Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Probleme cu semnalul GSM

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
Am si eu o mare problema cu semnalul GSM la munte. Unde am cabana semnalul la telefon este foarte slab iar sa sa pot vorbi ceva la telefon trebuie sa ies afara din casa.
Ce as putea face sau ce as putea sa cumpar ca sa imi pot mari semnalul la telefon si sa pot vorbi si eu din casa.

#2
vasilescu_robert

vasilescu_robert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2006

View Postciomo, on Mar 22 2006, 18:26, said:

Am si eu o mare problema cu semnalul GSM la munte. Unde am cabana semnalul la telefon este foarte slab iar sa sa pot vorbi ceva la telefon trebuie sa ies afara din casa.
Ce as putea face sau ce as putea sa cumpar ca sa imi pot mari semnalul la telefon si sa pot vorbi si eu din casa.
un premicell sau o antena externa

#3
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postciomo, on Mar 22 2006, 18:26, said:

Am si eu o mare problema cu semnalul GSM la munte. Unde am cabana semnalul la telefon este foarte slab iar sa sa pot vorbi ceva la telefon trebuie sa ies afara din casa.
Ce as putea face sau ce as putea sa cumpar ca sa imi pot mari semnalul la telefon si sa pot vorbi si eu din casa.
o antena externa e cea mai indicata dar depinde  cam ce distanta este intre tine si bts
Ce operator folosesti Connex/Orange/Cosmote?

#4
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Sau, mai simplu, gasesti locul unde ai cel mai bun semnal in casa (de exrmplu la mine e cu telefonul pus pe o mica masuta, si razmat de o vaza : acolo am -89dBm, 10cm mai la dreapta/stanga nu mai am deloc) si iti iei un handsfree Bluetooth !

Nu radeti, ca mie imi merge foarte bine metoda aceasta ! Fara nici un fir, nimic, si cu mainile goale. :P

#5
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
Am un abonament orange si semnalul in casa este foarte slab (aproape o liniuta). Se interrupe foarte des nici macar nu pot sa vorbesc 1 minut la telefon, de abia pot sa dau un sms

La antena externa te referi la cele care se monteaza pe masini la Kit car sau sunt altfel de antene mai performante ??

#6
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Ce telefon ai ?

#7
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
Pai am incercat cu mai multe telefoane : Motoral v220 nokia 3310, 5110, 6230i si la toate e aceeasi chestie. Singurul care a mers ceva mai bine a fost un ericsson 628 parca oricum e unu mare cu antena; primele generatii de telefoane aparute la noi

#8
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Nu uita ca daca vrei sa-ti iei o antena externa īti trebuie un telefon cu o mufa pentru bransarea antenei.

#9
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postciomo, on Mar 23 2006, 08:46, said:

Am un abonament orange si semnalul in casa este foarte slab (aproape o liniuta). Se interrupe foarte des nici macar nu pot sa vorbesc 1 minut la telefon, de abia pot sa dau un sms

La antena externa te referi la cele care se monteaza pe masini la Kit car sau sunt altfel de antene mai performante ??
antena externa fixa, o montezi pe cabana gasesti tu un colt!
Vezi ca pe acest forum este un topic legat de problema pe care o ai tu
iti dau linku,citeste tot topicul si ai acolo firme din tara care vand antene de semnal gsm,si iei legatura cu ei
http://forum.softped...showtopic=11444
bafta multa!

#10
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
Merci mult

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate