Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Internet Gigabit de la Vodafone (25 Mpbs Upload).

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
1525 replies to this topic

#1387
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,236
  • Înscris: 22.02.2017
Vodafone Romania e de vanzare. Nu se mai fac investitii, noul cumparator cand se va decide va investi in continuare.

#1388
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 12.02.2022

 ronuquet, on 18 iunie 2023 - 15:47, said:

Vodafone Romania e de vanzare. Nu se mai fac investitii, noul cumparator cand se va decide va investi in continuare.


De unde ai sursa ? Si daca este adevarata informatia sa speram la un bine pe piata concurentiala de servicii (TV. NET, VOCE, DATE MOBILE)

Sa speram ca, compania care ii va prelua va face mult mai multe investitii si beneficii pt toti clientii, atat existenti cat si cei noi

Inseamna ca ii va prelua cine a cumparat si Vodafone Ungaria ??? Ma gandesc eu, s-au nu va fi asa

Se vine si Vodafone Germania ??? Stie cineva cevva info ???

Multumesc

#1389
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,421
  • Înscris: 16.03.2011

 hjjhhjh3232323565, on 18 iunie 2023 - 17:10, said:




De unde ai sursa ? Si daca este adevarata informatia sa speram la un bine pe piata concurentiala de servicii (TV. NET, VOCE, DATE MOBILE)

Sa speram ca, compania care ii va prelua va face mult mai multe investitii si beneficii pt toti clientii, atat existenti cat si cei noi

Inseamna ca ii va prelua cine a cumparat si Vodafone Ungaria ??? Ma gandesc eu, s-au nu va fi asa

Se vine si Vodafone Germania ??? Stie cineva cevva info ???

Multumesc
Va face pe dracu,cine vine vrea doar sa scoata,ei au cumparat o gaura(upc)

#1390
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

 NFS01, on 21 iunie 2023 - 12:57, said:

Va face pe dracu,cine vine vrea doar sa scoata,ei au cumparat o gaura(upc)
Americanii de la UPC sunt responsabilii pt această gaură de la Vodafone.
Eu pe partea de servicii fixe am terminat cu ei,am fost azi și le-am predat echipamentele🥳

#1391
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,416
  • Înscris: 08.02.2011
Bineînțeles că cine va cumpăra va mulge cât se va mai poate, nu va baga bani.

#1392
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 19.09.2008

Quote

Vodafone Romania e de vanzare. Nu se mai fac investitii, noul cumparator cand se va decide va investi in continuare.

De unde le tot scoateti chiar nu inteleg... Parca acum o luna Vodafone dorea sa cumpere Telekom Romania (mobil) si acum este de vanzare.

Quote

Inseamna ca ii va prelua cine a cumparat si Vodafone Ungaria ??? Ma gandesc eu, s-au nu va fi asa

4iG = firma de casa a Államvédelmi Hatóság (AHV - Autoritatea de protecție al statului = securitatea ungureasca).

#1393
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Se vinde, nu se vinde, vom vedea, dar si 2024 tot cu 25Mbps upload va fi?

#1394
Username2020

Username2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 16.09.2020
Nu se vinde nimic, nu mai aberati.

Toti banii au fost redirectionati catre rebranding. Toate magazinele vor fi rebranduite, inclusiv partenerii. Este vorba de multe milioane.... de euro

#1395
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

 Username2020, on 14 septembrie 2023 - 18:07, said:

Nu se vinde nimic, nu mai aberati.

Toti banii au fost redirectionati catre rebranding. Toate magazinele vor fi rebranduite, inclusiv partenerii. Este vorba de multe milioane.... de euro
Și cu asta ce rezolvă?nimic,pt că nu investesc în noi tehnologii(fibra pt servicii fixe,unde-i fibra?)

#1396
Username2020

Username2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 16.09.2020
Hai sa iti pun o intrebare, cauta tu raspunsul singur.

Sa investesc milioane de euro in FO sau mai degraba in 5G peste tot si ofer internet si tv prin 5g? Fara sa fac gauri, sa trag cablu etc

Care crezi ca este viitorul?

Edited by Username2020, 14 September 2023 - 18:37.


#1397
Alberto4

Alberto4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 12.05.2017
E drept ca 5G ofere multe avantaje precum flexibilitate și costuri scăzute pentru operator, dar sa nu ne mințim singuri căci nu exista termen de comparație cu fibra optică.

Trebuie sa nu uitam ca rețelele fixe sunt solicitate mult mai tare decât cele mobile. Eu unul cred ca am consum lunar 1-2TB pe conexiunea fixa. Și ating doar subiectul lățimii de banda, nu mai vorbim de stabilitate

Trecând peste toate acestea, Vodafone a achiziționat infrastructura UPC ca să o arunce la gunoi? Putea sa implementeze "viitorul" și fără afacerea UPC. Dacă aveau doar operațiuni mobile as fi înțeles ca nu rentează sa construiești o rețea de la 0, dar în condițiile actuale părerea mea neavizata e ca sigur ii ajuta faptul ca doar trebuie sa aducă la zi o infrastructura învechită

#1398
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017

 Username2020, on 14 septembrie 2023 - 18:36, said:

Sa investesc milioane de euro in FO sau mai degraba in 5G peste tot si ofer internet si tv prin 5g? Fara sa fac gauri, sa trag cablu etc

Care crezi ca este viitorul?

Pai si investeste vodafone in 5g? :lol:

#1399
Julian9000

Julian9000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 15.01.2020

 Username2020, on 14 septembrie 2023 - 18:07, said:


Toti banii au fost redirectionati catre rebranding. Toate magazinele vor fi rebranduite, inclusiv partenerii.

Sursa?

#1400
Username2020

Username2020

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 16.09.2020

 Julian9000, on 14 septembrie 2023 - 21:20, said:

Sursa?

Sursa mergi in magazine in amrile orase. Pana la finalul anul viitor toate magazinele vor fi rebranduite.
Toate magazinele vor deveni EasyTech.

https://www.wall-str...u-one.html#gref

#1401
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 729
  • Înscris: 08.09.2006

 Username2020, on 14 septembrie 2023 - 21:35, said:



Sursa mergi in magazine in amrile orase. Pana la finalul anul viitor toate magazinele vor fi rebranduite.
Toate magazinele vor deveni EasyTech.

https://www.wall-str...u-one.html#gref

Ce treaba are rebrandingul cu situatia existenta astazi la Vodafone fix si mobil? Nu au investit in infrastructura Inca, unde este fibra pe care o asteptam de ani de zile? DIGI si Orange au GPON  Unde este infrastructura 5G? Orange are 5G deja lansat la nivel National 1.8 Gb…
In articolul presentat se discuta despre tehnologii de magazine, ca au plante dispuse pe verticala si nu stiu ce tavane , etc… irelevant pentru un client care vrea servicii de telecomunicatii nu sa vina in magazin sa vada opulenta. Vodafone a ramas in urma cu tehnologia, a marit preturile faca de altii care nu au facut-o, nu este greu de anticipat ce se va intampla pe viitor……
Astazi lumea se schimba cu viteze ametitoare, cine nu tine pasul tehnologic va colapsa lamentabil. Nu mai merge cu televiziune analog cu purici si internet pe fire de cupru si coaxial cu viteze pe care si melcul de depaseste cu usurinta.

Edited by oddy, 15 September 2023 - 06:55.


#1402
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
Rebranding pentru servicii care funcționează din ce în ce mai greu? Interesant. Pe partea de net fix de ce nu mai investesc? Că nu e viitorul? Atunci Orange și DIGI "este" prost sau ce?

#1403
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 14.11.2009
Rebranding doar pentru imagine, serviciile fixe tot la fel raman.

#1404
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 18.02.2004

 Username2020, on 14 septembrie 2023 - 21:35, said:


Sursa mergi in magazine in amrile orase. Pana la finalul anul viitor toate magazinele vor fi rebranduite.
Toate magazinele vor deveni EasyTech.

https://www.wall-str...u-one.html#gref
Mi-a placut expresia: " Astfel, ei pot testa tehnologia și, în același timp, beneficiază și de serviciile TechXpert, prin care consultanți instruiți și certificați vor oferi clienților consiliere și sfaturi de utilizare pentru produsele disponibile în magazinele Vodafone".
Aia din magazine habar n-au pe ce lume traiesc, dar apoi sa-i iei la intrebari tehnice....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate