Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Colet valoare Londra București

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 

Merită să cumpărați un scaun pentru jocuri?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
ilonakaminska80

ilonakaminska80

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2020
Sunt un jucător avid. Caut un fotoliu confortabil. Merită să cumpărați un scaun de jucător? Unde e cel mai bun?

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,283
  • Înscris: 05.06.2002
ia-ti un scaun serios pt uz general. gen markus de la ikea. de multe din cele de gaming numai aspectul este...

#3
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

 ilonakaminska80, on 12 martie 2020 - 13:39, said:

Sunt un jucător avid. Caut un fotoliu confortabil. Merită să cumpărați un scaun de jucător? Unde e cel mai bun?
merita ...bani sa ai . Insa nu te uita la saraciile de 1500-2000 lei ca te intepi . Daca zici ca esti jucator avid ...inseamna ca stii despre ce este vorba si la ce sa te astepti .

#4
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Depinde de la ce scaun vrei să faci trecerea la scaunul de gaming. Eu am avut ceva de genul ăsta ani de zile, în ultima vreme după 2-3 ore de stat pe el mă dureau șezutul, spatele și gâtul.

Recent am luat acest scaun și pot spune că este la distanță mare de cel pe care îl aveam.

Recomand să probezi înainte de achiziție, și să îl iei din material plasă pentru a nu te încălzi dacă stai mult pe el.

#5
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 GeorgicaPopescuIoan, on 12 martie 2020 - 14:03, said:

merita ...bani sa ai . Insa nu te uita la saraciile de 1500-2000 lei ca te intepi . Daca zici ca esti jucator avid ...inseamna ca stii despre ce este vorba si la ce sa te astepti .

Ba..ce profita producatorii de ''bolnavii'' de jocuri.. 2000 de lei un amarat de scaun. Gizas..
Are si airbag-uri?
Te duci la dezmembrari si iei un scaun de Bmw Seria 7 cu 100 de euro..

Edited by mariovrs, 12 March 2020 - 14:22.


#6
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

 Fane, on 12 martie 2020 - 14:01, said:

ia-ti un scaun serios pt uz general. gen markus de la ikea. de multe din cele de gaming numai aspectul este...

Markus mi se pare cea mai buna alegere.

#7
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

 mariovrs, on 12 martie 2020 - 14:21, said:

Ba..ce profita producatorii de ''bolnavii'' de jocuri.. 2000 de lei un amarat de scaun. Gizas..
Are si airbag-uri?
Te duci la dezmembrari si iei un scaun de Bmw Seria 7 cu 100 de euro..
Is pe aceiasi lungime de unda cu tine ...dar am fost ''fortat'' de copil sa ma uit dupa asemenea aberatii .  Ai bani de aruncat ...merita . Nu ai bani ...merge CS si daca stai pe o lada de bere ! Posted Image

#8
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,432
  • Înscris: 01.12.2001

 ilonakaminska80, on 12 martie 2020 - 13:39, said:

Merită să cumpărați un scaun de jucător?
Sigur ca NU merita sa cumpărăm noi. Tu ești jucător. Nu noi.

#9
Bonzo_Madrid

Bonzo_Madrid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 02.07.2014

 Fane, on 12 martie 2020 - 14:01, said:

ia-ti un scaun serios pt uz general. gen markus de la ikea. de multe din cele de gaming numai aspectul este...

O intrebare legata de acest celebru Markus. Am un scaun identic cu el de la Kika. Foarte prost din toate punctele de vedere. Un aspect care m-a deranjat la el, si care ar putea sa ma deranjeze si la Markus este plasa aia de la spate. La scaunul pe care il am acum, plasa aia s-a lalait, si nu mai sta perfect intinsa pe cadrul spatarului. Sufera acest Markus de aceasi problema? Asta cu plasa e cea mai mica dintre problemele pe care le am cu porcaria asta de la Kika. Asta scartaie din prima zi, oricat de mult l-am strans, se lasa sezutul in timp, desi nu sunt gras deloc, plus ca partea superioara a spatarului s-a cojit.

#10
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 28.04.2006
Eu folosesc de vreun an Ikea Markus, heavy ussage, plasa nu s-a lasat deloc. Se comporta per total ca in prima zi.

#11
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,432
  • Înscris: 01.12.2001
Am Markus din 2017. E la fel ca în prima zi.

#12
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 28.04.2003
cel mai bun scaun de gaming e asta:

acum lasand bascalia la o parte, markus ala nu mi se pare bun de stat pe el mai mult de 2 ore, are sezutul mult prea tare si te doare noada.
Eu mi-am luat la servici un scaun din dedeman, cu plasa nu doar la spate ci si la sezut si e super ok.
Vad ca l-au facut maimutoii astia l-au facut de la 450 lei cat am dat pe el de black friday, cu reducere de 50 lei. Adica pretul real 500 lei, a ajuns acum la 800 lei.

#13
eugenpop

eugenpop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 12.02.2007
Decit sa dai banii pe un scaun de gaming,mai bine iti iei un TV de 42-50 inch si te joci din pat

#14
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014

 ilonakaminska80, on 12 martie 2020 - 13:39, said:

Sunt un jucător avid. Caut un fotoliu confortabil. Merită să cumpărați un scaun de jucător? Unde e cel mai bun?

Cate ore stai pe zi in scaun?

#15
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019
Asta era prima informatie pe care trebuia sa o dea !

#16
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,538
  • Înscris: 18.10.2011

 ilonakaminska80, on 12 martie 2020 - 13:39, said:

Sunt un jucător avid. Caut un fotoliu confortabil. Merită să cumpărați un scaun de jucător? Unde e cel mai bun?
Nu. Merita sa investesti in terapie contra dependentei.

M-am jucat si eu, dar...

Edited by aaaa4567, 12 March 2020 - 16:09.


#17
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,973
  • Înscris: 04.10.2007
Vrei un scaun de calitate... cumpara Herman Miller.... orice model...
Daca iti permiti eu iti recomand Herman Miller Embody, nu am stat niciodata pe un scaun mai confortabil ca asta.

#18
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,680
  • Înscris: 24.11.2015
De la 6-700lei in sus gasesti ce trebuie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate