Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4234 replies to this topic

#4231
Stentor_ro

Stentor_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2006
Salut, o întrebare.
La Samsung și Sony aveam opțiunea de tracking focus, selectați pe ce voiai sa focusezi și chiar dacă te mișcări sau se mișcă subiectul păstra focus ul pe ce ai selectat. Oare P40 are asa ceva? Nu știu dacă era același lucru cu ce am zis anterior, dar Samsungul rămânea focus at pe luna când ii făceam poza cu zoom maxim (digital) asa încât puteam face poza destul de clara chiar și conducând. Actualmente am un P30 Pro și fără trepied cu tor cu zoom-ul superior fără de Samsung e dificil de făcut un Moon shot decent.
Deci P40 pe partea de focus / stabilizare oare aduce ceva nou fata de P30?

#4232
danvizi

danvizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 16.11.2007
Salutare. Azi, după 3 ani de când folosesc P40 Pro (cu google nativ) am prima problemă. Camera nu mai merge deloc, dintr-o dată (nici cu aplicaşia default, nici cu whatapp). Când dau pe camera, intră în meniul camerei, ecranul este negru şi nu mai merge nimic (niciun buton de pe ecran, şi telefonul nu mai răspunde la comenzi câteva secunde).
Să fie problemă hardware?
Mulţumesc anticipat.

#4233
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Go la ESD pe muncii colt cu decebal parca pentru Huawei așa scriu ei. Și xiaomi tot acolo au.

#4234
danvizi

danvizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 16.11.2007

View PostCristy0007, on 03 martie 2024 - 12:52, said:

Go la ESD pe muncii colt cu decebal parca pentru Huawei așa scriu ei. Și xiaomi tot acolo au.

Nu cred că se mai merită la ce preţuri au piesele când telefonul numai e în garanţie. Oricum de 6 luni e telefon de back-up. Am scos iconiţa de cameră de pe ecran să nu mă mai tenteze (în ultimele 6 luni am făcut 3-4 poze cu el). Dacă e să îl vând îl dau aşa cum este (normal la preţ mai mic), şi îl repară viitorul proprietar dacă vrea. Seară bună.

#4235
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,400
  • Înscris: 04.05.2017
Telefonul merită daca nu întâmpină probleme tehnice. Eu o sal țin până nu va mai fi de folos. Intenționez să iau de bază un Sony Xperia 1 V , testat de mine și în ciuda unora , rupe norma de la foto/video la autonomie și construcție+greutate mică. Pe piata in rest toate seamănă și nu fac diferența zic eu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate