Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Merită să cumpărați un scaun pentru jocuri?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
cristianpx

cristianpx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.07.2016
Pare interesant Markus-ul de la Ikea si se poate cumpara si pe card avantaj.
Spuneti ca este comfortabil ....   ?

La munca am un SteelCase insa este exagerat de scump insa intradevar este comod..se misca sezutul fata - spate ( ca in masina )
Acasa in schimb am un scaun normal de birou insa nu prea pot sta o ora fara sa ma doara fundul..este destul de incomod si sezutul cred ca are burete slabut...si culmea nu sunt gras..adica (73kg ).

Astept si alte pareri.

#20
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007

View Postunpuisor, on 12 martie 2020 - 15:05, said:

, markus ala nu mi se pare bun de stat pe el mai mult de 2 ore, are sezutul mult prea tare si te doare noada.
Eu mi-am luat la servici un scaun din dedeman, cu plasa nu doar la spate ci si la sezut si e super ok.
Vad ca l-au facut maimutoii astia l-au facut de la 450 lei cat am dat pe el de black friday, cu reducere de 50 lei. Adica pretul real 500 lei, a ajuns acum la 800 lei.
L-ai folosit cumva...mai mult de câteva minute...în mod repetat?
Eu îl am de peste 10 ani și îl folosesc la birou timp de peste 8 ore pe zi (cu excepția week-endurilor).
Sunt supermulțumit de el și îl recomand cu căldură.
Este supersolid, din materiale pline, țapene, spătar cu formă anatomică din țevi groase, are și suport lombar și este greu de nu-ți vine să crezi. Iar asta îl face durabil.

Am stat și eu pe unul mai nou, produs acum ceva ani și mi s-a părut că are șezutul puțin mai tare decât cel pe care îl am eu. Dar cu timpul, buretele respectiv se mai înmoaie.

Ca și garanție IKEA jos pălăria. Am avut după vreo 5 ani o problemă cu mecanismul de rabatare și mi-a fost schimbat pe loc fără întrebări sau comentarii.

Cât privește „lălăiala” plasei de pe spătarul lu' nea' Markus, pot spune că nu mai este ca atunci când era nou, în primii ani, dar în niciun caz nu s-a „lălăit” plasa. E doar (puțin de tot) mai moale, dar în niciun caz lălăită. Singurele locuri în care se vede cu ochiul liber (de la distanță), uzura lui, este pernița de cap (din cauza transpirației) și partea de jos a spătarului - la îmbinarea cu șezutul- (din cauza frecării de curelele subsemnatului). Mânerele, acoperite cu piele și șezutul acoperit și el, nu au suferit absolut niciun fel de modificări....poate sunt puțin lustruite, dar cam atât.

Și NU, nu sunt plătit în vreun fel de IKEA ...în cazul în care considerați că fac reclamă. Sunt doar supermulțumit de cum s-a comportat peste ani acest scaun aflat în continuă „forjă”.

Edited by laurstef, 12 March 2020 - 17:10.


#21
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
eu tot chinezaria din dedeman o recomand. plasa la spate, nu transpiri, plasa sub noada, nu transpiri, suport lombar, tetiera, se regleaza si bratele atat vertical cat si orizontal, si se lasa si pe spate daca vrei sa te uiti la un film. Era bun si un suport de picioare.
pe markus am stat in ikea vreo 15 minute si mi s-a parut incomod, poate am eu un posterior mai pretentios. dar neh, gusturile nu se discuta.
Pt pretentiosi mergeti in ikea si dedeman si testati.

Edited by unpuisor, 12 March 2020 - 17:10.


#22
misu78

misu78

    Din viata scapa cine poate!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,907
  • Înscris: 12.03.2009

View Postilonakaminska80, on 12 martie 2020 - 13:39, said:

Sunt un jucător avid. Caut un fotoliu confortabil. Merită să cumpărați un scaun de jucător? Unde e cel mai bun?
https://secretlab.eu...V0aApqcEALw_wcB

#23
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013

View Postcristianpx, on 12 martie 2020 - 16:25, said:

Pare interesant Markus-ul de la Ikea si se poate cumpara si pe card avantaj.
Spuneti ca este comfortabil ....   ?
Da. Daca esti in zona il poti testa la ei. Eu zic ca e cea mai buna varianta intr-un buget decent.

Toata nebunia cu scaune, mese, geluri de dus de gaming, mi se pare prea mult. In final multe produse sunt la fel in afara de design, putine au avantaje vizibile aduse pentru asta.

#24
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,128
  • Înscris: 17.01.2012

View Postmirel3003, on 12 martie 2020 - 16:11, said:

...nu am stat niciodata pe un scaun mai confortabil ca asta.

ei, vezi? că omu' vrea pt joacă, nu pt stat!
știi foarte bine că la joace NU stai liniștit:
-te apleci, te lăbărțezi
-dai din picioare ca un apucat, din mâini precum garcea-n intersecție
-cu gamepadul în stânga, te apleci și iei pepsili cu dreapta, bei rapid un gât și schimbi repede gamepadul în dreapta că pizza e-n stânga!!!

io nici la film nu „stau”, dapăi la game!!!

(pamflet)

#25
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 06.10.2012

View Postaiulianctin, on 12 martie 2020 - 14:09, said:


Recent am luat acest scaun și pot spune că este la distanță mare de cel pe care îl aveam.


Buna!
Cum magazinele fizice sunt inchise si nu am cum testa scaunul asta, poti sa imi zici cumva daca ti se pare ok pt un copil de 12 ani? Are 40 kg si 160 cm (ca idee) si il iau ca sa stea pe xbox, scaunul pe care il are acum, unul de plastic de birou de la Ikea, e cam inconfortabil.
Pernuta aia lombara ajuta la ceva sau mai mult incurca? Am vazut opinii la alte scaune ca nu ar fi confortabila.
In specificatii scrie ca scaunul are mecanism de inclinare, imi poti spune exact daca are mai multe pozitii si mai ales daca esti multumit acum, dupa utilizarea sa?

Multumesc anticipat pentru raspuns!

#26
cristianpx

cristianpx

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.07.2016
intr-un final am fost la ikea si am luat mark-usul.
este un scaun decent , nu mi se pare wow, sezutul este ok chiar si dupa mai multe ore de stat in el si imi place ca se poate lasa pe spate cu totul , adica are mecanism cu 2 functii (sus - jos si rabatare).
per total ma declar multumit.

inainte am mai testat in dedeman un model asemanator insa am preferat de la ikea prin prisma garantiei... la dedeman nu stiu cine asigura ganatia si nu am chef de discutii inutile.

#27
laurstef

laurstef

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 12.12.2007
Tot 10 ani garanție la Markus?

#28
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 28.09.2008
Scaunele de gaming pana in 1000 lei sunt ok pt pusti care nu cantaresc mai mult de 50-60 kg si astfel de persoane sa cumpere scaune care suporta pana la 150 kg. Apoi daca conditia cu kg este indeplinita e musai sa il probeze inainte de cumparare pt ca unele modele au spatarul prea inalt si perna cervicala sta intr-o pozitie aiurea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate