Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Xiaomi Mi11 Lite

- - - - -
  • Please log in to reply
634 replies to this topic

#379
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Cand am achizitionat Redmi 10 5G am trecut pe alta retea (port number), numai asa am beneficiat de reducere, acum vreau sa trec inapoi pe reteaua respectiva, au o pferte la 11 lite NE €100 off, deci €230, vad ca sunt probleme la capitolul display, sunt din software or hardware?

#380
mirceathekid

mirceathekid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 23.08.2008
Se pare că displayul la varianta NE cum am și eu e de calitate mai inferioara cu privire la culori sincer pe mine nu mă interesează eu zic că e ok acuma depinde de fiecare.

#381
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 18.03.2007
Un singur update in 4 luni.securitate octombrie.pana si huawei se misca mai bine in privinta asta.am um nova 5t,primeste update  cam la 2 luni.Nu as fi crezut ca au un suport atat de slab.

#382
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Prioritatea e oferirea suportului software pentru flagship-uri.
Totodata se are in vedere concentrarea pe versiuni cu Miui 13: https://xiaomifirmwa...om/miui/renoir/

Edited by Ciubex, 23 January 2022 - 14:20.


#383
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Și la mine o să fie pe viitor prioritare la cumpărare alte branduri de telefoane Posted Image . Mai nou Xiaomi nu mai e în stare să ofere nici măcar un minim de doi ani de patchuri de securitate pe telefoanele vândutePosted Image .

Edited by Syneweap, 23 January 2022 - 11:44.


#384
clase74

clase74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 05.01.2007
Ultimul update la mine e 1 Noiembrie, am Xiaomi de cativa ani....parca se miscau mai bine in trecut.

#385
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Asta cu update-uri lunare este de vreun an jumate încoace, în rest pauză. Redmi note 4x își face treaba după 5 ani și fără update-uri lunare.
Unii au devenit obsedați de update-uri fără nicio utilitate se pare. Prefer update-uri miui oricărui nivel de Android sau "securității" lunare făcute de o firmă care nici la alea 2 modele lansate nu este în stare să-i rezolve din bug-uri.

#386
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Asta nu înțeleg nici eu...daca nu se face update des, nu mai merge telefonul? Unii îl țin cu versiunea cu care vine din fabrică și nu au probleme.

#387
cichity

cichity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 18.03.2007
tot timpul se pot aduce imbunatatiri.sa nu mai spun de securitate.priveste spre iphone.poate o fi acest xiaomi telefonul perfect,care nu are nevoie de update🤭

#388
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009

 cichity, on 23 ianuarie 2022 - 18:40, said:

tot timpul se pot aduce imbunatatiri.sa nu mai spun de securitate.priveste spre iphone.poate o fi acest xiaomi telefonul perfect,care nu are nevoie de update🤭

Îmbunătățiri, ok, dar mai degrabă adresate miui decât marii securități Google, cunoscut și ca cel mai mare vânzător de date personale.

#389
dany_army_06

dany_army_06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.07.2012

 costin001, on 22 decembrie 2021 - 16:15, said:

exista vreo solutie pentru a pastra conectata in permanenta aplicatia "Health" de la Huawei cu ceasul Huawei GT2. Mereu cand ma uit, ceasul nu este conectat si doar daca lansez aplicatia se conecteaza? Sa pot pastra procesul activ mereu. Multumesc.

Același problema o am la GT2 cu S20, am constatat ca merge perfect doar cu telefon Huawei...

#390
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006

 mirceathekid, on 04 ianuarie 2022 - 09:55, said:

Se pare că displayul la varianta NE cum am și eu e de calitate mai inferioara cu privire la culori sincer pe mine nu mă interesează eu zic că e ok acuma depinde de fiecare.

Asta pentru că presupun că nu ai avut posibilitatea să le compari unul lângă altul. Eu le-am comparat și diferența între display-uri e majoră. Rezoluția pe Tianma e jalnică in comparație cu TCL/Huaxing care e prezent pe o parte din modelele de Mi 11 lite 5G, textul e blurat, are dungi gri la imaginile pe fond negru, dispalyul are o tentă roz și pe deasupra cel mai probabil din cauza procesorului inferior telefonul are stutter la redarea 4K HDR.
Oricum daca chinezii au luat-o pe drumul ăsta al reducerilor de costuri și folosirii de paneluri și componente inferioare de la producători de origine chineză în detrimentul calității, tendința asta nu e bună deloc pentru Xiaomi ca brand și ca filosofie de marcă... Înseamnă "lasă băh că merge ș-așa", o chestie cu care noi cei din România suntem din păcate mult prea obișnuiți.

Edited by Syneweap, 24 January 2022 - 06:11.


#391
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006

 Syneweap, on 24 ianuarie 2022 - 05:59, said:

Mi 11 lite 5G, textul e blurat, are dungi gri la imaginile pe fond negru, dispalyul are o tentă roz și pe deasupra cel mai probabil din cauza procesorului inferior telefonul are stutter la redarea 4K HDR.
Da Mi 11 Lite 5G, nu e valabil si pt NE. Eu am Tianma, desi nu gasesc scris vendorul....DisplayDxe: SetupPlatformPanelConfig of MDPPLATFORM_PANEL_K9D_CSOT_VTDR6130_FHD_PLUS_DSC_CMD CSOT
Problemele mentionate de tine nu le-am intalnit pe Mi 11 Lite 5G NE, chiar imi place foarte muly displayul, bateria ma tine cam trei zile, doar social media si news. Display-ul imi place mai mult decat cel OLED de pe Picel 4a 5G.

#392
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Xiaomi Mi 11 lite 5g update la versiunea MIUI 12.5.7.0

#393
bubuta

bubuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 08.08.2006
Am pus o memorie de 256Gb, e normal sa apara permanent mesajul din imaginea atasata?
Nu am gasit nici o optiune sa o dezactivez or hide.

Attached Files



#394
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 03.03.2007
Am primit si eu update ul. Se pare ca sa rezolvat cel putin la mine, problema cu agatatul in momentul deschideri de aplicatii. Era un lag destul de mare. Acum se misca impecabil. Astept Miui 13 care se lanseaza pe 26 si in europa.

#395
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 bubuta, on 24 ianuarie 2022 - 12:35, said:

Da Mi 11 Lite 5G, nu e valabil si pt NE. Eu am Tianma, desi nu gasesc scris vendorul....DisplayDxe: SetupPlatformPanelConfig of MDPPLATFORM_PANEL_K9D_CSOT_VTDR6130_FHD_PLUS_DSC_CMD CSOT
Problemele mentionate de tine nu le-am intalnit pe Mi 11 Lite 5G NE, chiar imi place foarte muly displayul, bateria ma tine cam trei zile, doar social media si news. Display-ul imi place mai mult decat cel OLED de pe Picel 4a 5G.
welcome to the world of tianma. 2nd pannel revision. still trash when compared to tcl-huaxing-csot

#396
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 Syneweap, on 24 ianuarie 2022 - 05:59, said:

pe deasupra cel mai probabil din cauza procesorului inferior telefonul are stutter la redarea 4K HDR.
frame drops la 4K 60FPS HDR
1440P 60FPS HDR ok
4K 30FPS HDR ok

 Alxdava, on 23 ianuarie 2022 - 20:20, said:

Îmbunătățiri, ok, dar mai degrabă adresate miui decât marii securități Google, cunoscut și ca cel mai mare vânzător de date personale.
mai degraba meta e cel mai mare dealer....

 Syneweap, on 30 decembrie 2021 - 02:26, said:

Mai poate confirma cineva faptul că 5G NE se produce doar cu pannel Tianma?

eu am vazut pana acuma doar cu tianma, din pacate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate