Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Romanian Trance

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#19
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
ma bucur ca acest topic este inca in vizorul userilor de pe forum...si ma mai bucura faptul ca va plac melodiile mele....Respect!

#20
slot

slot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 24.06.2006
Apropo de vst-uri gasiti aci www.magesy.com sunt foarte multe.
mcbohemian super melodiile

#21
Adr.

Adr.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 29.01.2007
Imi place muzica ta MCBohemian , melodiile sunt sooper, ai talent  :first:

Edited by Adr., 29 January 2007 - 19:56.


#22
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Va mai prezint o melodie -e pian solo-si este plina de emotie

Download link

http://mp3.de/musik/...61493/31_957731

enjoy!
Pareri= binevenite ca intotdeauna

Va salut!

#23
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
va prezin o noua melodie-un remix ...cu multumirile de rigoare catre Watermark!

http://mp3.de/musik/...1493/31_1042983

Astept aprecierile voastre (si de bine si de rau)

#24
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostMCBohemian, on Apr 4 2007, 18:05, said:

va prezin o noua melodie-un remix ...cu multumirile de rigoare catre Watermark!

http://mp3.de/musik/...1493/31_1042983

Astept aprecierile voastre (si de bine si de r
au)

Asta chiar mi-a placut. ;) Sper ca nu te superi ca ti-am adaugat piesa la noutati, blog-ul meu.

#25
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Imi place formatul blog-ului tau e X tas Y .O idee buna

#26
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Se pare ca acest topic a devenit un fel de pagina de prezentare a propriilor mele melodii-chiar daca intentia nu a fost aceasta-nu e nici o problema-daca tot e in felul acesta-mai pun un link catre ultima mea melodie-Cold Heart-gen melodic hardtrance-sper sa placa!

http://mp3.de/musik/...1493/31_1109873

Keep in touch! ;)

Attached Files



#27
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Si tot eu cu ceva nou...sper sa placa!
http://mp3.de/musik/...1493/31_1251902

#28
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006
Trance-ul e muzica mea preferata. Cunosc destul de mult acest gen si nu spun des cand un artist e bun sau nu.

Tu chiar esti destul de bun (in opinia mea), asta pentru ca la o piesa tin cont de liniile melodice, simfonice iar tui pui mult accent pe acestea, bagi ceva in muzica ce nu gasesti la celelalte piese de duzina.
Se vede ca pui suflet in ceea ce faci.

Ma mir cum de nu stie lumea de tine si ca nu ai parte de o publicitate pe seama meritelor tale.

Referitor la ultimele tale piese imi place mult Fallen From The Grey Sky si From The Deep Sea. Oricum adagium2006 e piesa dupa care sunt disperat :D

Muzica ta tinde spre psy-trance ;) si e bine asa ...

ps: Voi aveti in galati vreun club unde se baga trance ? sau ceva care sa merite sa te duci nu sa te spargi in figuri :)
Sunt din Braila, o sa merg la fac in GL si m-ar interesa situatia de acolo.

Edited by DjValy, 27 July 2007 - 22:16.


#29
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Multumesc pentru aprecieri!
-cat despre cluburi-daca ma intrebi nu-ti pot da un raspuns clar-doar ca asa cum e peste tot este si in Galati;)

Edited by MCBohemian, 28 July 2007 - 16:35.


#30
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
Romanian trance... hmm ...

in primu rand sunt shi io un impatimit al tranceului ... dar nu de mult ... pana acum 4 ani ascultam orice gen de muzica electronica fara sa shtiu cateodata ce ascult fie ca era techno fie ca era house sau trance sau comerciala nu conta .... imi placea ... nu aveam calculatoru meu asha ca ascultam shi io ce asculta unchimiu sau taicamiu... 90% din timp eram obligat sa ascult muzica anilor 70/80/90 .... nu imi placea da nici nu-mi displacea :P e mai bine asha oricum, mi-am format o ureche muzicala foarte buna shi nu-mi pare rau ca am crescut pe muzica asta ....

cand am pus mana pe un pc care sa fie al meu, pe vremea cand traffic shi adagio erau hituri, am zis hai sa iau melodii de la tiesto ca astea 2 sunt marfa .... am realizat ca ador stilu asta shi ca am descoperit insfarshit acel "feeling" pe care uni din afara il numesc "goosebumps", acel sentiment care il ai cand simti cu adevarat muzica :P shi cam cu tiesto am inceput sa ascult trance ... continuand cu paul van dyk ... intre timp mi-am cam schimbat parerea despre tiesto shi paul ... paul vreau sa zic ca in ochii mei de 1 an cel putin incoace dabea daca mai exista in mintea mea ... nu-mi mai place de nici o culoare :P tiesto e prea comercial... intre timp m-am mai shi "aprofundat" in trance sa zic asha, am descoperit shi io alte nume, alta muzica... in ultimu an am inceput sa shi citesc foarte mult forumuri, siteuri, am inceput sa downloadez mixuri in cantitati industriale sa sacult in prostie , mai nou mi-am luat o consola hercules sa ma joc cu ea, ma cam pasioneaza treaba asta cu DJingu :P shi sunt pus pe treaba ... acums a vedem ce iese . Doamne ajuta ...

Romanian Trance? un vis in ziua de azi dupa parerea mea ... fara suparare .... shtiu 2 DJi de trance din romania. Unu a fost thornado. Intamplarea face ca sora lui sa fie in clasa cu mine, io fiind a 12a, shi intelegandu-ma f bine cu ea, mi-a povestit o gramada de frasu (shi ea e "tranceritza" sa zic asha). Mi-a povestit ca thornado inainte era numai pe trance ... iar la sfarshitu mixurilor lui cateodata se mai trezea un deshtept sa ii spuna ceva gen "frate deci eshti bun n-am ce zice ... da de ce bagi frate muzica dasta ca nu se asculta la noi e nashpa ...", shi uite cum l-au stricat prietenii shi s-a dat pe electro shi alte prostii ca deh, asta se asculta la noi ... foarte tare ...

un alt DJ de trance de la noi acum ij face veacu p'afara ... nu shtiu cati az auzit de Sonicvibe ... io nu am aflat de prea mult timp ca e roman :P shi am fost un pic shocat sa aud ca avem un roman la anjunabeats ... adik .... roman .... anjunabeats ... trance .... ceva nu mergea aici :P intre timp am aflat cum a ajuns el acolo ... pai pur shi simplu a trimis nishte sampleuri la baietzi, a ajuns sa vorbeasca cu un DJ (am uitat numele dar este destul de cunoscut, cei care sunt mai "adanc" in acest gen il shtiu sigur dar am un lapsus acum nu-mi amintesc numele, o sa revin la acest subiect cand imi aduc aminte) pe msn, shi uite cum a ajuns omu la ajunabeats acum

promovarea tranceului la noi e cam ....firava .... shi nu prea vad io bine tranceu la noi inca cativa ani ... sincer am ajuns sa ma bucur cand dau de un trancer la noi ...





e 5 dimineatza shi sunt nou pe forum :P promit ca maine downloadez melodiile postate in acest thread shi imi dau shi io cu parerea

#31
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
mi-am amintit cine a fost cel care l-a descoperit pe sonicvibe ... mike shiver :) e un producer destul de renumit ...

shi am ascultat piesele tale bohemian, am fost impresionat ... zic sa te gandeshti foarte serios sa iti croieshti un drum spre "the next level" :P adik sa inaintezi, sa incerci sa te promovezi mai mult ... sunt o gramada de promoteri, deshi dupa mine ar fi bine sa incerci sa te zbati la noi nu inafara poate mai prinde contur tranceul din romania cine shtie ... dar tot in afara faci treaba ...

io daca eram in locu tau trimiteam piese pe afara :P

#32
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
Intr-adevar-fenomenul muzicii electronice-in special trance-a capatat un statut oarecum ciudat in Romania.
Ciudat in ce sens-in ultimii ani ,numarul ascultatorilor(fanilor) acestui gen de muzica a crescut considerabil,fapt ce
dovedeste ca preferintele spre trance iau amploare din ce in ce mai mult.In contrast cu acest lucru-numarul producatorilor
este foarte mic-si aici ma refer doar la cei ce au reusit sa semneze cu un anumit label din afara.Este drept ca sunt multi ce
incearca sa produca trance dar majoritatea nu reusesc-motivul ce-l ridic este ca trance-ul nu este un gen de muzica ce se
face dupa ureche,nu inseamna doar un ritm,bas si o linie melodica intamplatoare.
In continuare la noi se tine sa se promoveze comercialul-si nu zic sa se promoveze doar un anumit gen de muzica-ci doar
muzica buna,cu gust.
Topicul "Romanian Trance" l-am deschis in principal pentru ca toti ce considera ca muzica lor electronica este destul de buna sa
posteze si sa comentam-dar in timp s-a rezumat doar la a-mi prezenta eu melodiile-nu zic ca nu e bine si asa;).
Concluzie-multi ascultam,multi compun,putini se intereseaza de "trance-ul romanesc",putini reusesc.

#33
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
dupa ce am vazut cazurile sonicvibe shi thornado mi-am zis ca DACA voi reushi sa comppun muzica trance voi incerca sa ies inafara, pentru ca aici nu e nici o shansa de promovare din cate am vazut ...
shi de compus ma apuc anu asta ... dar momentan am inceput cu "munca de jos" adik cu mixatu ... mi-am luat o consola hercules, am invatzat VDJ, traktor 3, shi acum ableton. Ramane sa mai exersez faza cu mixatu shi cand cred io de cuviintza incep sa invatz FL sau un program de compus ...

#34
MCBohemian

MCBohemian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 29.03.2006
xICexDejaVu-iti urez mult succes-dar ca fapt divers iti zic ca de la mixat la compus e un pas foarte mare-fara un pic de background in ale muzicii e foarte greu-degeaba iti zic eu-ai sa vezi si tu-oricum-mult succes si asteptam sa auzim de tine!

#35
xICexDejaVu

xICexDejaVu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 01.08.2007
ce intelegi prin "un pic de backround in ale muzicii" :) adik... mai explicit daca se poate shi daca ai timp sa-mi explici i would appreciate it :P

inca nu am inceput cu compusu pentru ca sunt in perioada de asimilare sa zic asha ... browsez intr-una citesc forumuri incerc sa 'fur' cat mai multe informatii, ma mai joc cu mixatu, pentru ca am zis sa incep cu ce e mai ushor, shi am zis sa stapanesc intai mixatu shi programele mai importante ... am downloadat deja FL/reson/cubase, am manualele, dar i dont feel like getting into it yet :P dar ash vrea sa incep prin septembrie-octombrie sa ma apuc, pana atunci am cateva ieshiri sa fac (plecat la mare etc.)

shtii cum sunt nou nascutii ... intai invatza sa spuna mama/tata/papa/caca (in cazu de fatza asimilarea unor termeni de baza in DJing/Composing), dupaia incepe sa vorbeasca (in cazul de fatza pune shi el pe o consola cheap, un program de mixing etc), timp in care e shi perioada 'de ce'-urilor :P perioada cea mai enervanta in my honest opinion cand copii pun jdemii de intrebari de te doare capu ... cam aici sunt shi io ....

#36
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Dj Vadran/Sonicvibe :coolspeak:

Edited by Curcubitaceu, 03 August 2007 - 22:15.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate