on 20 ianuarie 2023 - 21:24, said:

Posesor și eu de YC hibrid 4x2 active ...
Multe drumuri fara probleme cu ea :)
Ceva consumuri ? (daca poti pune poza dupa aplicatia MyT).

 nmc2006, on 21 ianuarie 2023 - 12:44, said:

Resimti absenta senzorilor de parcare sau e de ajuns doar camera video marsarier?
E (cam) suficienta camera. Are si ghidaje. Dupa ce te obisnuiesti cu ea e de ajuns.

Cu camera se pot urmari si meltenii in trafic care se apropie foarte mult, cu pedala de frana apasata si cu maneta schimbatorului pusa (temporar) in marsarier.

Daca camera cuprinde si o parte din bara de protectie si daca masina e vopsita intr-o culoare deschisa, se pot face parcari la centimetru.

#301
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018
E suficienta camera video marșarier, are claritate vga, eu mereu o sterg când urc în mașină, are și ghidaj fix vei face orice parcare cu brio. Oricum eu am foliat și geamurile spate+luneta. Singurul dezavantaj e CA nu e bine antifonată și mă așteptam ca culoarea verde sa fie verde (poate pe viitor o colantez).

#302
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
Cu camera, se vede bine si noaptea. Displayu multimedia e mare, clar si bine pus, la nivel. Se vede pe tot displayu ce vede camera.

#303
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018
Se vede bine noaptea numai dacă e in marșarier cu semnalizare tip avarie (stânga-dreapta). Sa fim și un pic realiști, pe o vreme ft ploioasa și cu vizibilitate scăzută fara semnalizare nu faci nimic... am să încerc să schimb becurile de la număr cu leduri (cică is mai luminoase)

#304
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
Se vede destul de bine noaptea cat bate camera, suficient cat sa faci o parcare cu spatele, adica cu viteza f.mica. Nu trebuie lumini de avarie sau reflectoare. Trebuie doar curatata camera periodic.
Nu m-am referit la situatii de vizibilitate redusa din cauza vremii, care, oricum, in acele conditii, se vede prost si in fata, privit direct, prin parbriz.

Odata ce te obisnuiesti cu vizibilitatea data de camera, e ok.

Edited by MMike, 24 January 2023 - 12:05.


#305
cody8701

cody8701

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 15.07.2018
Salutare, o întrebare putin off topic, daca se poate. Doresc să-mi schimb numarul de înmatriculare (m-am saturat de nr vechi), dar la secțiunea de programare online de pe site-ul politiei nu am nicio secțiune pt așa ceva...un sfat, va rog. Va rămân profund dator. Mulțumesc.

#306
cata

cata

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,049
  • Înscris: 16.02.2002
Poti daca iti faci cont la ei, si-l activezi la ghiseu

 cody8701, on 02 februarie 2023 - 13:22, said:

Salutare, o întrebare putin off topic, daca se poate. Doresc să-mi schimb numarul de înmatriculare (m-am saturat de nr vechi), dar la secțiunea de programare online de pe site-ul politiei nu am nicio secțiune pt așa ceva...un sfat, va rog. Va rămân profund dator. Mulțumesc.
https://www.drpciv.r...g/activities/40
Pentru numar, Pentru accesarea acestui serviciu aveți nevoie de un cont. Contul se poate obține la ghișeul oricărui Serviciu Public Comunitar Regim Permise de conducere și Înmatriculare a Vehiculelor. Dacă aveți deja un cont, vă rugăm folosiți secțiunea Contul meu - Autentificare

Edited by cata, 02 February 2023 - 13:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate