Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...
 Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 

Noul proiect romanesc Lanceria

  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
26 răspunsuri în acest subiect

#1
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008
Salutare! Fac putin shilling dar merita citit si facut cunoscut acest proiect 100% romanesc.

In cautare de ICO drops, in luna aprilie al acestui an, am descoperit din intamplare un proiect romanesc Lanceria. Mi-a parut rau ca am ratat trenul Elrond si nu credeam ca se va mai face vreo unul nou care sa aiba si potential.
Inainte sa trageti vreo concluzie dupa aceasta postare, luati si cititi whitepaper, va informati, ii gasiti pe Facebook, Twitter, Telegram etc etc, dupa care trageti pt voi concluzii ca pana la urma urmei sunt banii vostri.

Cei de la Lanceria, sunt live cu moneda lor LANC pe Digifinex, Coinmarketcap si mai nou pe Pancakeswap. In curand vor fi listati pe Bitmart (luna aceasta) si au in plan Kukoin si Crypto.com.
In Q4 2021 vor integra LANC in reteaua Elrond si vor rula in doua blockchain-uri separate (Binance Smart Chain si Elrond Network). Ultimele doua anunturi, au fost legate de sustinerea ca si start-up de catre cei de la IBM (al doilea start-up sustinut de IBM dupa Stellar) si parteneriat cu SafePal, pe langa parteneriatele cu Dexkit, WhirlFinance. Comunitatea de pe Telegram, Lanceria Official | Romania este in continua crestere si numara momentan pana la 2800 de membri.

Tinta acestui proiect este piata de freelancing si NFT.
Au fost doua presale-uri la 0,005$ si 0,01$. Listarea a fost la 0,015$ (unde s-au facut contracte intre ei si cumparatori). A fost si staking cu 200% APY cu un pool de 60 mil. monede LANC. Total supply de 350 mil.
Daca va intereseaza sa le cititi Whitepaper-ul sau sa aflati mai multe despre ei intrati pe lanceria.io si pe grupul de Telegram Lanceria Official | Romania

P.S.: nu se adreseaza catre moonboys sau whenlambo.

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.704
  • Înscris: 24.11.2015
Daca bag 100$ cat pot scoate pe viitor ? Posted Image

#3
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008

 TruculMagic, on 06 iulie 2021 - 09:44, said:

Daca bag 100$ cat pot scoate pe viitor ? Posted Image

🙃 nu-s Baba Vanga si globul de cristal. Daca bagi 100$ in btc, eth sau babydoge/safemoon & company, cat scoti pe viitor?

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.704
  • Înscris: 24.11.2015
Ma refer la o afacere de inceput, btc deja nu mai e de inceput.

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.421
  • Înscris: 15.12.2009
Pui niste intrebari ca sa nu se pune praful peste tastatura.

Daca bagi $100, tu personal scoti 0. Multumit?

#6
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008

 TruculMagic, on 06 iulie 2021 - 09:51, said:

Ma refer la o afacere de inceput, btc deja nu mai e de inceput.

Ce sa iti raspund aici? Eu personal daca bagam $ in  aproape orice moneda in toamna anului trecut (banii pe care ii am bagati in crypto acum) astazi eram milionar. Depinde de cum vezi lucrurile, intuitie, daca esti holder sau day trader/broker etc.
Vezi despre ce este vorba in acest proiect, poate iti va placea..sau nu. Eu cel putin am investit pt ca mie personal mi s-a parut bun si tinteste sa aiba o crestere organica si nu "to the moon".

Editat de donmarcoluciano, 06 iulie 2021 - 10:04.


#7
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.704
  • Înscris: 24.11.2015

 Ann0nyym0us, on 06 iulie 2021 - 09:55, said:

Pui niste intrebari ca sa nu se pune praful peste tastatura.

Daca bagi $100, tu personal scoti 0. Multumit?

Atunci nu are rost sa investesc. De nu iese 1000 degeaba Posted Image

#8
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008

 TruculMagic, on 06 iulie 2021 - 10:16, said:



Atunci nu are rost sa investesc. De nu iese 1000 degeaba Posted Image

Gandeste-te la roadmap-ul pe care l-a avut Elrond chiar daca este diferit de acest proiect. Merita investit la inceput? Eu zic ca da.

#9
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.442
  • Înscris: 12.08.2017
Si eu zic.

De 1000 lei cate cuaine poat lua?

#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 38.200
  • Înscris: 09.01.2007
Foarte multe detalii tehnice pe un 'proiect' cu substanta zero.

#11
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 736
  • Înscris: 28.07.2017
Un proiect mort din fasa. De ce as folosi un token in relatia mea cu angajatorul? E facut fix ptr moon and back proiectul asta

#12
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008

 overseas, on 06 iulie 2021 - 10:31, said:

Foarte multe detalii tehnice pe un 'proiect' cu substanta zero.

Poti detalia?

 pacapaca, on 06 iulie 2021 - 10:35, said:

Un proiect mort din fasa. De ce as folosi un token in relatia mea cu angajatorul? E facut fix ptr moon and back proiectul asta

Se pare ca nu ai inteles termenul/conceptul de freelancer. Imi poti spune care este angajatorul tau in cazul in care esti freelancer?
Intereseaza-te mai bine ce inseamna freelancing-ul si da o cautare pe anumite platforme gen Fiverr, UpWork sau freelancer-punct-com, ai sa iti dai seama ca este o intreaga industrie in spate si ca aproape orice munca pe care o poti face la PC/laptop/smartphone te califica la a deveni freelancer. Arhitect, designer, traducator, IT-ist, finance, SEO..... etc etc etc.

#13
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008
Cine nu intelege conceptul de freelancer sau omite o banala  cautare pe Google ca sa nu mai intru si in detalii a ceea ce inseamna NFT:

"Essentially, a freelance job is one where a person works for themselves, rather than for a company. While freelancers do take on contract work for companies and organizations, they are ultimately self-employed. ... Freelancers are not considered “employees” by the companies they work for, but rather “contractors.”

Vorbim de milioane de oameni la nivel global, care lucreaza in acest sistem de munca.

#14
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.928
  • Înscris: 07.08.2008
Piata crypto e ca o loterie, in general pierzi mult si castigi din cand in cand. Sa primesti banii de pe un proiect in ceva virtual si instabil la curs mi se pare cea mai proasta decizie pe care o poate lua un freelancer. Asta ca sa nu mai zic de cat pierzi pe "drum" pana ajunge in bani reali, intr-un cont sigur. Va mai dura ceva pana sa ajute la ceea ce zic aia care vand asa ceva si ma refer la toate, nu doar la LANC.

Editat de tigerheart, 06 iulie 2021 - 11:44.


#15
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008

 tigerheart, on 06 iulie 2021 - 11:44, said:

Piata crypto e ca o loterie, in general pierzi mult si castigi din cand in cand. Sa primesti banii de pe un proiect in ceva virtual si instabil la curs mi se pare cea mai proasta decizie pe care o poate lua un freelancer. Asta ca sa nu mai zic de cat pierzi pe "drum" pana ajunge in bani reali, intr-un cont sigur. Va mai dura ceva pana sa ajute la ceea ce zic aia care vand asa ceva si ma refer la toate, nu doar la LANC.

O zi doua prin transfer SEPA, sau instant cu comision. Atat dureaza. Plata se face intre prestator si contractor. Cand termini cu proiectul iti primesti monedele in scurt timp. Poti face ce vrei cu ele, staking, holding, trading sau return in fiat.
Eu sincer am intrat pe investitii crypto din ianuarie si ghici ce am luat prima data, ca ai sa razi putin? Doge, de 100€. Profit 1900€. De atunci  am diversificat portofoliul crypto. La loto nu stiu daca ai sansa sa castigi vreodata si presupun ca aceasta arie de pe Softpedia este pt pasionatii de crypto. La fel putem spune si despre stock market ca este si acolo loterie..dar totusi oamenii investesc.

Daca crypto nu are viitor, sa nu-mi spui ca nemtii sunt prosti facand asta:

"German Law Allowing $415B Investment Into Crypto Takes Effect
The law allows "special funds" to invest up to 20% of their assets in crypto."

Gasesti zeci de articole despre aceasta stire.
Succes!

Editat de donmarcoluciano, 06 iulie 2021 - 12:08.


#16
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.928
  • Înscris: 07.08.2008
Nu am zis ca nu are viitor, doar ca mai are mult sa ajunga la maturitate, sa poate cam oricine sa cumpere/vanda si sa faca si un ban in plus. Daca tu ai facut profit asta nu inseamna ca oricine poate face. Sunt destule cazuri in care s-au pierdut foarte multi bani. De ex. https://www.bbc.com/...otland-57268024

Va mai dura ceva si pana vei gasi pe cineva care sa te plateasca in crypto. O firma oarecare nu se complica cu crypto.

#17
donmarcoluciano

donmarcoluciano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 141
  • Înscris: 15.10.2008

 tigerheart, on 06 iulie 2021 - 12:29, said:

Nu am zis ca nu are viitor, doar ca ....

Opinia mea este ca viitorul crypto-ului deja a inceput. Lumea inca nu este constienta de asta.
Ca sa pierzi 99% in crypto ori te joci cu leverage, faci trading pe principiul buy high / sell low, cumperi shitcoin-uri in speranta a x1000.
Daca diversifici portofoliul, intri pe proiecte ce au la baza ceva concret, DYOR, holding/staking, nu investeti economiile de-o viata, riscurile se minimizeaza.

https://www.euronews...cy-for-first-ti

https://www.romania-...gold-march-2021

Etc

#18
pacapaca

pacapaca

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 736
  • Înscris: 28.07.2017

 donmarcoluciano, on 06 iulie 2021 - 11:10, said:

Poti detalia? Se pare ca nu ai inteles termenul/conceptul de freelancer. Imi poti spune care este angajatorul tau in cazul in care esti freelancer? Intereseaza-te mai bine ce inseamna freelancing-ul si da o cautare pe anumite platforme gen Fiverr, UpWork sau freelancer-punct-com, ai sa iti dai seama ca este o intreaga industrie in spate si ca aproape orice munca pe care o poti face la PC/laptop/smartphone te califica la a deveni freelancer. Arhitect, designer, traducator, IT-ist, finance, SEO..... etc etc etc.

Ghice ce? Tipul asa de job il am de ceva timp. De ce as avea nevoie sa fiu platit intr-un jeton cand facturile si haleala le platesc cu FIAT?

 donmarcoluciano, on 06 iulie 2021 - 13:33, said:

Opinia mea este ca viitorul crypto-ului deja a inceput. Lumea inca nu este constienta de asta.
Ca sa pierzi 99% in crypto ori te joci cu leverage, faci trading pe principiul buy high / sell low, cumperi shitcoin-uri in speranta a x1000.
Daca diversifici portofoliul, intri pe proiecte ce au la baza ceva concret, DYOR, holding/staking, nu investeti economiile de-o viata, riscurile se minimizeaza.

https://www.euronews...cy-for-first-ti

https://www.romania-...gold-march-2021

Etc

Chiar eram curios cand intra un elron warrior aici :)))
Viitorul crypto a inceput de vreo 10 ani nu de cand si-a lansat Elrond jetonul :)) Ai dat acolo si tu niste linkuri ca sa ne spui.....nimic. De ce as plati cu jetonul egld cand pot sa o fac foarte simplu cu cardul folosind FIAT atunci cand imi cumpar un mouse sau imi platesc scoala?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate