Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Samsung Z Fold3 & Z Flip3

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#253
Breco

Breco

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.02.2022
Ce risc daca cumpar un z fold 3 la 4300 ron de la o casa de amanwt?

#254
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
Super, in toamna va fi 3000 !

#255
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007
Update nou , Fold 3

Attached Files



#256
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Sunt si eu, de scurta vreme, posesorul unui Z Fold3 512GB Phantom Silver, achizitionat de la eMAG la pachet cu Galaxy Buds2 (pret total: 6200 RON). Mi s-a parut irezistibila oferta, avand in vedere ca pretul redus pentru casti este in jur de 500 RON.
Imi sarise prima data in ochi oferta facuta de Altex pentru aceeasi varianta de telefon cu ocazia Black Friday de primavara cand costa tot atat, dar fara casti. La o cautare de alte oferte am descoperit oferta de la eMAG si n-am stat deloc pe ganduri. L-am comandat, cu toate ca tinteam mai curand spre o oferta buna pentru S21 sau S22 Ultra, Foldul fiind undeva mai jos in topul preferintelor mele. Cum oferta a fost mult mai buna pentru Fold3, pretul m-a facut sa ma decid. Stiam ca va fi un telefon pe care (in termeni afectivi) sa-l urasc si sa-l iubesc in acelasi timp (ar fi multe de spus aici). Am avut chiar cateva tentative de a-l returna, dar nu am facut-o, deoarece cred ca as suferi mai mult fara ecranul mare de la Fold3 decat din lipsa unor camere mai performante, a rezistentei la praf etc. Plus ca mi-am comandat deja 3 huse...

Cu husele a fost o adevarata aventura.

Prima data am incercat husa flip cu S Pen din Note Package: https://altex.ro/sta...d/AHSFF92KKBEG/
M-a deranjat ca nu protejeaza marginile ecranului de pe coperta.

Apoi am comandat Silicone Cover: https://www.samsung....ef-pf926twegww/
M-am gandit ca voi putea combina capacul frontal de la aceasta cu husa flip. Nu a mers, deoarece este prea groasa si coperta nu acopera cum trebuie marginea ecranului.

Apoi am mai dat niste bani si pe Aramid Cover: https://www.gsmfit.r...__store=default
Aceasta imi place foarte mult, deoarece este subtire, iar capacul de pe spate se potriveste perfect spre diferenta de cel de la husa de silicon care este un pic mai scurt, iar gaurile acopera partial microfoanele. O perioada am folosit telefonul cu aceasta husa, dar ma ingrijoreaza ca "balamaua" ramane expusa si am vazut deja ce a patit cineva care a scapat telefonul fix pe "cotor"...
Plus ca nu are suport pentru S-Pen.
Capacul de la Aramid Cover se combina aproape perfect cu husa flip care are suport detasabil pentru pen si acopera inclusiv "balamalele".
Ce nu imi place este ca uneori coperta clampane peste ecran sau aluneca spre "cotor" si aceasta produce aprinderea inutila a ecranului, neavand niciun mecanism de fixare.
Am inteles ca nu se fac huse cu sistem de prindere magnetic, deoarece magnetul ar interfera cu functionarea penului, iar cele cu fixare mecanica (arici, capsa etc.) pe care le-am vazut nu imi inspira incredere.

Cea mai laudata husa pe YouTube este Galaxy Z Fold 3 Case Terra Guard S: https://vrsdesign.co...-pen-cover-type
Dar aceasta are un pret exagerat si nici nu pare sa se gaseasca la noi. Nu as vrea sa o comand din strainatate si apoi sa descopar ca nici de ea nu sunt multumit...

Voi ce solutii ati gasit?

(Titlul topicului este gresit: "Samsung Fold 3 & Z Fold 3". Topicul se refera atat la Z Flip3 cat si la Z Fold3. Un moderator al ariei poate observa si modifica titlul. LE: Am lasat un mesaj cu rugamintea de a se modifica.)

Edited by _-_, 04 March 2022 - 13:45.


#257
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.08.2004
felicitari pentru achizitie :)

in legatura cu relatia hate or love...cred ca o sa te intrepti mai mult spre love cu timpul :D la inceput necesita o perioada de acomodare ... dar dupa un timp nu te vei mai uita in spate :)

#258
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007

 _-_, on 04 martie 2022 - 13:39, said:

Sunt si eu, de scurta vreme, posesorul unui Z Fold3 512GB Phantom Silver, achizitionat de la eMAG la pachet cu Galaxy Buds2 (pret total: 6200 RON). Mi s-a parut irezistibila oferta, avand in vedere ca pretul redus pentru casti este in jur de 500 RON.
Imi sarise prima data in ochi oferta facuta de Altex pentru aceeasi varianta de telefon cu ocazia Black Friday de primavara cand costa tot atat, dar fara casti. La o cautare de alte oferte am descoperit oferta de la eMAG si n-am stat deloc pe ganduri. L-am comandat, cu toate ca tinteam mai curand spre o oferta buna pentru S21 sau S22 Ultra, Foldul fiind undeva mai jos in topul preferintelor mele. Cum oferta a fost mult mai buna pentru Fold3, pretul m-a facut sa ma decid. Stiam ca va fi un telefon pe care (in termeni afectivi) sa-l urasc si sa-l iubesc in acelasi timp (ar fi multe de spus aici). Am avut chiar cateva tentative de a-l returna, dar nu am facut-o, deoarece cred ca as suferi mai mult fara ecranul mare de la Fold3 decat din lipsa unor camere mai performante, a rezistentei la praf etc. Plus ca mi-am comandat deja 3 huse...

Cu husele a fost o adevarata aventura.

Prima data am incercat husa flip cu S Pen din Note Package: https://altex.ro/sta...d/AHSFF92KKBEG/
M-a deranjat ca nu protejeaza marginile ecranului de pe coperta.

Apoi am comandat Silicone Cover: https://www.samsung....ef-pf926twegww/
M-am gandit ca voi putea combina capacul frontal de la aceasta cu husa flip. Nu a mers, deoarece este prea groasa si coperta nu acopera cum trebuie marginea ecranului.

Apoi am mai dat niste bani si pe Aramid Cover: https://www.gsmfit.r...__store=default
Aceasta imi place foarte mult, deoarece este subtire, iar capacul de pe spate se potriveste perfect spre diferenta de cel de la husa de silicon care este un pic mai scurt, iar gaurile acopera partial microfoanele. O perioada am folosit telefonul cu aceasta husa, dar ma ingrijoreaza ca "balamaua" ramane expusa si am vazut deja ce a patit cineva care a scapat telefonul fix pe "cotor"...
Plus ca nu are suport pentru S-Pen.
Capacul de la Aramid Cover se combina aproape perfect cu husa flip care are suport detasabil pentru pen si acopera inclusiv "balamalele".
Ce nu imi place este ca uneori coperta clampane peste ecran sau aluneca spre "cotor" si aceasta produce aprinderea inutila a ecranului, neavand niciun mecanism de fixare.
Am inteles ca nu se fac huse cu sistem de prindere magnetic, deoarece magnetul ar interfera cu functionarea penului, iar cele cu fixare mecanica (arici, capsa etc.) pe care le-am vazut nu imi inspira incredere.

Cea mai laudata husa pe YouTube este Galaxy Z Fold 3 Case Terra Guard S: https://vrsdesign.co...-pen-cover-type
Dar aceasta are un pret exagerat si nici nu pare sa se gaseasca la noi. Nu as vrea sa o comand din strainatate si apoi sa descopar ca nici de ea nu sunt multumit...

Voi ce solutii ati gasit?

(Titlul topicului este gresit: "Samsung Fold 3 & Z Fold 3". Topicul se refera atat la Z Flip3 cat si la Z Fold3. Un moderator al ariei poate observa si modifica titlul. LE: Am lasat un mesaj cu rugamintea de a se modifica.)
Felicitari.
Eu am 2 huse, prima prezentata de tine de la Altex ( cea cu suport de pen) nu am fosit-o niciodata, in schimb ma bucur de pen :)
O folosesc pe aia de aramida ( originala), balamaua e descoprita dar e foarte slim....


#259
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

 _-_, on 04 martie 2022 - 13:39, said:

Voi ce solutii ati gasit?
Aproape naked, doar cu un dbrand din piele naturala pe spate și un screen protector din sticla in fata.

#260
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

 _-_, on 04 martie 2022 - 13:39, said:


Voi ce solutii ati gasit?

cele de moi de la spigen si cea originala tot dintr-un silicon moale.

#261
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007
https://www.sammobil...-fold-3-flip-3/


#262
snaker445

snaker445

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 31.08.2006
Oferta la Altex. Fold 3 de 512 5500 de lei

#263
serban_bogdan

serban_bogdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 29.01.2004
Aseara am instalat update-ul. Sa vedem ce aduce nou.

#264
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007
Inca nu am primit pe Fold 3 cu EUX EUX EUX ORO. Interesant ca pana acuma primeam update in acelasi timp cu CSC EUX. Sunt curios de ceilalti care aveti Fold 3 cum stati cu update-ul la ONE UI 4.1

#265
jonndoedaniel

jonndoedaniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 09.05.2007
A venit doar pe EUY momentan.

#266
CompyNerd

CompyNerd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 14.09.2009
Am primit pe EUX acum 2 zile.

#267
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007

 jonndoedaniel, on 24 martie 2022 - 09:00, said:

A venit doar pe EUY momentan.

Daca te-ai uitat pe sammobile  , da acolo apare EUY, nu au mai actualizat demult pe site. De ex S21U are OTA cu 4.1 de 3 sau 4 zile pe ROM si nu apare pe site...

#268
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007
A venit si pe EUX EUX ORO

Attached Files



#269
Dragos2013

Dragos2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 08.09.2013
Buna ziua, de 2 zile sunt posesor de Z Fold 3, Silver Phantom, 12/512G, primele impresii- este fantastic și parcă venit de pe alta lume in materie de ce oferă un telefon mobil in ziua de azi! Sunt foarte incantat, încă mă obisnuiesc cu dimensiunile, vin de pe un Oneplus8.
In altă ordine de idei am primit și eu ieri update-ul de mai sus.
După update se șterge ceva din cache? Știu că la Oneplus8 faceam treaba asta după fiecare update (recomandat dar nu obligatoriu) nu știu dacă pt Samsung sunt ceva pași de făcut înainte sau după update. Rămânem în legătură, va salut!

PS: nu am mai avut un Samsung de la S10 :)

Edited by Dragos2013, 31 March 2022 - 12:28.


#270
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.08.2004
obisnuiam sa dau clear cache dupa fiecare update, insa la ultimele 2-3 update-uri nu am mai facut-o si nu am vazut nici o diferenta la comportamentul telefonului.
daca vrei sa o faci, cel mai simplu este:
- sa ai adb si abd drivers instalate. eu folosesc https://forum.xda-de...v1-4-3.2588979/
- activezi developer settings si de acolo activezi ADB Debugging
- din CMD dai: adb reboot recovery
- din recovery dai clear cache si repair apps. dupa repair apps, isi da reboot singur

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate