Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Cu mașina prin Austria

- - - - -
  • Please log in to reply
658 replies to this topic

#505
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.07.2009
In afara de cauciucuri de iarna, becuri de rezerva, veste, sunt obligatorii si lanturile? Mie cineva mi-a spus ca da , dar parca nu-mi vine a crede...

#506
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

 boz1, on 26th December 2011, 20:35, said:

In afara de cauciucuri de iarna, becuri de rezerva, veste, sunt obligatorii si lanturile? Mie cineva mi-a spus ca da , dar parca nu-mi vine a crede...

mama ce mi-ai luato inainte...si eu vreau aceleasi detalii si chiar daca am 4x4 imi trebuiesc lanturi?

ps.cateva ponturi,traseu,etc catre Viena(vreau sa ii fac cadou sotiei de ziua ei un drum pana la Viena pe la mijlocul lui Ianuarie) :)

#507
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.07.2009

 daniel_LNC, on 26th December 2011, 20:55, said:

mama ce mi-ai luato inainte...si eu vreau aceleasi detalii si chiar daca am 4x4 imi trebuiesc lanturi?

ps.cateva ponturi,traseu,etc catre Viena(vreau sa ii fac cadou sotiei de ziua ei un drum pana la Viena pe la mijlocul lui Ianuarie) :)



De unde plecati?

#508
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

 boz1, on 26th December 2011, 21:35, said:

De unde plecati?

eu din bucuresti

#509
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.07.2009

 daniel_LNC, on 26th December 2011, 21:41, said:

eu din bucuresti


Pai e simplu atunci:
Ori pe Pitesti-Valcea-Sibiu-Arad-Nadlac-Budapesta-Viena,
ori pe varianta Craiova-Cenad-Budapesta-Viena.
Greu e pana la granita, apoi trebuie sa stii sa citesti.
E foarte usor, eu am fost asta-vara prima data in vest cu masina, Ploiesti-Viena-Germania-Paris dus-intors, fara gps si a fost ok, pana la viena e floare la ureche.
In oras sa ai idee pe unde e hotelul, restul e can-can...

#510
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

 boz1, on 26th December 2011, 22:03, said:

apoi trebuie sa stii sa citesti.

ce ai scris mai sus,sper ca a fost o gluma?

#511
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

 daniel_LNC, on 26th December 2011, 20:55, said:

mama ce mi-ai luato inainte...si eu vreau aceleasi detalii si chiar daca am 4x4 imi trebuiesc lanturi?

ps.cateva ponturi,traseu,etc catre Viena(vreau sa ii fac cadou sotiei de ziua ei un drum pana la Viena pe la mijlocul lui Ianuarie) :)

dupa cum am spus si pe forumul de Ungaria, gume de iarna, becuri si veste sa ai. si atentie si la ITP, am fost intrebat de mai multe ori in Ungaria. despre lanturi-nimeni nu a intrebat vreodata
iar de traseu, ti-a raspuns si colegul. clasic e prin Arad-Szeged-Budapesta-Viena dar e si cel mai aglomerat (vineri un var de-al meu a a facut 5 ore de la Viena la Budapesta...) eventaul ai putea sta o noapte in Arad sau Timisoara si atunci ar parea mult mai lejer

#512
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

 Buhani73, on 27th December 2011, 08:50, said:

dupa cum am spus si pe forumul de Ungaria, gume de iarna, becuri si veste sa ai. si atentie si la ITP, am fost intrebat de mai multe ori in Ungaria. despre lanturi-nimeni nu a intrebat vreodata
iar de traseu, ti-a raspuns si colegul. clasic e prin Arad-Szeged-Budapesta-Viena dar e si cel mai aglomerat (vineri un var de-al meu a a facut 5 ore de la Viena la Budapesta...) eventaul ai putea sta o noapte in Arad sau Timisoara si atunci ar parea mult mai lejer


multam frumos si sarbatori fericite :peacefingers:

#513
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
cu placere..si distractie!! daca mai e ceva doar spune..
Sarbatori Fericite si tie!!

#514
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.07.2009

 daniel_LNC, on 27th December 2011, 08:35, said:

ce ai scris mai sus,sper ca a fost o gluma?



Normal ca a fost o gluma... Doamne-Fereste !, nu ma banui de ganduri jignitoare...

 daniel_LNC, on 27th December 2011, 08:35, said:

ce ai scris mai sus,sper ca a fost o gluma?



Voiam sa spun ca sunt atat de o.k. semnalizarile, incat e imposibil sa nu te descurci. Mie mi s-a raspuns la niste intrebari in topicul de Germania cam in genul in care am raspuns eu acum, dar am priceput ca e fara rautate. Nu am jignit si nu m-am certat cu nimeni vreodata pe forum, si nici nu vreau sa incep acum...

#515
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

 boz1, on 27th December 2011, 19:47, said:

Normal ca a fost o gluma... Doamne-Fereste !, nu ma banui de ganduri jignitoare...

stiam eu,te-am pus la incercare :P

merci frumos

#516
cosminayj

cosminayj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.08.2004
Salutare,

Vreau si eu sa merg de la Sibiu la Frankfurt si as vrea sa fac o escala in Austria pentru odihna pentru o noapte. Se poate sa imi recomandati ceva aproape de drum si rezonabil la pret?

  Multumesc anticipat!

#517
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
cred ca mai bine incerci pe forumul de Austria

#518
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 30.04.2008
Vad ca sunt destul de multe drumuri inchise din cauza zapezii si riscului de avalansa.
Austria, starea drumurilor (actualizata la fiecare 10 minute) http://www.oeamtc.at...senzustand.html

Edited by w140, 09 January 2012 - 00:52.


#519
daniel_LNC

daniel_LNC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 07.03.2010

 w140, on 9th January 2012, 00:41, said:

Vad ca sunt destul de multe drumuri inchise din cauza zapezii si riscului de avalansa.
Austria, starea drumurilor (actualizata la fiecare 10 minute) http://www.oeamtc.at...senzustand.html

buna informatie,vad ca in zona Vienna nu sunt probleme :)

#520
stelicagurau

stelicagurau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.11.2011

 cosminayj, on 29th December 2011, 22:41, said:

Salutare,

Vreau si eu sa merg de la Sibiu la Frankfurt si as vrea sa fac o escala in Austria pentru odihna pentru o noapte. Se poate sa imi recomandati ceva aproape de drum si rezonabil la pret?

  Multumesc anticipat!




Incearca pe site la Oekotel.

 MembruAnonim, on 20th October 2011, 14:38, said:

Dintr-un singur motiv, drumul este mai bun prin Austria , Germania. Eu numai pe ruta asta am mers, si am fost de doua ori la Hamburg pe ea fara probleme.


Zi-mi ruta pe care ai ales-o pana la Hamburg.Multumesc

#521
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,095
  • Înscris: 07.07.2006
Pina la Hamburg e o ruta destul de clara: pina la Budapesta fiecare pe unde prefera (in functie de locul de plecare din tara), apoi spre Viena, traversat Austria spre Passau, iar in Germania A3 si A7.

In afara de drumul mai bun pe la nemti, alt motiv pentru a alege acest traseu ar fi ca e bine sa pastrezi la minim nr tarilor tranzitate: mai putine valute necesare, mai putine viniete, mai putine potentiale incidente. Si - mai mult de mers prin Germania, unde ai sansa sa ai lungi bucati de drum fara limita de viteza. Sigur, daca ai cistiga o noapte pe drum, sau macar juma de zi, nu ar ai fi valabil criteriul, dar nu e cazul.

#522
biker17

biker17

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 15.09.2006
Am probleme cu xenon 6000k 35w aftermarket(faruri cu oglinda) pe faza scurta pana la viena?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate