Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Conectare camera IP si NVR

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
RZV75

RZV75

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2020
Buna,

Ar trebui sa vizualizez o camera IP aflata intr-o anume localitate, pe un NVR situat intr-o localitate diferita.
Poate sa imi recomande cineva o procedura in acest sens?

Multumesc!
R.

#2
autocargo

autocargo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 01.03.2015
Daca NVR-ul este conectat la o retea internet sunt aplicatii software care se instaleaza in telefon, tableta. Trebuie doar sa inregistrezi nvr-ul in aplicatie si asta e. Poate incepi sa ne spui, ce nvr ai si apoi ai sa primesti si sugestii de software. Sau poti sa cauti singur... ''Google is your friend''

Acum am vazut ca nvr-ul este la alta locatie.... Daca camera e conectata la o retea net, cred ar trebui sa fie aplicatii care se instaleaza pe telefon tableta. Nu cred ca poti sa vizualizezi pe nvr-ul de la alta locatie. Ce model de camera IP este?

Edited by autocargo, 28 May 2020 - 09:34.


#3
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005

View PostRZV75, on 27 mai 2020 - 21:08, said:

Buna,

Ar trebui sa vizualizez o camera IP aflata intr-o anume localitate, pe un NVR situat intr-o localitate diferita.
Poate sa imi recomande cineva o procedura in acest sens?

Multumesc!
R.

In functie de nvr, in meniul de adaugare camera, bagi ip-ul camerei, portul, user si parola. Daca sunt aceeasi producatori ramane standrdul de conectare implicit, daca nu, selecteaza onvif. Pe camera trebuie sa ai porturile setate (si forwardate in routerul din locatie - port server, port http si port rtsp, eventual si port onvif) si onvif activ - in cazul in care ai IP fix. Daca nu ai ip fix folosesti un serviciu DDNS. Nu ar trebui sa ai probleme, dar deseori la camerele ip se mai inampla sa dea vreo eroare de retea, ca nu o recunoaste sau eroare necunoascuta, etc. In acest caz ii dai delete si o bagi din nou.

Edited by lexman, 28 May 2020 - 10:24.


#4
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,463
  • Înscris: 27.10.2007
ce marca e nvr ?
ce marca si ce tip  e camera ?

#5
RZV75

RZV75

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2020

 autocargo, on 28 mai 2020 - 09:33, said:

Daca NVR-ul este conectat la o retea internet sunt aplicatii software care se instaleaza in telefon, tableta. Trebuie doar sa inregistrezi nvr-ul in aplicatie si asta e. Poate incepi sa ne spui, ce nvr ai si apoi ai sa primesti si sugestii de software. Sau poti sa cauti singur... ''Google is your friend''

Acum am vazut ca nvr-ul este la alta locatie.... Daca camera e conectata la o retea net, cred ar trebui sa fie aplicatii care se instaleaza pe telefon tableta. Nu cred ca poti sa vizualizezi pe nvr-ul de la alta locatie. Ce model de camera IP este?

NVR -ul este Dahua, camerele IP tot Dahua.
Ideea este ca echipamentele nu sunt in aceeasi locatie, NVR -ul este la sediul unei firme si restul de camere se afla in alta localitate. In ambele locatii avem acces la internet.
Restul de camere se doreste sa se inregistreze pe acel NVR din prima locatie.

 strongsss, on 28 mai 2020 - 20:24, said:

ce marca e nvr ?
ce marca si ce tip  e camera ?

Modelul de NVR Dahua, camerele Dahua.
Camerele de la distanta trebuie sa inregistreze pe NVR. Prin acel NVR sa se vada pe aplicatia de pe telefon.

Edited by Dany_Darke, 22 June 2020 - 19:40.


#6
lexman

lexman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.07.2005
adaugi camerele ip in nvr: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o8uMQ9kswlQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
apoi setezi aplicatia de mobil sa se conecteze la ip-ul si portul nvr-ului.

#7
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,199
  • Înscris: 12.03.2008
Se poate.Trebuie sa faci un VPN intre cele doua locatii

#8
RZV75

RZV75

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.05.2020
Multumesc

Edited by Dany_Darke, 12 July 2020 - 00:06.


#9
95puf

95puf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.02.2009
Buna ziua.
Am, de curand, un sistem PNI House IPMAX POE Five cu 4 camere, si mi-ar mai trebui o camera in plus. Cum procedez?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate