Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 Ventilatorul centralei nu se opre...

Obtinere numar DUNS pentru Google...

Cum se numeste sarma folosita la ...

La multi ani @corinadaniela!
 

Lui Xiaomi ar trebui sa-i fie rusine

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Se pot dezactiva notificarile de la Servicii Google play iar in optiuni dezvoltatir opresti functia de update automat. Pentru mine Huawei este in capul listei pentru urmatoare achizie daca vin fara Gaps de care oricum nu am nevoie. 😎

#38
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View PostDihorul Razboinic, on 01 ianuarie 2021 - 18:44, said:

Securitate? Posted Image

Daca pierzi telefonu ?

View Posteu-DECEBAL, on 01 ianuarie 2021 - 17:44, said:

E pentru stima de sine si pentru ca suntem pea saraci sa ne luamtelefon Pixel. Update-urile de securitate meg bine insa astea majore sunt praf. Pentru mine este ultimul Xiaomi pe care il cumpar.
Eu am renuntat la Iphone ( prea scumpe pt naravurile mele ) sa revin la xiaomi si nu am treaba . La banii astia cand ma supara il sparg direct si iau altu ... eu nu fac update ca nu am motiv , daca merge bine ramane cum a venit , stock

#39
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Nu e stock,e miuit 😂...La mulți ani 🥂!

#40
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Pentru un om obijnuit care vrea un telefon care sa duca cateva aplicatii uzuale nu este nevoie de telefon prea  performant. Al meu mia3 merge foarte bine. Nu i-am facut update-ul pentru ca am vrut sa vad cum merge la altii. 😎

#41
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Se pare că ai avut ce vedea 😂...e aiurea pentru cei care au pățit o!La Mi A1 când am avut,am fost foarte bucuros când am activat volte, apoi după un update făcut pe genunchi de orezari,mi a dispărut această funcție,iar după vreo două luni au rezolvat problema chinezii, însă deja eu vândusem telefonul,deci se întâmplă,numai că acum au comis-o grav!

Edited by Therockstar, 01 January 2021 - 19:43.


#42
Cousteau

Cousteau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,806
  • Înscris: 25.04.2007
Nici eu nu mai vreau sa aud de xiaomi. Am un MI MAX 2 care inca merge prea bine, in afara de sonorul in difuzorul pentru convorbiri si amutirea unuia din difuzoarele de jos, cele de o parte si de alta a mufei USB.
Initial am observat scaderea drastica a volumului pe Call, la putin timp dupa penultimul update major, cred ca a fost al 3-lea. Am crezut ca s-a imbacsit difuzorul, mai bine zis sita aia ingusta din fanta de sus. Dai si curata-l ca "la carte", degeaba. Dupa vreo luna caut pe internet si gasesc ca foarte multi se plangeau de acelasi lucru, nu numai la mimax2 dar si la alte modele si se mai pomenea si de moartea unuia dintre difuzoarele de jos. Verific si la mine si intr-adevar, unul nu mai mergea. Ii spun lui fiu-miu de treaba asta si imi spune ca si Pocofoneul F1 al lui a patit la fel. Al lui nu implinise un an, al meu trecuse de un an. O intreb si pe fica-mea care are un mi7pro si imi confirma ca si la ea e aceasi problema dar folosind castile nu prea o deranjeaza.
xiaomi, firma de rahat. Te momesc cu facilitati si performante la pret decent dar updateurile sunt facute de indieni incepatori.

#43
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Eu după mi A1 am zis că nu mai iau această marcă însă acum am mi 9 lite care surprinzător încă funcționează bine! Lansează și foarte multe modele după părerea mea, trebuie și ceva suport tehnic în spate! Utilizator de Motorola multă vreme, dezamăgit și de aceștia în ultima perioadă însă nu am văzut așa ceva la ei!

Edited by Therockstar, 01 January 2021 - 19:51.


#44
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Nici mie nu imi place firma asta. Parca la departanentul it lucreaza niste incepatori platiti cu juma' de norma. Am vazut ca sunt incapabili sa faca niste update-uri ca lumea ori nu vor si strica telefoanele clientilor din adins.

#45
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View PostTherockstar, on 01 ianuarie 2021 - 19:36, said:

Nu e stock,e miuit ��...La mulți ani ��!
Sa stii ca miui are multe chestii asemanatoare cu ios ( nu stiu care pe care copiaza dar nici nu e relevant ).
Acuma am note8T foarte ok pt mine Posted Image

#46
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Aici sunt clare lucrurile, fără discuții cred eu, Xiaomi copie pe Apple și implicit iOS!

Edited by Therockstar, 01 January 2021 - 20:03.


#47
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Ce dracu,ca toate softurile chinezesti copiaza ios-ul. Singurul care era mai original a fost raposatul de Oxygen OS dar care acuma copiaza pe Samsung. Motorola sunt singurii care nu copiaza.

#48
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Si Apple copiaza, de pe la Huawei si Pixel in special. Toti se copiaza unul pe altul. Problema este sa nu copiezi prost si sa nu copiezi lucrurile rele ale altora.

Eu sper ca cei care utilizeaza Xiaomi au un IQ suficient de ridicat incat, daca Xiaomi le face magarii cu update-uri, sa reconsidere achizitia acestor telefoane.

Edited by TrafalgarLaw, 01 January 2021 - 20:13.


#49
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,179
  • Înscris: 08.12.2008
Să presupunem că îi e rușine lui Xiaomi. Așa, și? Nu îți place, schimba marca. Telefoane ieftine și bune au și Huawei, Samsung, Motorola...
Iar faptul că un Xiaomi nu merge bine "de la un capăt la altul", nu e o noutate.
Eu am xiaomi de aproape doua luni și cred că ai 2 variante: ori îl accepți cu unele slăbiciuni, ori schimbi marca.

Edited by LauCalin, 01 January 2021 - 22:06.


#50
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostDDooGG, on 01 ianuarie 2021 - 19:17, said:

Daca pierzi telefonu ?
Nu, daca incearca cineva sa-ti acceseze telefonul, de ex. prin internet.

#51
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

View PostDihorul Razboinic, on 01 ianuarie 2021 - 22:49, said:

Nu, daca incearca cineva sa-ti acceseze telefonul, de ex. prin internet.
Explica cu cuvintele tale care sunt pasii .

View PostCousteau, on 01 ianuarie 2021 - 19:42, said:

Nici eu nu mai vreau sa aud de xiaomi.
...la putin timp dupa penultimul update major, cred ca a fost al 3-lea. Am crezut ca ...
Asta inseamna sa te iei dupa altii sa faci update + faptul cel mai probabil ca nici nu stii sa folosesti un smart telefon si iaca ajungi la concluzia ca e firma proasta dom'le !
Unde nu e cap vai de picioare !
Ma si mir de unde naiba rasariti Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#52
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,840
  • Înscris: 30.03.2009

View Posteu-DECEBAL, on 01 ianuarie 2021 - 20:08, said:

Ce dracu,ca toate softurile chinezesti copiaza ios-ul. Singurul care era mai original a fost raposatul de Oxygen OS dar care acuma copiaza pe Samsung. Motorola sunt singurii care nu copiaza.

Nu copiază, dar folosesc numai aplicații Google. Originalitatea întruchipată.

#53
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 01.03.2016

View PostTrafalgarLaw, on 01 ianuarie 2021 - 14:11, said:

update care se pare ca le face inutilizabile.
Asa e cand ai limbrici.....

View PostMaster_Yoda, on 01 ianuarie 2021 - 15:28, said:

Exact asa fac si eu mai nou. Daca totul merge perfect nu ma ating de update. Cum a venit telefonul am oprit toate update-urile si pentru OS si pentru apps. Updatez manual doar aplicatiile din play store si mereu ma uit sa vad ce schimbari aduc.
Asa am invatat si eu ca e bine sau normal, de la un prieten care are service telefoane. Deschizi telefonul de nou, il lasi atunci sa-si faca update-uri, dupa, intri in Magazin PLay si opresti orice update si nu actualizezi nimic decat atunci cand aplicatiile cer update necesar pentru functionare( de obicei aplicatii bancare). Restul aplicatiilor functioneaza foarte bine in varianta de fabrica
Am invatat de la cei de la ”Măr” ca update-urile incetinesc performantele telefoanelor, dar deee..... dacă ai limbrici

#54
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Si crezi tu ca atunci cand ii faci update-ul de cum ii deschisi nu poti avea probleme?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate