Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Eu nu ma mai inchin la icoane, dar nici nu le arunc!

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#55
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 25 mai 2020 - 18:10, said:

Ești irecuperabil! No offence! Posted Image

Acum te crezi si recuperator!

#56
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 25 mai 2020 - 18:27, said:

Acum te crezi si recuperator!

Mda, recuperator spiritual! :)

#57
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 25 mai 2020 - 18:33, said:

Mda, recuperator spiritual! Posted Image

Este un singur Recuperator si Acela este Iisus Hristos. Cat priveste recuperatorii veniti inainte de El, iata ce spune despre ei:

Ioan 10:8 Toţi cei ce au venit înainte de Mine sunt hoţi şi tâlhari, dar oile n-au ascultat de ei.

Iar despre cei veniti dupa El, iata ce spune:

Matei 24:11 Se vor scula mulţi proroci mincinoşi şi vor înşela pe mulţi.

In ce ma priveste pe mine, nu ma propovaduiesc pe mine si nici intelepciunea mea, ci intelepciunea lui Iisus Hristos, lasata Bisericii, prin viu grai, din neam in neam si din om in om, pana la mine si in vecii vecilor!

#58
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 25 mai 2020 - 18:49, said:

Este un singur Recuperator si Acela este Iisus Hristos. Cat priveste recuperatorii veniti inainte de El, iata ce spune despre ei:

Ioan 10:8 Toți cei ce au venit Ăźnainte de Mine sunt hoți și tĂąlhari, dar oile n-au ascultat de ei.

Iar despre cei veniti dupa El, iata ce spune:

Matei 24:11 Se vor scula mulți proroci mincinoși și vor Ăźnșela pe mulți.

In ce ma priveste pe mine, nu ma propovaduiesc pe mine si nici intelepciunea mea, ci intelepciunea lui Iisus Hristos, lasata Bisericii, prin viu grai, din neam in neam si din om in om, pana la mine si in vecii vecilor!

Am uitat să pun ghilimelele de rigoare... în ce privește prorocii mincinoși, tu ești unul dintre ei, tu care spui că închinarea la icoane este aprobată de Dumnezeu, în timp ce Dumnezeu ne vorbește în toată Scriptura și ne poruncește să nu facem lucrul ăsta!


"4Să nu‑ți faci vreun chip cioplit și nici vreo înfățișare a ceea ce este sus în ceruri, sau jos pe pământ, sau în apele de sub pământ. 5Să nu te pleci înaintea lor și să nu le slujești..."
     Exodul 20:4, 5a (NTR)

Edited by heart_of_ice, 25 May 2020 - 19:27.


#59
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 25 mai 2020 - 19:21, said:

Am uitat să pun ghilimelele de rigoare... în ce privește prorocii mincinoși, tu ești unul dintre ei, tu care spui că închinarea la icoane este aprobată de Dumnezeu, în timp ce Dumnezeu ne vorbește în toată Scriptura și ne poruncește să nu facem lucrul ăsta!


"4Să nu‑ți faci vreun chip cioplit și nici vreo înfățișare a ceea ce este sus în ceruri, sau jos pe pământ, sau în apele de sub pământ. 5Să nu te pleci înaintea lor și să nu le slujești..."
Exodul 20:4, 5a (NTR)

Vad ca asculti doar ce-ti gadila urechile! Inca n-ai priceput ca dumneata, ca sa-mi spui mie ca gresesc, esti obligat sa te bazezi pe intelepciunea dumitale omeneasca? Pe cata vreme eu, ca sa spun ca esti un proroc mincinos, iau in calcul doar faptul ca stai pe marginea turmei si astepti la cotitura vreo oaie ratacita ca sa te faci pastorul ei!
Sau explica-mi si mie cum poti sa-mi arati ca sunt idolatru, fara sa te lauzi ca pricepi Scriptura si esti intelept!!!

#60
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 25 mai 2020 - 21:31, said:

Vad ca asculti doar ce-ti gadila urechile! Inca n-ai priceput ca dumneata, ca sa-mi spui mie ca gresesc, esti obligat sa te bazezi pe intelepciunea dumitale omeneasca? Pe cata vreme eu, ca sa spun ca esti un proroc mincinos, iau in calcul doar faptul ca stai pe marginea turmei si astepti la cotitura vreo oaie ratacita ca sa te faci pastorul ei!
Sau explica-mi si mie cum poti sa-mi arati ca sunt idolatru, fara sa te lauzi ca pricepi Scriptura si esti intelept!!!

Vrei să fii oița mea?! :)

#61
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 25 mai 2020 - 22:11, said:

Vrei să fii oița mea?! Posted Image

Esti singur in haita?

#62
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 26 mai 2020 - 08:52, said:

Esti singur in haita?

Nu sunt lup, ci berbec puternic! :)

#63
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Probabil te-ai uitat într-o oglindă concavă, care mărește... :coffee_happy:

#64
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postmario_bril, on 26 mai 2020 - 17:32, said:

Probabil te-ai uitat Ăźntr-o oglindă concavă, care mărește... :coffee_happy:

Da' matale de unde știi? Ești clarvăzător? :)

#65
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Nu e nevoie să fii clarvăzător, ca să observi ceea ce este evident.
Un credincios puternic, berbec precum te consideri, are o bază a credinței puternică, conformă cu Biblia și Sfânta Tradiție. Ceea ce la dumneata nu e cazul, din păcate.

Edited by mario_bril, 26 May 2020 - 18:30.


#66
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Postmario_bril, on 26 mai 2020 - 18:29, said:

Nu e nevoie să fii clarvăzător, ca să observi ceea ce este evident.
Un credincios puternic, berbec precum te consideri, are o bază a credinței puternică, conformă cu Biblia și SfĂąnta Tradiție. Ceea ce la dumneata nu e cazul, din păcate.

Păi dacă sfânta tradiție se bate cap-în-cap cu Biblia, ca berbecu' cu țapu'... io ce să mai cred?! :habarnam:

Edited by heart_of_ice, 26 May 2020 - 18:38.


#67
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Sfânta Tradiție nu este în raport de contradicție cu Biblia. Doar în mintea dumitale, de neofit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate