Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4234 replies to this topic

#3781
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Inainte cercul de la foldere era rosu, acum e gri semitransparent (asa il ia).

#3782
emanuel75

emanuel75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.11.2011

 shymano, on 01 martie 2022 - 01:17, said:

Oriunde le-ai avea in telefon, cand intri la setari - sunete si vibratii - ton de apel al telefonului, trebuie sa le gasesti la "muzica de pe dispozitiv".
Eu am descarcat de pe Zedge, "IN THE END - TRAP1".
Am o tema veche, de la Mate10 pro sau, posibil, mai inainte, P9, modificata putin, cred ca "Dark bloom" ii zice, am tot pastrat-o ... de la ea folosesc iconitele.
In ansamblu e foarte veche, daca o incarc integral, ca si tema, imi spune(a) ca e facuta pentru o versiune mai veche de Android si ca o va instala cu limitari sau ceva de genul asta.
Am facut un folder Ringtones si le-am pus acolo dar nu le vede cand intru la "Muzica de pe dispozitiv"
Asa stiam si eu ca ar trebui sa le vada oriunde dar nu se mai intampla asa. Am EMUI 12. Si la altii este la fel?

#3783
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Baga-le in "Music - ringtone".

#3784
emanuel75

emanuel75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.11.2011
Merge asa. Mersi! Pentru notificari ce folder trebuie oare? Banuiesc ca tot in Music trebuie pus. Notification?

#3785
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Lasa-le pe toate la un loc.
Nu le gaseste asa ??

#3786
emanuel75

emanuel75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.11.2011
Asa am facut pana la urma.

#3787
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Huawei nu moare, doar se transformă:

https://www.gsmarena...&idPhone2=10152

Edited by badmania98, 01 March 2022 - 20:26.


#3788
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Se aproprie foarte mult de P40 Pro.  Cum apare, cum l-am luat.

#3789
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.05.2015
Și eu aștept exact același model, sa vedem la ce preț va apărea...

#3790
secarica

secarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 11.03.2003

 ninel, on 22 februarie 2022 - 16:35, said:

Edit
Am dezactivat si pe P40 pro huawei core( HMS ) si huawei services framework.
Pe P40 Pro, la origine, HMS-ul era dezactivabil pur și simplu, sau a necesitat un „hack” în prealabil ? Întreb pentru că aș vrea să dezactivez HMS-ul pe un P20 Pro, dar acolo butonul este dezactivat ca acțiune, cu cuvântul DEZACTIVAȚI distingându-se (doar) în umbră.

#3791
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
Te poți juca cu aplicația asta și să dezactivezi-reactivezi etc. cam orice.
https://adbappcontrol.com/en/

Exemplu: dezactivarea upgrade-ului la EMUI:
https://forum.softpe...-software-emui/

Edited by badmania98, 02 March 2022 - 20:26.


#3792
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004
Aplicatia aceasta o folosesc si eu. Am folosit-o, pe langa Huawei, pe Xiaomi, Oppo si Realme. Mai curat din bloatware cu ea. Inainte de a dezinstala o aplicatie de sistem este recomandat sa fie mai intai data pe "disable". Daca totul merge bine pe telefon, dupa un timp, le dau dezinstalare.
La Huawei, daca dau dezactivare sau dezinstalez o aplicatie la un update nu mai mi-o reactiveaza sau reinstaleaza.

Voi va ganditi la un Honor. Eu ma gandesc ca in viitorul indepartat sa ma indrept spre un Realme GT 2 pro. Am cumparat un Realme GT Master pentru fiul meu si am ramas placut surprins de software-ul curat. Fara cloud, fara alte framework-uri si HMS core-uri si fara n"spe servicii dubioase gen Huawei.
Sa fie doar o coincidenta ca Huawei a dezactivat deblocarea bootloaderului cu doar putin timp inainte de sanctiunile SUA? Sau asa s-au asigurat ca nimeni nu isi baga nasul prin firmware-ul lor?

#3793
secarica

secarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 11.03.2003

 badmania98, on 02 martie 2022 - 20:25, said:

Te poți juca cu aplicația asta și să dezactivezi-reactivezi etc. cam orice.
https://adbappcontrol.com/en/
Ok, mersi. Inițial mă gândisem să aflu o metodă de a activa butonului de dezactivare de la HMS din telefon, dar văd că așa se poate dezactiva direct, sărind peste ce (nu) mă lasă telefonul.

Cât despre dezactivarea actualizărilor în general, la P20 Pro m-am folosit cu succes și fără surprize de dezactivarea opțiunii „Actualizări automate de sistem” din meniul de dezvoltatori, după ce am făcut downgrade la Android 9 din motivul ăsta (și l-am și resetat de două ori cu 9). Posibil totuși să fie mai sigur prin metoda adb.

#3794
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,029
  • Înscris: 14.08.2007

 badmania98, on 01 martie 2022 - 21:06, said:

Se aproprie foarte mult de P40 Pro.  Cum apare, cum l-am luat.
Si mai mult de apropie de P50 Pro ... pare sa aiba aceeasi camera principala si aceeasi camera tele. Pacat ca nu l-au lasat si o idee mai mic, ca si P40/P50 Pro.

Alt avantaj pe care il vad e ca are si AptX HD (asta e tehnologie Qualcomm, de aia nu mai e pe Huawei) ... asta e util pentru muzica prin Bluetooth. Sunt curios daca au implementat Bluetooth 5.2 asa cum trebuie, cu noul codec audio ...

#3795
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,029
  • Înscris: 14.08.2007
Se pare ca suportul pentru codecul de care zic (LC3) va veni odata cu Android 13, candva prin vara ... dar are nevoie cred de Bluetooth 5.2 minim.

In rest la acel Honor doar asta ma "sacaie", ca l-au facut prea mare (cu 5 mm mai inalt si 2 mm mai lat). In rest pare un fel de clona a P50 Pro

Edited by utopium, 03 March 2022 - 19:23.


#3796
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001

 utopium, on 03 martie 2022 - 19:19, said:

In rest la acel Honor doar asta ma "sacaie", ca l-au facut prea mare (cu 5 mm mai inalt si 2 mm mai lat). In rest pare un fel de clona a P50 Pro
5 mai lat și 2 mai înalt m-ar deranja mai mult.

#3797
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,029
  • Înscris: 14.08.2007
Corect, dar ambele il fac mai greu de utilizat decat P40. Pentru mine in particular, aia 5 mm ma incurca ca nu imi incape in masina in locasul de telefon, P40 Pro incape la fix (pot sa-l pun si invers, dar apoi nu mai sta asa de bine) Posted Image

Dar in general chiar nu imi doresc un telefon mai mare, ca devine greu de manevrat cu o mana (si la P40 Pro am cateodata probleme sa accesez anumite meniuri cu o mana, si eu nu ii pun husa ... cu husa e si mai rau). 70mm pe 150 mm mi se pare o dimensiune optima la care inca pot manevra telefonul cu o mana.

Edited by utopium, 03 March 2022 - 22:07.


#3798
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 28.11.2001
La o căutare prin aplicația MyHuawei a aparut disponibil un firmware nou.
Attached File  Screenshot_20220305_005330_com.huawei.android.hwouc.jpg   82.47K   77 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate