Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website
 Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...
 Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 

Lui Xiaomi ar trebui sa-i fie rusine

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,834
  • Înscris: 30.03.2009
Uite ce face Google

https://www.androidp.../#disqus_thread

#74
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 01.03.2016

View PostGhostie, on 09 ianuarie 2021 - 02:08, said:

Voiam sa ii iau un Xiaomi maica-mii, dar dupa faza asta m-a facut sa am second thoughts.
Crezi că mama ta e interesata de update-urile software dacă-i funcționează telefonul bine? Doar dacă tu vrei să îl strici și îți bagi nasul sa îl faci update. Crezi că o ajuta cu ceva noile funcții a unui update in condițiile in care probabil mama ta v-a folosi aparatul la 10-20% din capacitate?

#75
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,590
  • Înscris: 21.12.2006
Problemele telefoanelor Xiaomi sunt cauzate de aplicatiile Google si de SO Android. Pentru modelele cu Android One Xiaomi are aparate identice avand MIUI, insa acestea nu au problemele pe care le au variantele cu AO.

Fortati de Google, modelele noi vin preinstalate cu aplicatiile lor de telefonie si mesagerie, care sunt mai slabe fata de aplicatiile facute de Xiaomi si folosite pe modelele mai vechi. Eu am RN7 cu Xiaomi Dialer si Messages, sotia si fiimiu au RN9s cu Google Dialer si Messages. Amandoi au avut ceva probleme cu contactele si mesajele.

Asa ca rusinea e la Google, nu la Xiaomi...

#76
Ghostie

Ghostie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2020

View PostVulpoiul-Jhon, on 09 ianuarie 2021 - 08:30, said:

Crezi că mama ta e interesata de update-urile software dacă-i funcționează telefonul bine? Doar dacă tu vrei să îl strici și îți bagi nasul sa îl faci update. Crezi că o ajuta cu ceva noile funcții a unui update in condițiile in care probabil mama ta v-a folosi aparatul la 10-20% din capacitate?
*va folosi.
Se pricepe sa faca update-uri si nu a trebuit sa intervin eu sa o ajut. La inceput i-am explicat unele chestii, a prins neasteptat de rapid. Cu fraza a doua nu sunt de acord. Adica utilizatorul ''are limbrici'' sa faca update-ul fiind de vina si nu incompetentii aia care nu l-au testat cum trebuie inainte sa ii dea drumul? Ma rog, invatatura de minte de acum incolo cu MIUI, inaintea vreunui update important cauti pe net sa nu te trezesti cu o caramida nefunctionala in loc de telefon daca ''ai limbrici''.
Ce intelegi prin a folosi dispozitivul la 10-20% din capacitate, cica? Facebook/mess, apeluri, mesaje, browsing, poze/editare poze, whatsapp, zoom, conectare la smart tv pentru a rula un clip/etc, ocazional un joc, diverse aplicatii - cam asta face cu el ( ca majoritatea dintre noi ). La ce in plus l-ar mai putea folosi ca sa atinga o ''capacitate de 80-100% ( maxima )" ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate