Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19877 replies to this topic

#13915
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Citat de pe pagina unde ai bagat CNP-ul:
"Stimate client,
Aceasta rubrica va ofera posibilitatea consultarii facturilor pentru consumul de energie electrica emise pana la finalul anului 2022.
Se are in vedere si afisarea facturilor emise incepand cu anul 2023.
Indata ce se vor finaliza modificarile necesare, lista facturilor va fi completata
."

Chiar daca ar fi afisat toate facturile, inca nu este implemantat un status al platilor...

#13916
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006

 slai, on 19 mai 2023 - 17:26, said:

Io am ratat o factura anul trecut, când încă mai emiteau. Apoi s-au oprit. Anul asta am observat ca am sold anterior. După atâtea luni au pus 2 lei penalizări.
Stai linistit, eu am platit 2 facturi, nu apar nici in pagina lor ca ar fi emis vreo una desi am platit doua si nici in vreo factura sa vina ceva intarziere, client la ei de prin iunie 2022. Eu am renuntat sa mai platesc facturi la ei, decat sa justific eu ca am platit, mai bine sa ma caute ei sa le platesc. Platesc cat e nevoie, banii nu sunt o problema ei oricum emit facturi dupa estimarile mele de la contractare, nici o treaba cu indexul autocitit. Sa emiti facturi si sa inregistrezi plati ar trebui sa fie baza functionarii oricarei firme, aparent HE functioneaza pe alte pricipii si atunci voi folosi si eu alte principii decat la restul furnizorilor pe care ii am.

Edited by filipxxx, 22 May 2023 - 14:02.


#13917
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
A primit cineva pe decembrie 2022?
M-am plictisit sa ma tot uit pe mail sa nu pierd minunea.

Edited by johnnickelby, 22 May 2023 - 16:08.


#13918
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,752
  • Înscris: 21.08.2008
Dar când primești email, nu te anunță? Sunet/notificare.

#13919
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,899
  • Înscris: 25.01.2007
Stai relax, când vine factura 100 de colegi postează aici de bucurie ca au primit factura.


#13920
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,784
  • Înscris: 07.02.2003
Apropo, dupa 4 luni de nefunctionare, din 1 mai au revenit curbele de sarcina si graficele de consum orar la e-distributie in Bucuresti, contorul smart afiseaza tel continuu.

Attached File  curbe sarcina.jpg   54.76K   32 downloads

#13921
wally_walrus

wally_walrus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 21.12.2011

 andreic, on 23 mai 2023 - 00:02, said:

Apropo, dupa 4 luni de nefunctionare, din 1 mai au revenit curbele de sarcina si graficele de consum orar la e-distributie in Bucuresti, contorul smart afiseaza tel continuu.

curbe sarcina.jpg


Nu peste tot... Sau cel putin nu inca...

#13922
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,936
  • Înscris: 31.03.2003
Nu mai reusesc sa accesez zona de autocitire...
Your connection is not private
Attackers might be trying to steal your information from client.hidroelectrica.ro (for example, passwords, messages, or credit cards). Learn more
E de la mine?

#13923
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 26.02.2010
Pe 24 se dă drumul la autocitire.

#13924
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Nu merge nici la mine. E ceva de la ei. Ca se da drumul la citire, ca nu, pagina mergea, cu mesajul ca inca nu e permisa citirea.

#13925
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 28.08.2019
Am aceeași problema din Chrome, nu și din Firefox.
De fapt. Nu se poate accesa deloc portalul din chrome, nici măcar partea de contractare.

Edited by Graa, 23 May 2023 - 08:13.


#13926
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Zice ceva de certificatul lor de securitate. Or fi facut ei ceva de nu-l mai recunosc toate browserele :))

#13927
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 28.08.2019
Firefox îl recunoaște la mine.

#13928
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,052
  • Înscris: 20.06.2005
A expirat certificatul pt https sau este invalid. Cineva nu-si face treaba bine pe la info pe acolo.
Nu au nimic browserele voastre e normal sa banaze adresa.
Din contra cele care il acceseaza sunt putin unsafe.
Attached File  Screenshot_2023-05-23_09-21-37.png   37.58K   41 downloads

Oare sa faca trecerea la noul sistem ?

Edited by wolfydRg, 23 May 2023 - 08:27.


#13929
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,015
  • Înscris: 24.04.2013
Nu e un certificat expirat, dimpotriva cel anterior, probabil expirat, a fost inlocuit cu unul nou emis valid de ieri de la ora 03:00 (00:00 UTC). S-ar putea sa fie o problema cu un certificat intermediar Certera DV SSL CA si anume Chrome sa nu il cunoasca si nici sa nu fie furnizat de site dar Firefox (care merge normal) sa il stie. Nu pot exclude nici sa fie altceva la noul certificat de nu il agreeaza Chrome.

 wolfydRg, on 23 mai 2023 - 08:23, said:

… Oare sa faca trecerea la noul sistem ?
Nu cred. De cand era in stadiul de morula pe acel site au pus certificate valabile doar un an. Probabil acum a venit momentul inlocuirii anuale ca altfel nu mai mergea deloc.

#13930
Razvan319

Razvan319

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 07.06.2021

 filipxxx, on 22 mai 2023 - 14:01, said:


Stai linistit, eu am platit 2 facturi, nu apar nici in pagina lor ca ar fi emis vreo una desi am platit doua si nici in vreo factura sa vina ceva intarziere, client la ei de prin iunie 2022. Eu am renuntat sa mai platesc facturi la ei, decat sa justific eu ca am platit, mai bine sa ma caute ei sa le platesc. Platesc cat e nevoie, banii nu sunt o problema ei oricum emit facturi dupa estimarile mele de la contractare, nici o treaba cu indexul autocitit. Sa emiti facturi si sa inregistrezi plati ar trebui sa fie baza functionarii oricarei firme, aparent HE functioneaza pe alte pricipii si atunci voi folosi si eu alte principii decat la restul furnizorilor pe care ii am.

Mai rău e când nu trimit o factura deloc.
La sesizări nu răspund, de termenele ANRE nu țin seama, din contul client n o poți downloada ...

Nu înțeleg de ce HE pretinde penalități de întârziere dar nu plătește niciodată compensații pentru întârzierile ei pe multiple planuri, in mod special termenele din standardul de performanta.

#13931
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 28.08.2019

 sags, on 23 mai 2023 - 09:45, said:

Nu e un certificat expirat, dimpotriva cel anterior, probabil expirat, a fost inlocuit cu unul nou emis valid de ieri de la ora 03:00 (00:00 UTC). S-ar putea sa fie o problema cu un certificat intermediar Certera DV SSL CA si anume Chrome sa nu il cunoasca si nici sa nu fie furnizat de site dar Firefox (care merge normal) sa il stie. Nu pot exclude nici sa fie altceva la noul certificat de nu il agreeaza Chrome.

Da, pare sa fie o problema cu noul certificat și numai ei o pot rezolva.

This server's certificate chain is incomplete. Grade capped to B.

Este mesajul ce apare la verificarea SSL web server.

Partea buna e ca se poate incarca prin firefox, așa că vom putea transmite indexul.

#13932
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,015
  • Înscris: 24.04.2013
Da, Certera DV SSL CA lipseste din lant. Totusi la ‘Certification Paths’ testul zice ‘Extra download’ si il gaseste, ajungand pana la urma la un root de incredere. Probabil Chrome nu face acest extra download, si nici altele bazate pe Chromium - nici Edge curent nu merge. Cred ca acel certificat intermediar ar trebui agaugat (de ei) pe site.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

1 members, 4 guests, 1 anonymous users

Adrian-TM

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate