Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4234 replies to this topic

#4195
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Era în contextul părerii lui Ninel de a păstra bine acea baterie veche.

#4196
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005
dap. lui i-am raspuns

#4197
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 16.03.2007
Chiar nu am greșit topicul. Dintre nenumăratele lucruri inutile de pe AliExpress, această placă de încărcare baterii fixe e unul util. Dacă ți se pare scump până într-o sută de lei (cu tot cu livrare) înseamnă că nu e pentru tine.

Attached Files



#4198
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001
Cu siguranță se adresează unor clienți. Altfel nu se producea.

#4199
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,901
  • Înscris: 22.12.2005

View Postcris2d2, on 28 septembrie 2023 - 16:14, said:

Chiar nu am greșit topicul. Dintre nenumăratele lucruri inutile de pe AliExpress, această placă de încărcare baterii fixe e unul util. Dacă ți se pare scump până într-o sută de lei (cu tot cu livrare) înseamnă că nu e pentru tine.

Deci imi spui sa cumpar cevs pt a incarca o baterie pe care o donez?(si care oricum era  cam 50% incarcsta cand am dus telefonul?
Btw.bat la p40pro mu e removabila:))

#4200
bogdann24

bogdann24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 13.03.2018

View Postbadmania98, on 26 septembrie 2023 - 20:18, said:

Era un exemplu. Dar...așa e cum zici tu. Succes.
Scuze ca ma bag si eu in discutie,nu am mai scris de ceva timp.As vrea sa va intreb ceva,ma bate gandul sa imi iau un telefon mai nou ,aparut in 2023,am un Huawei p40 pro de care sunt f multumit.Voi ati face upgrade de la p40 pro la Huawei nova 11 pro?Sau as face o prostie si mai bine renunt la acest gand?

#4201
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
De la p40 pro te poți duce spre mate 50 pro. Neapărat portocaliu. Are kunlun. Spun din experienta. E beton ecranul

#4202
bogdann24

bogdann24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 13.03.2018

View Postelmacount, on 28 septembrie 2023 - 20:48, said:

De la p40 pro te poți duce spre mate 50 pro. Neapărat portocaliu. Are kunlun. Spun din experienta. E beton ecranul
Asa ca idee si nova 11 pro are Kunlun Glass.Sper  ca imi permiti o gluma si nu te superi,daca imi mai imprumuti tu niste bani iau mate 50 pro :)).Eu spuneam de nova 11 pro pt ca in acest buget ma incadrez,momentan mate 50 pro e prea scump pt mine.Oricum,ms pt sugestie!

#4203
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,670
  • Înscris: 28.11.2001

View Postbogdann24, on 28 septembrie 2023 - 20:36, said:

Scuze ca ma bag si eu in discutie,nu am mai scris de ceva timp.As vrea sa va intreb ceva,ma bate gandul sa imi iau un telefon mai nou ,aparut in 2023,am un Huawei p40 pro de care sunt f multumit.Voi ati face upgrade de la p40 pro la Huawei nova 11 pro?Sau as face o prostie si mai bine renunt la acest gand?
Dacă vrei să rămâi pe Android, rămâi pe P40 pro care este un telefon foarte echilibrat și foarte bun.

#4204
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,903
  • Înscris: 16.03.2007

View Postfoxbat, on 28 septembrie 2023 - 18:14, said:

Deci imi spui sa cumpar cevs pt a incarca o baterie pe care o donez?(si care oricum era  cam 50% incarcsta cand am dus telefonul?
Btw.bat la p40pro mu e removabila:))
Era adresat lui Ninel.

#4205
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004

View Postfoxbat, on 28 septembrie 2023 - 18:14, said:

Deci imi spui sa cumpar cevs pt a incarca o baterie pe care o donez?(si care oricum era  cam 50% incarcsta cand am dus telefonul?
Btw.bat la p40pro mu e removabila:))
Daca tot ti sa o donezi...Doneaza-mi mie bateria! Oricum a ta este, dupa doi ani (97%) mai buna ca amea dupa 10 luni(  (95%).
Locuiesti in Bucuresti?

View Postbogdann24, on 28 septembrie 2023 - 20:36, said:

Scuze ca ma bag si eu in discutie,nu am mai scris de ceva timp.As vrea sa va intreb ceva,ma bate gandul sa imi iau un telefon mai nou ,aparut in 2023,am un Huawei p40 pro de care sunt f multumit.Voi ati face upgrade de la p40 pro la Huawei nova 11 pro?Sau as face o prostie si mai bine renunt la acest gand?
Eu m-am orientat catre Motorola Edge 40 pro...mai astept putin sa mai pice (poate) pretul. De huawei....gata cu ele!

#4206
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,407
  • Înscris: 04.05.2017
Eu am avut edge 30 fusion ,mult.mai bun procu decât la. Gen 40 . În teorie sună bine că telefon , dar experiența e ciudată. Bateria se duce dubios, sare uneori și câte 3 % sau 4 brusc. Am avut un 30 edge fusion care avea câteva luni de folosire impecabil. Am renunțat la el, am rămas cu p40 pro, bateria schimbată la Huawei și își face treabă , nu pot face comparație,nu prea există. Unii spun că senzorul de pe Motorola 30 e fusion este că la P50 pro și îl face pe p40 pro , doar că moto nu are decât app nativa ,trebuie  al de la Google pt poze sa iasă adevăratuo potențial....    In lumea service urilor "Motorola" sunt lăudați negativ pe partea de baterie. Numai zic că se încingea brusc și din senin ...

#4207
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004
Salut! Aplicația Raipay a murit. Au retras-o din magazinele de aplicați. Mie imi functiona bine pe telefon penultima versiune. Ultima versiune nu functiona. Zicea ca telefonul meu nu îndeplinește conditiile de securitate. Ma puteam baza pe ea pentru plăti cu telefonul. Acum ca au retras-o sunt silit sa folosesc Curve care functioneaza foarte greu. Pana fac o plată cu telefonul dureaza destul de mult si de regula nu se face plata din prima incercare.
De google pay nu poate fi vorba pe acest telefon.
Cei care folosiți I-card pe Huawei... Cum funcționează plata cu telefonul? Alta aplicatie pentru plăti cu telefonul in genul Curve dar care sa functioneze bine la toate magazinele mai exista?

#4208
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,914
  • Înscris: 27.04.2010
Curve mergea excelent, au prapadit-o si p-asta ??

#4209
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,407
  • Înscris: 04.05.2017
E un chin Curve pe Huawei. Daca ai totuși un alt tel alternativ pt portofel, este mai sigur așa. Folosesc un mini iPhone , și merge uns , pe lângă Curve care na mers mă stresat zile la rând ,până când am renunțat.

#4210
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,108
  • Înscris: 14.08.2007
Eu platesc cu BT Pay si Edenred cu telefonul. Pe ING/CEC nu am nevoie de plata, le folosesc petru altceva acele carduri. Revolut doar in strainatate folosesc la plati, deci destul de rar. Ala ar fi cam singurul motiv sa ma "plang", ca nu merge plata cu Revolut, dar la cat de rar il folosesc nu e tocmai o problema. Nici nu stiam de Raipay, doar de Curve, dar pentru ca nu prea am avut nevoie, nu am folosit nici Curve. BT Pay merge fara batai de cap ... Edenred (plata cu bonuri de masa) e si ea o aplicatie cam lenta, dar merge. Bine, eu am trecut la P60 Pro, dar e tot aia.

Edited by utopium, 11 October 2023 - 09:03.


#4211
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004
Raipay este...mai bine zis era ...aplicatia oficiala de plata NFC a Raiffeisen Bank Romania.

sa revenim la epopeia baterie inlocuita in garantie de doua ori.
Astazi am poposit in service Huawei si am inlocuit bateria prin serviciu inlocuire baterie la 99 de lei. Bateria extrasa din telefonul meu are data de fabricatie ....Atentie...2020-02-28. Adica 28 feb 2020.
Eu am cumparat telefonul de nou prin luna mai 2020.
Ce inseamna asta? Ca la cele doua intrari in service in care, conform istoric ESD a fost inlocuita de fiecare data bateria, NU s-a inlocuit nicio baterie, niciodata. Prosteala pe fata si inselaciune. Doar s-a resetat contorul cu viata bateriei.

Attached Files


Edited by ninel, 11 October 2023 - 18:29.


#4212
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,108
  • Înscris: 14.08.2007
Poate au ceva buguri si le vor repara ... anyway, cu BT Pay nu am avut probleme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate