Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Samsung Z Fold3 & Z Flip3

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#289
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008

 wrc2007, on 29 iunie 2022 - 12:19, said:

si atunci cum iti explici miile (sa nu zic zecile de mii), printre care si multi de pe aici (me included) care nu au aceeasi problema?
am avut si fold1, si fold 3 de la precomanda, adica ~10luni. impecabil arata ecranul, desi a fost folosit normal (si scapat, si ajuns la plaja cu el)..etc.

sunt destule teste cu sute de mii de inchis/deschis si telefon rezista.
https://www.androida...d-test-3176102/
Samsung Galaxy Z Flip 3 reaches over 418,000 folds in marathon test

schimba-l pe garantie, si succes mai departe, dar nu mai generaliza si arunca cu noroi dupa un caz.

PS: ecranul este crApat, nu crEpat.

Vai te rog sa ma scuzi. Sunt mai naiv din nastere si nu prea apreciez mitocaniile.

Oricum, stai linistit, actiunile Samsung nu au scazut pe bursa dupa comentariul meu.


#290
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

 Sinisther, on 29 iunie 2022 - 12:20, said:

La noi, pe pagina Samsung si Emag recenziile sunt puternic moderate si orice parere cat de cat negativa sau legata de ecran face ca recenzia sa nu fie publicata. Recenziile si parerile de pe Samsung US sincer sunt cele care ma ingrijoreaza cel mai mult. Sunt o multitudine de experiente negative cu defecte evindete de ecran care par sa nu fi fost rezolvate pozitiv.

fa un calcul cate telefoane sunt vandute, cate recenzii negative sunt, si vei face un raport.
nimeni multumit de telefon nu va face receznie pozitiva, ca se bucura de el.

PS: cumperi un telefon, nu racheta. iti place ia-l. nu iti place, play it safe si gata.

 bebeko, on 29 iunie 2022 - 13:20, said:

Oricum, stai linistit, actiunile Samsung nu au scazut pe bursa dupa comentariul meu.
haha logic. AQUILA NON CAPIT MUSCAS.
dar mai sunt si pe aici oameni care citesc.

 bebeko, on 29 iunie 2022 - 13:20, said:

Vai te rog sa ma scuzi. Sunt mai naiv din nastere si nu prea apreciez mitocaniile.
cand n-ai nimic logic de zis, incepi cu jiCniri? atat poti.

Edited by wrc2007, 29 June 2022 - 14:29.


#291
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008

 wrc2007, on 29 iunie 2022 - 14:29, said:


fa un calcul cate telefoane sunt vandute, cate recenzii negative sunt, si vei face un raport.
nimeni multumit de telefon nu va face receznie pozitiva, ca se bucura de el.

PS: cumperi un telefon, nu racheta. iti place ia-l. nu iti place, play it safe si gata.


haha logic. AQUILA NON CAPIT MUSCAS.
dar mai sunt si pe aici oameni care citesc.


cand n-ai nimic logic de zis, incepi cu jiCniri? atat poti.

Cu jignirile nu eu am inceput ci cel care se tine mai destept.
Pe viitor daca te -ai abtine la comentarii inutile ar fi un real progres.
Stiu ca e greu de inteles ....

Revenind la subiect, este al 2lea Fold 3 care are crapatura pe ecran. Hmmm ... 2 din 2 sa fie o incidenta de 100% in cazul meu ?

Edited by bebeko, 29 June 2022 - 15:33.


#292
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

 bebeko, on 29 iunie 2022 - 15:31, said:


Pe viitor daca te -ai abtine la comentarii inutile ar fi un real progres.

 bebeko, on 28 iunie 2022 - 21:34, said:

Ca nasol. Telefonul are aproximativ 14 luni de folosinta. Inseamna ca la un moment dat, cam toate vor avea ecranul crepat.Clar nu rezista in timp.

 bebeko, on 29 iunie 2022 - 11:11, said:

Eroare. Telefonul are 7 luni. Greseala mea.
las pe altii sa judece cine are comentarii inutile. n-o sa pierd timpul cu toti parerologii sa ma cert. ti-am pus teste, tu ai spus pareri generalizate. fix 0.
daca 2/2 la tine si la altii 0/5 problema se pare ca e la utilizator. dar e mai usor sa dai vina pe altii.
reciteste cine a inceput cu jigniri ca se pare ca se aplica faza aia cu...Analfabetism funcțional la ecranul crEpat.
si cu asta am incheiat.

#293
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008

 wrc2007, on 29 iunie 2022 - 15:50, said:




las pe altii sa judece cine are comentarii inutile. n-o sa pierd timpul cu toti parerologii sa ma cert. ti-am pus teste, tu ai spus pareri generalizate. fix 0.
daca 2/2 la tine si la altii 0/5 problema se pare ca e la utilizator. dar e mai usor sa dai vina pe altii.
reciteste cine a inceput cu jigniri ca se pare ca se aplica faza aia cu...Analfabetism funcțional la ecranul crEpat.
si cu asta am incheiat.

Hai sa iti repet ca exact asa cum am banuit este greu sa intelegi. Apropo de analfabetism functional 😉
Chiar daca nu vad jignirea, incearca sa te abtii de la comentarii inutile.
Da ??? Sa te abtiiiii .... Intelegi ? Sau mai repet ?


#294
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Va certati degeaba :)
Si eu am avut fold 2 luat la precomanda , apoi l-am vandut la cineva cand am cumparat fold 3 tot la precomanda. Sincer nu are nici o prb fold 2 , vorbesc de el pt ca are aproape 2 ani . Chiar il "studiez" cand ma mai intalnesc cu baiatul la care i l-am dat. Este perfect si la balamale si la sticla interioara.
Am vazut la cativa amici ca s-a dus folia acolo la imbinare, dar sticla nu are nici o prb.
Eu m-am convins cu fold 2 de aceea am cumparat 3-ul. Urmeaza 4...
Sunt fost utilizator de note , am avut toate modelele. Si cateva S-uri..

Edited by nelutu79, 29 June 2022 - 20:30.


#295
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Ieri am ramas si eu fara folia originala de pe ecranul interior.
A inceput sa se desprinda de ecran pe mijloc, in partea de sus. A inceput cu juma' de mm acum vreo luna si a ajuns la 5mm ieri, moment in care l-am dat jos de tot, ca sa evit stres mecanic suplimentar pe zona de indoire.
Am comandat o folie cu sistem de aplicare de la whitestone (variante PET): https://www.amazon.s...uct/B09LV4WKCM/
Astept livrarea saptamana viitoare dar pana atunci ma bucur de feelingul ecranului fara nici un fel de protectie deasupra.

#296
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
de ce va complicati>? tot cea originala e cea mai ok
https://eu.community...ue/td-p/4408228

#297
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu nu am timp de umblat pe la service-uri cu telefonul. Poate altii au.

#298
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Buna seara. Intru si eu in clubul acesta ca proaspat posesor de Fold 3. Imi place modelul, imi place cum poti scrie, parca e o tableta mini, nu am reusit sa-l butonez prea mult, dar cred ca e un pas in fata tipul acesta de telefon. Sunt un pic ingrijorat de reviewurile referitoare la baterie si folia display. O recomandare de husa si un suport auto? Multumesc mult.

#299
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Eu am luat Aramid Cover originala. E cea mai slim husa si rezistenta. Am primit la precomanda si husa din piele cu pen , dar nu imi place....
La mine e intacta folia de protectie de pe ecranul principal. "Momentan" :)
Bateria era buna mai mare, daca folosesti luminozitatea la maxim se duce repede....

#300
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007

 ro_explorer, on 30 iunie 2022 - 16:48, said:

Eu nu am timp de umblat pe la service-uri cu telefonul. Poate altii au.
prin tarile tale vecine (chiar si in RO la unii)  nu faci nimic, il trimiti prin curier. daca la masina se poate sa nu vizitezi service, poate poti si la un telefon.

e

 blanaru_mihai, on 30 iunie 2022 - 20:23, said:

. O recomandare de husa si un suport auto? Multumesc mult.
eu am husa spigen, dupa ce am avut ringke (prea dura) si orinala silicon (cea alba, ca am telef silver) dar a cedat marginea husei de la ecran, marginea subtire.
sunt multumit de ea, doar ca se scoate greu.
depinde ce suport de masina vrei.
personal  nu as recomanda cel cu arcuri care strange ecranul din lateral, pentru ca pune presiune pe balama cand e telef deschis.
eu nu folosesc asa ceva, am android auto sau cand nu am (alte maisni) mi se pare ca pune presiune prea mare pe baterie sa stea mereu la incarcat in caldura (eventual si in soare). waze nu folosesc. iar cand am nevoie de gmaps, il pun in suportul de pahare care e ok asezat.  displayul e din plastic, caldura nu ii face bine.

#301
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 10.01.2007
Update nou, securitatea e 1Iunie

Attached Files



#302
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Revin cu un mic review, după aproximativ o săptămână de utilizare. Să încep cu aspectul telefonului : m-am obișnuit repede cu dimensiunile sale, îl folosesc deschis doare ptr jocuri, poze, citit email, ptr restul e suficient ecranul față. SOT : 6 ore si un pic ( pus la încărcat la vreo 10-12%), cu displayul pe negru si 60 Hz, astăzi încerc pe alb și cu ercranul pe 120Hz. Bun la semnal, e ok în convorbiri, merg doar pe 4G, 5G nu există în zonă și nu îi simt lipsa. Ecranul față are o folie, de vreo 2 ori nu a reacșionat la comenzi, poate și prin faptul că îl utilizez ca gesturi ca și iPhoneul. Am comandat o husă, astept să apară. Sunt încântat în modul cu ercranul deschis, e mai facil de văzut, e și normal, ecranul e pe tonul artificial, culori reci( mi se pare mai ok așa). Pe speaker nu mă aude interlocutorul prea bine, volumul este la maxim( îl folosesc la mașină, până achiziționez o nouă cască).

#303
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Azi am primit o husa, dar i-am dat retur. Capacul fata in zona de mijloc , parea fragil si avea un pic de joc si cred ca in cateva zile s-ar fi rupt. Nu mi-a prezentat siguranta. Capacul stpate in schimb s-a fixat bine. Voi cauta si alte huse, daca nu o folie groasa. Nu ma deranjeaza mijlocul ecranului, nu prea am treaba pe acolo. Calitatea pozelor facute eu zic ca e ok, nu sunt fotograf profesionist.

#304
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.08.2004
Cea mai ok husa (daca nu doresti/ai nevoie de hinge protection) mi se pare Samsung Aramid cover.
Partea din fata a husei pare intr-adevar fragila...dar asta este :) Eu oricum nu folosesc partea din fata, ci doar spatele.

Legat de calitatea audio/a microfoanelor pe speaker nu am ce sa comentez, nu il folosesc in acel mod in masina. In rest, cand il folosesc pe speaker, nu am primit "bad feedback" de la interlocutori.

#305
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Zona desenata mi-a pus probleme, ptr ca nu e rigida si exista riscul sa se rupa de la mijloc. Cred ca ma intrept spre o folie, cu toate ca o carcasa protejeaza mai bine telefonul.

#306
wrc2007

wrc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,223
  • Înscris: 01.08.2007
eu am avut probleme doar cu husa originala din silicon moale.
ringe sau spigen nu au problema asta, sunt mai stabile dar si putin mai groase

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate