Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Recomandare navigatie

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DexterGX

DexterGX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.01.2013
Salutare!
Am nevoie de o navigatie pentru masina mea, Volkswagen Passat 3C, 09/2007 (B6)
Eu ma gandeam sa iau: https://www.emag.ro/...2/pd/DHXPVVBBM/
Bugetul maxim este de 1.200 lei, saptamana asta vreau sa dau comanda. Aveti alte recomandari in banii acestia?
Multumesc!

Edited by DexterGX, 11 May 2021 - 13:16.


#2
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
In primul e foarte slaba.La 2gb ram o sa se blocheze destul de des.Minim 4gb trebuie...Am vazut ca deja au aparut si cu 6gb.
Si in al doilea rand intra pe un site chinezesc (Aliexpress de exemplu) si ia-o de acolo.Au depozite in UE si in maxim o saptamana ai produsul acasa.Nu mai zic ca e cam cu o treime mai ieftin (cel putin).
Cred ca 90% din produsele vandute de diferite firme pe Emag sunt luate de pe la chinezi si revandute la noi cu adaos!

#3
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.08.2018
Cred ca telefonul este cea mai buna navigatie pe care o poti avea. Cauti un suport bun, si drum intins!

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
cum spune si colegul, cel putin 4GB ram. Pe AliExpress gasesti modele asemanatoare la 100-150eur cu transport inclus din Europa (versiunea cu 4GB). Observ ca au bagat deja si modele cu 6GB ram costa undeva la 250-300eur cu transport cu tot (deci intra in bugetul tau).

#5
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
asa ceva:
https://www.aliexpre...0727058497.html
sau asa ceva:
https://www.aliexpre...0990355511.html

Edited by danX, 11 May 2021 - 13:53.


#6
DexterGX

DexterGX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.01.2013
Multumesc de sfatul cu Aliexpress, chiar habar nu aveam. Am pus ochii pe o navigatie.

https://www.aliexpre...earchweb201603_

Edited by DexterGX, 11 May 2021 - 14:42.


#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,193
  • Înscris: 27.06.2007
daca vrei cu ecran mare, orice tableta cu GPS si cu hotspot de pe telefon pt. conexiune internet si ai cea mai buna navigatie iesi mult mai ieftin - problema la navigatiile dedicate este actualizarea

Edited by STARTREK1, 11 May 2021 - 14:41.


#8
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,896
  • Înscris: 30.08.2006
Daca sistemul multimedia are amplificator incorporat, la inocuire pierzi amplificarea. Pana la urma e o simpla tableta cu input pentru camere.
4.Don't support the cars with original amplifier.
Verifica sa fie varianta internationala si nu cea cu magazinul chinezesc de aplicatii.

#9
DexterGX

DexterGX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 31.01.2013

 Leo2006, on 11 mai 2021 - 15:14, said:

Daca sistemul multimedia are amplificator incorporat, la inocuire pierzi amplificarea. Pana la urma e o simpla tableta cu input pentru camere.
4.Don't support the cars with original amplifier.
Verifica sa fie varianta internationala si nu cea cu magazinul chinezesc de aplicatii.

Nu credeam ca va fi asa greu sa aleg o navigatie.  Cum imi dau seama daca ce am acum are amplificator incorporat? Si cum verfici daca e varianta internationala sau cea cu magazinul chinezesc?

#10
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Vezi că astea dedicate au ceva probleme. Eu am cumpărat pentru Opel și în 2 ani a terminat 2 module  canbus, alea care fac comenzile pe volan. De fiecare dată a trebuit sa plătesc eu modulul. Acum îl aștept pe al 3 - lea.
Vezi sa fie fullhd. Pentru mașină ajunge și 2gb ram nu te lua după toți "specialiștii". Am 2 playere android pe 2 mașini diferite cu 2 GB ram și nu sa blocat nici una indiferent de câte aplicații am rulat. Cauta o marca cunoscuta și cu reviewuri bune pe aliexpress.

#11
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Oare are cineva navigatie cu Android 13 ?
Daca are 4gb+64gb, ar fi ok ? Marca nu stiu cit e de stralucita-Legras de la chinezi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate