Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Xiaomi Mi11 Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
639 replies to this topic

#343
jamesblond

jamesblond

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.07.2006
Router-ele de la Digi sint praf, ca si reteaua 4G de altfel...
VoWiFi imi merge perfect pe Orange, cu router Asus.

#344
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 18.03.2007
Router-ul meu nu este luat de la Digi.este tplink archer ax10.banuiesc mai mult rețeaua proastă decât router-ul.nici cu un nova 5t nu poți vorbi pe vowifi.4G de la Digi este o gluma.dar la 2 euro ce poți cere?!

Edited by cichity, 07 December 2021 - 17:06.


#345
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.09.2006
Am mai observat o problemă pe un Mi 11 lite: în aplicația de Netflix conținutul HDR e redat pe telefon cu niște culori bizare și spălăcite. Nu pot sa exemplific pt. că în aplicația de Netflix nu se poate face captură de ecran sau înregistrare.
Mai are cineva problema asta?

#346
piccione

piccione

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.10.2019

 nicu27vls, on 05 decembrie 2021 - 19:39, said:

Salutari! Daca va uitati la ultimele mele postari o sa credeti probabil ca sunt trol sau ceva! Sunt in cautarea unui telefon, pana acum am avut doua OP Nord 2 5g pe care le-am returnat, acum butonez un Oppo Find x3 lite, de care eram aproape multumit si hotarat sa-l pastrez, in ciuda aspectului de chinezarie ieftina si a camerei slabe, doar ca ieri am sesizat in aplicatia "Telefon" RECLAME! Nu mi-a venit sa cred, cerere de retur si la asta! Acum ma uit la MI 11 Lite, daca ma puteti ajuta cu niste pareri obiective, sa va dea Dumnezeu sanatate �� ! Bugetul se invarte in jurul sumei de 1600 poate 2000, dar cam atat! De cand tot testez telefoane la eMag mi-am dat seama ca ma invart in jurul a cateva aplicatii, deci un buget mai mare nu ar fi justificat, vreau doar sa se miste fluent si sa nu aibe lag in aplicatii de baza gen setari, agenda, gmail etc. Multumiri!

Te poti uita la emag la Motorola G200 abia lansat, Snapdragon 888+ la doar putin peste 2000 lei.

#347
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Salut, caut sa-i cumpar sotiei un telefon care, pentru un buget de maxim 1700 sa faca si niste poze decente. Ma gandesc la Mi11 lite, sau Redmi Note 10 Pro.  Cum sunteti multumiti de pozele facute cu Mi 11 lite?

#348
IrrelevantWhiteMan

IrrelevantWhiteMan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 06.10.2015
Are sotia mea, mie nu-mi plac pozele facute de acest tel (Mi 11 Lite). Stiam ca na, dar ma asteptam ceva mai bn.

Edited by IrrelevantWhiteMan, 14 December 2021 - 11:09.


#349
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008
Buna,știe cineva la ecran AOD se poate seta că notificările să rămână tot timpul pe ecran sau doar cele 10 secunde inutile? Mulțumesc.

#350
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Te referi ca notificarile dispar de pe ecran dupa 10 secunde sau ca intreg ecranul se stinge dupa 10 secunde?
Din cate stiu pe firmware-ul stock AOD-ul este activ 10 secunde, notificarile nu sunt "ascunse" dupa o perioada de timp, ele raman active, doar ca, repet, se stinge ecranul.
Eu pe Xiaomi Mi 10 5G, cu firmware custom xiaomi.eu pot pastra permanent AOD-ul activ si nu-mi dispar notificarile, spre exemplu pe timpul noptii mi se aduna multe notificari :)

Attached Files


Edited by Ciubex, 14 December 2021 - 14:19.


#351
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008
Notificările nu dispar se stinge ecranul AOD după 10 secunde și nu pot vedea daca am vre-o notificare,mersii.

Ii mi apare doar porcăria asta cu 10 secunde care nu o pot modifica😁

Attached Files


Edited by mirceathekid, 14 December 2021 - 15:03.


#352
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 03.02.2005
Mda, din pacate nu cred ca poti face ceva in acest sens :(
Cel putin nu cu firmware-ul stock, cum am scris mai sus, exact aceleasi "limitari" ca si ale tale e pe firmware-ul stock.
Cred ca singura solutie e sa iti flash-uiesti ROM-ul custom: xiaomi.eu

#353
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008
Mersii,poate o vor remedia pe viitor deșii nu prea cred,altfel îmi place telefonul e primul Xiaomi după 8 ani de Huawei.

#354
cosma1313

cosma1313

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 09.12.2007
Exista o rezolvare.In setări ,apăsare de 7 ori pe versiune miui,obținere dezvoltător,in setări adiționale se deschide opțiuni dezvoltător și se oprește optimizare Miui.AOD rămâne permanent pe ecran.

#355
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008
Cosma1313 ești un domn ,rezolvat😉

#356
costin001

costin001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,761
  • Înscris: 13.08.2013
Pana la urma mi-am luat mie acest Mi 11 lite si sotiei  Redmi Note 10 Pro. Acum, stie cineva o versiune buna de GCam pentru Mi 11 lite 5G? Una care sa aiba cat mai multe functionalitati ale camerelor? Multumesc.
Si care este diferenta dintre Mi 11 Lite 5G si Mi 11 Lite 5G NE?

#357
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,686
  • Înscris: 03.03.2007
La voi cum se misca telefonul? La mine agata grav de tot cum se incalzeste putin procesorul. Cei 90hz nici nu se vad. In comparatie cu un P40 Pro, Mi 11 Lite se misca execrabil.

#358
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008
Buna,revin cu o întrebare astăzi am încărcat telefonul prima data deschis până acum îl încărcam inchis am observat că sa încărcat până la 99% l am lăsat 3 ore și nu a vrut să ajungă la 100% e doar la mine treaba asta?

Edited by mirceathekid, 16 December 2021 - 12:35.


#359
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008

 special, on 16 decembrie 2021 - 09:03, said:

La voi cum se misca telefonul? La mine agata grav de tot cum se incalzeste putin procesorul. Cei 90hz nici nu se vad. In comparatie cu un P40 Pro, Mi 11 Lite se misca execrabil.

Vin de pe P30 lite,am varianta de 8 gb vad o diferență în bine plus că bateria tine cam 2 zile plus ecranul amoled.

#360
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 18.03.2007

 special, on 16 decembrie 2021 - 09:03, said:

La voi cum se misca telefonul? La mine agata grav de tot cum se incalzeste putin procesorul. Cei 90hz nici nu se vad. In comparatie cu un P40 Pro, Mi 11 Lite se misca execrabil.
daca vi dupa un p40 pro.este ca și cum ai zice..ce naspa e Loganul după ce te-ai dat jos din Porche.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate