Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Costin Mărculescu a murit! A fost găsit în locuința sa

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,915
  • Înscris: 06.11.2018

Costin Mărculescu a murit! A fost găsit în locuința sa


Costin Mărculescu a fost găsit mort în locuința sa! Actorul nu mai fusese văzut la locuință de 3-4 zile și nici nu a răspuns la ușă. Vecinii au fost cei care au alertat autoritățile, după ce o țeavă s-a spart în apartamentul acestuia și a inundat mai multe apartamente. Costin Mărculescu a fost găsit de către ambulanțieri în cadă. Cei de la Institutul de Medicina Legala urmează să sosească la locuința acestuia pentru a stabili cauzele decesului. Anunțul a fost făcut în direct, de Dan Capatos.

Nascut la 29 iunie 1969 la Craiova, Costin Marculescu a debutat in televiziune in anul 1984, la varsta de 15 ani, in doua piese TV “Misiune speciala” si “Ecaterina Teodoroiu”, iar in Cinematografie in 1985 in filmul regizoarei Cristiana Nicolae “Al patrulea gard langa debarcader”, in 1986 a avut sansa sa fie distribuit in cel mai bine vandut film romanesc din istorie in regia lui Nicolae Corjos, celebrul “Liceenii” alaturi de Stefan Banica Jr., Oana Sarbu, Mihai Constantin, Tudor Petrut, Cesonia Postelnicu, Ion Caramitru, Tamara Buciuceanu, George Ivascu etc.

A absolvit Academia Nationala de Teatru si Film I.L. Caragiale promotia 1989 – 1993. A fost invitat in sute si sute de emisiuni de divertisment pe toate posturile de televiziune in calitate de actor sau cantaret. A scos 7 videoclipuri muzicale difuzate de posturile de specialitate.

A colaborat cu mai multe Teatre sustinand peste 2000 de spectacole in tara si in strainatate jucand impreuna cu mai multi actori ca Florin Piersic, Misu Fotino, Alexandru Lulescu, Dem Radulescu, Nicu Constantin, Tamara Buciuceanu, Emil Hossu, Catrinel Dumitrescu, George Constantin, Silviu Stanculescu, Constantin Diplan, Stela Popescu, Alexandru Arsinel, Mitica Popescu, Cezara Dafinescu, Horatiu Malaele etc.

A pus bazele la 30 Mai 1999 Scolii Artistice de Modelling si Dans Sportiv Compania de Manechine si Fotomodele Costin Marculescu.

Sursa: https://www.gandul.r...nta-sa-19451650

#2
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.03.2020
Condoleante familiei!
RIP!

#3
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,737
  • Înscris: 13.06.2004
51 de ani... nu era chiar aşa de bătrân   :(
La un moment dat a lansat şi o piesă (vezi mai jos). Ce să zic, să aibă grijă Isus de sufletul lui   :(

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1ZqnEFq7VNM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,755
  • Înscris: 30.07.2006
A avut si el acelasi sfarsit ca Topeasca,nu invata nimeni din greseli se pare!

#5
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,002
  • Înscris: 18.09.2008

View Postvalirex, on 11 iunie 2020 - 00:26, said:

A avut si el acelasi sfarsit ca Topeasca,nu invata nimeni din greseli se pare!

Pentru că una e să ai "amici" sau "cunoștințe" și alta e să ai "prieteni". Stai să vezi cum vor apărea tot felul de oameni care vor spune cât de buni prieteni erau cu el, dar au vorbit ultima oară cu el pe platou la "Liceenii".

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,043
  • Înscris: 14.10.2008
Dumnezeu sa-l ierte!

djl, mi-a placut piesa aia, se difuza in decembrie 2003-ianuarie 2004. Si am reascultat-o de cateva ori iarna asta din nostalgie.

#7
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,755
  • Înscris: 30.07.2006
Au facut rost de subiect pentru noi emisiuni acum.

#8
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,002
  • Înscris: 18.09.2008

View Postvalirex, on 11 iunie 2020 - 00:50, said:

Au facut rost de subiect pentru noi emisiuni acum.

Pai dupa moarte esti mare vedeta. Imi aduc aminte in ianuarie cum se tot vorbea de Cristina Topescu. Pana atunci, nimic. Vie nu facea rating, moarta, da.

#9
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,737
  • Înscris: 13.06.2004
Off-topic: în ultima vreme am ca pasiune poligrafia sau studierea ei. Vă daţi seama că în special aia veche. De ce menţionez asta? Pentru că mi-am dat seama că a fi jurnalist e o chestie luată în derâdere de presa de la noi. Aproape toţi (nu pot exemplifica vreo excepţie decoamdată, deşi probabil există) sunt o apă şi un pământ în gândire. Nu zic că ar fi bine să publici non-stop articole despre oamenii care au fost celebrităţi, că au şi ei dreptul la tihnă, dar când cazi în extrema să vuieşti săptămâno despre cineva care a murit denotă că nu eşti jurnalist.
Nu l-am cunoscut pe Costin Mărculescu, nu am vreo tangenţă cu lumea modei, dar ca un ilustru necunoscut îi doresc ca sufletul să-i ajungă într-un loc bun.

Edited by djl, 11 June 2020 - 01:13.


#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,043
  • Înscris: 14.10.2008
Eu sunt singuratic si mi se urla ca voi muri singur ca un caine. Iata cum Costin a murit asa, cate fete nu o fi avut el, cu scoala de fotomodele and shit.

#11
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,755
  • Înscris: 30.07.2006
Asta e lumea in care traim,trebuie sa ne obisnuim,toate vin si trec,azi esti, maine nu,conteaza sa lasi ceva in urma. Macar o amintire.

#12
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,043
  • Înscris: 14.10.2008
djl, Costin, nu Cristian, zapacit mai esti.

Amestecasi cu Cristian Topescu.

#13
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,397
  • Înscris: 13.01.2011

View PostNeaceasca85, on 11 iunie 2020 - 00:49, said:

Dumnezeu sa-l ierte!

djl, mi-a placut piesa aia, se difuza in decembrie 2003-ianuarie 2004. Si am reascultat-o de cateva ori iarna asta din nostalgie.

Habar nu aveam de melodie, nici că el a cîntat în trecut.
Ciudat că în clip nu este sincronizată vocea cu imaginea.

#14
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,043
  • Înscris: 14.10.2008
Aici nu e OK? Prefer originalul, chiar de la el si fara sigle.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/m5QcZL6P77E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
”El avea probleme cu inima. Când eram împreună, venea des ambulanța la el”, a spus Cristina, fosta iubită a lui Costin Mărculescu.

cardieshili...

#16
dsarewq

dsarewq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 04.06.2020

View PostNeaceasca85, on 11 iunie 2020 - 01:09, said:

Eu sunt singuratic si mi se urla ca voi muri singur ca un caine. Iata cum Costin a murit asa, cate fete nu o fi avut el, cu scoala de fotomodele and shit.

Un bărbat poate să aibă și 100 de femei toată viața, când moare doar nevasta e lângă el care îl și îngroapă.

#17
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdsarewq, on 11 iunie 2020 - 06:08, said:


Un bărbat poate să aibă și 100 de femei toată viața, când moare doar nevasta e lângă el care îl și îngroapă.
Aia nu e nevastă, aia e slugă.

#18
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

View Postericmario, on 11 iunie 2020 - 07:20, said:

Aia nu e nevastă, aia e slugă.
Ciudat raspuns,sau e gluma?
Mai exista si dragoste in lumea asta...
Pacat ca nu a avut langa el decat cainele,ca si Cristina,Dumnezeu sa-i odihneasca-n pace!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate