Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Aplicații Android Cereri ll

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#55
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Eu folosesc pe Xiaomiurile mele aplicatia: https://play.google....hebele.irremote

Edited by Ciubex, 16 February 2023 - 16:53.


#56
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009

View PostCiubex, on 16 februarie 2023 - 16:53, said:

Eu folosesc pe Xiaomiurile mele aplicatia:
Si ptr ce e bună apk ?
Am intrat să citesc review-uri dar ... sînt 0 păreri.

#57
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
E un raspuns pentru:

View Postdanb1961, on 16 februarie 2023 - 13:06, said:

Caut o aplicație pe ir pentru LED RGBW cu telecomanda Osram Star, dimabil, E27, 9W...

Attached Files


Edited by Ciubex, 16 February 2023 - 21:36.


#58
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Pentru becurile alea amarate gasit:
https://play.google....lus&hl=ro&gl=US
Copiaza identic telecomanda originala(bec), merge si la ce mai am pe IR in casa

#59
dilimandri

dilimandri

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.08.2020
Vă salut! Dacă știe cineva o aplicație potrivită (eu nu am găsit) pentru următoarea situație: ascult pe YouTube și site uri știri,muzica,tutoriale care sunt înregistrate cu un nivel de volum mai scăzut iar când intră reclamele acestea se aud mult mai tare,de cele mai multe ori și mă obligă să reduc volumul in timpul reclamelor și iar îl măresc pentru ce mă interesează.E vreo aplicație care manevrează automat volumul în funcție de semnalul audio intrat?

#60
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Simcer ma indoiesc ca ar exista asa ceva.
Exact pentru acelasi motiv: "reclame", fie vizuale prin articole, fie inserate in clipurile postate pe site-uri, eu imi root-ez telefoanele si apoi instalez Ad away.
Poti incerca spre exemplu sa folosesti un DNS care blocheaza reclamele, in cazul in care root-area nu e o optiune, vezi mai bine discutia: https://forum.softpe...ndroid-in-2022/ (mai sunt si altele, asta e prima care am gasit-o, asa la repezeala)

#61
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,404
  • Înscris: 06.02.2008

View Postdilimandri, on 03 martie 2023 - 11:33, said:

Vă salut! Dacă știe cineva o aplicație potrivită (eu nu am găsit) pentru următoarea situație: ascult pe YouTube și site uri știri,muzica,tutoriale care sunt înregistrate cu un nivel de volum mai scăzut iar când intră reclamele acestea se aud mult mai tare,de cele mai multe ori și mă obligă să reduc volumul in timpul reclamelor și iar îl măresc pentru ce mă interesează.E vreo aplicație care manevrează automat volumul în funcție de semnalul audio intrat?

Pentru YouTube poți instala o aplicație cu care să vizionezi clipurile fără reclame, dacă doar volumul din timpul reclamelor te deranjează. Eu folosesc NewPipe.

#62
dilimandri

dilimandri

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.08.2020
Da,doar diferența de volum mă deranjează nu țin să scap de ele neapărat.O să încerc
  NewPipe. Mulțumesc pentru răspunsuri!

#63
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 25.03.2008
Salutare,

Va rog o recomandare pentru o aplicatie care sa creasca volumul la telefon, atat pentru ton apel, notificari, cat si pentru media.

Multumesc.

#64
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009

View PostCiubex, on 03 martie 2023 - 13:08, said:

Simcer ma indoiesc ca ar exista asa ceva.
Exact pentru acelasi motiv: "reclame", fie vizuale prin articole, fie inserate in clipurile postate pe site-uri, eu imi root-ez telefoanele si apoi instalez Ad away.
Poti incerca spre exemplu sa folosesti un DNS care blocheaza reclamele, in cazul in care root-area nu e o optiune, vezi mai bine discutia: https://forum.softpe...ndroid-in-2022/ (mai sunt si altele, asta e prima care am gasit-o, asa la repezeala)
Exact aceste setări le folosesc si eu ! DNS Privat (dns.adguard.com) .
99% dintre reclame au fost eliminate !
Dar spre exemplu, daca intru pe apk nativa Youtube, acolo de asemeni daca urmăresc un clip, sau înaintea fiecărui clip, am reclame !
Poate mă înveți sa o dilesc cu calculatorul (nu știu ce comenzi sa scriu ). Urăsc aceasta apk !
De asemeni, spune cineva pe topicul unde ai pus link .... vorbește despre Youtube Vanced.

View Postdilimandri, on 03 martie 2023 - 11:33, said:

Vă salut! Dacă știe cineva o aplicație potrivită (eu nu am găsit) pentru următoarea situație: ascult pe YouTube și site uri știri,muzica,tutoriale care sunt înregistrate cu un nivel de volum mai scăzut iar când intră reclamele acestea se aud mult mai tare,de cele mai multe ori și mă obligă să reduc volumul in timpul reclamelor și iar îl măresc pentru ce mă interesează.E vreo aplicație care manevrează automat volumul în funcție de semnalul audio intrat?
Căutați aceasta apk in Google (Youtube Vanced) .
Veți găsi link de descărcare . EXCUS MARKET !!!
Acolo este o panarama de apk.
Acest Vanced "omoară" reclamele , in 90% din cazuri chiar pășește spoturile publicitare inserate in clipuri !
Poți asculta clipuri ori muzica cu ecranul stins .
E mișto apk !
A ! Si apk este construita ptr 2 versiuni de telefon . Ptr telefon cu root si fără root ! Așa ca, mare atenție ce versiune descărcați .
S-ar putea ca aceea construita ptr telefoane cu root sa nu meargă la cele fără root !

Am primit azi pe mail o invitație ... o notificare , precum ca ptr 24 de ore se poate descărca gratis acest program pentru recuperarea datelor pierdute de pe card , ori telefon !
Link : android-data-recovery-2-1-6
Am tot așteptat eu sa primesc seria pentru activarea programului, dar tot nu sosea.
M-am uitat in "Spam", nimic.
Dar in cele din urma am găsit mesajul la "Coșul de Gunoi".
Succes !
Attached File  Image 45.jpg   467.15K   9 downloadsAttached File  Image 46.jpg   446.62K   12 downloadsAttached File  Image 48.jpg   173.23K   4 downloads

#65
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Eu intru pe YouTube din browser, am dns adguard si sunt fără nici o reclama.

#66
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009
Săptămâna trecută Youtube Vanced a fost scos din uz.
Orice clip accesam mă trimitea să descarc varianta originală de youtube de pe Market.
Attached File  Screenshot_2023-04-27-20-54-18-853_com.vanced.android.youtube.jpg   42.36K   8 downloadsAttached File  Screenshot_2023-04-27-21-02-04-945_com.vanced.manager.jpg   57.34K   8 downloadsAttached File  Screenshot_2023-04-27-21-06-08-597_com.google.android.youtube.jpg   43.17K   6 downloadsAttached File  Screenshot_20230430_081447.jpg   132.81K   6 downloadsAttached File  Screenshot_2023-04-30-08-36-30-520_com.android.vending.jpg   89.45K   7 downloads
Nu puteam vedea nici chiar clipurile încărcate de mine. (Una dintre capturi este chiar de pe apk oficială youtube.)
Și ... am căutat soluții.
Am încercat Google Chrome, tot așa, înaintea oricărui clip "servești" o reclamă de 4-5 sec, apoi alta și abia apoi, clipul. Am mai încercat Tor, Firefox ... etc.
Și, tot căutînd am dat peste "FAB *****er Browser".  Cu acesta văd că merge bine.
Totuși Vanced omitea și reclamele introduse în clipuri , acesta nu, dar, e OK.
Văd că îmi blurează numele apk ! :(

#67
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 12.02.2014
... Și Firefox merge perfect pe Youtube, inclusiv cu ecranul stins (add-on pentru asta) și nu are reclame, aproape deloc.

Edited by r3my_cc, 30 April 2023 - 07:56.


#68
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015

 mcjohn, on 30 aprilie 2023 - 07:46, said:

Săptămâna trecută Youtube Vanced a fost scos din uz.
Orice clip accesam mă trimitea să descarc varianta originală de youtube de pe Market.
Screenshot_2023-04-27-20-54-18-853_com.vanced.android.youtube.jpg Screenshot_2023-04-27-21-02-04-945_com.vanced.manager.jpg Screenshot_2023-04-27-21-06-08-597_com.google.android.youtube.jpg Screenshot_20230430_081447.jpg Screenshot_2023-04-30-08-36-30-520_com.android.vending.jpg
Nu puteam vedea nici chiar clipurile încărcate de mine. (Una dintre capturi este chiar de pe apk oficială youtube.)
Și ... am căutat soluții.
Am încercat Google Chrome, tot așa, înaintea oricărui clip "servești" o reclamă de 4-5 sec, apoi alta și abia apoi, clipul. Am mai încercat Tor, Firefox ... etc.
Și, tot căutînd am dat peste "FAB *****er Browser".  Cu acesta văd că merge bine.
Totuși Vanced omitea și reclamele introduse în clipuri , acesta nu, dar, e OK.
Văd că îmi blurează numele apk ! :(
Nu te mai chinui cu browserul. Incearca ReVanced. Merge blana. 😂

#69
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009

 eu-DECEBAL, on 30 aprilie 2023 - 13:43, said:

Nu te mai chinui cu browserul. Incearca ReVanced. Merge blana. 😂
N-am auzit de el.
Am să-l caut.
Și pe acesta, tot de la tine am aflat de el. 👍

#70
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
https://github.com/revanced

#71
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,428
  • Înscris: 05.02.2009

 eu-DECEBAL, on 30 aprilie 2023 - 14:13, said:

Link-ul tău nu m-a ajutat.
Nu am opțiune de "download apk" acolo.
Dar am dat o căutare pe google și am găsit o mulțime de opțiuni.
https://revanced.org/
De aici am descărcat.

#72
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,590
  • Înscris: 01.03.2015
Site-ul ala e fake. Uite aici de unde descarci managerul. https://github.com/r...evanced-manager

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate