Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4234 replies to this topic

#3763
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,672
  • Înscris: 28.11.2001
Mai durează la al meu. E pus EMUI12 doar de 2 zile.

#3764
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,150
  • Înscris: 14.08.2007

 foxbat, on 25 februarie 2022 - 08:25, said:

la mine zice 100%. 1 ani si 3 luni
La mine zice 95% ... dar e mai vechi cu vreo 7 luni decat al tau.

#3765
ninel

ninel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 26.11.2004
Eu am de gand ca, peste vreo luna jumate, sa merg la service ca sa ii schimbe bateria. In garantie. Oare se uita ei acum la cam ce "viata" mai are bateria si o sa-mi dea cu flit daca este peste 90%?

#3766
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Nu ți o schimba. Am fost eu la 92 la suta și mi au zis ca este în stare buna. Aveam garanție

#3767
CosminT90

CosminT90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 14.01.2016
Faceți downgrade ca să nu mai arate la cât la suta este bateria și apoi mergeți sa o schimbe 😂

#3768
elmacount

elmacount

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 19.07.2011
Nu se poate ei au niște aparate speciale ce verifica altfel bateria. Nu țin cont de ce arata softul în telefon

#3769
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Oare? Eu când am fost cu ambele Nova-5t, prin septembrie, am schimbat acumulatorii fără probleme, bineînțeles aveau EMUI 11,pe N Bălcescu. Nu au comentat nimic, au scris pe fișă că acumulatorul are autonomia scăzută, au zis că dacă e nevoie schimbă și ecranele, dar n-a fost cazul.

#3770
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,150
  • Înscris: 14.08.2007
Am testat plata cu telefonul la POS cu BT Pay (fara GMS), a mers ok.

Edited by utopium, 26 February 2022 - 22:13.


#3771
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Am cumparat de pe flip.ro un S10 dar citind recenzii am observat ca Huawei P40 si P40 pro au o camera mai buna cam in toate conditiile (noapte, zi, etc.). Nu ar fi chiar foarte mare diferente dar ma gandesc sa returnez S10-le si sa iau Huawei-ul. Deja aplicatii se gasesc de tot felul in AppStore de la Huawei deci nu ar fi asta o problema. Si bateria e putin mai buna la P40. Sunt intr-o dilema... Ce ma sfatuiti sa aleg?
Cei care au telefonul (P40 sau P40 pro) de un an sau mai mult... calitatea pozelor s-a mentinut la acelasi nivel ca la inceput?

#3772
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,904
  • Înscris: 22.12.2005
cum te ai gadit ca se va schimba calitatea?

#3773
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Așa scria cineva într-un review pe eMag. Probabil că de la update-uri. Știu, e cam ciudat, eu nu am avut problema asta cu telefoanele pe care le-am avut până acum. Voiam doar sa mă asigur. ��

#3774
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,904
  • Înscris: 22.12.2005
a..de la update-uri. zi asa.
emui 12 e cel putin la fel de ok ( unii cica "vad" Ca a crescut calitatea). dar deh, au retina sensibila.

dpmdv sunt doar mici "cosmetizari", nimic de speriat. camerele tot alea sunt :)

( bune)

#3775
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 01.10.2010

 mihhay, on 27 februarie 2022 - 22:00, said:

Cei care au telefonul (P40 sau P40 pro) de un an sau mai mult... calitatea pozelor s-a mentinut la acelasi nivel ca la inceput?
Salut.
Cel puțin la fel. Mie personal mi se pare că stă mai bine acum, cu EMUI 12, pe camera de zoom.
Și nu cred că e de la retina. Nici de la vreun Parkinson vindecat între timp.

#3776
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,150
  • Înscris: 14.08.2007

 mihhay, on 27 februarie 2022 - 22:00, said:

Am cumparat de pe flip.ro un S10 dar citind recenzii am observat ca Huawei P40 si P40 pro au o camera mai buna cam in toate conditiile (noapte, zi, etc.).
Eu am si S10e in casa (aceeasi camera principala si ultrawide ca si S10, dar nu are camera tele) ... si da, P40 Pro e clar peste la camere. Daca nu te deranjeaza ocazionala bataie de cap cu instalatul de aplicatii pe P40 Pro din diverse surse (inclusiv clonandu-le de pe alte Androide), P40 Pro e clar solutia mai buna pe ansamblu (camera net superioara, fast charging, baterie mai buna, ergonomie mai buna - ma enerveaza la maxim amplasarea butoanelor laterale la S10).

Depinde insa cat de mult conteaza pentru tine camera ... pentru mine conteaza mult, pentru cei carora nu le pasa asa de mult, e acceptabila si calitatea lui S10. Adica cei care nu se uita la detalii nu vor observa prea usor diferentele.

#3777
mihhay

mihhay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.03.2011
Eu am acum si un P40 lite si am comparat pozele facute cu S10. Am pozat o pagina de ziar cu anunturi deschisa (format A2 cred) si mi se pare ca se vede mai bine textul. Stiu, depinde si unde ii dau sa focalizeze. La S10 iese cam blurata imaginea, cam si cum e un desen in creion sters, la P40 lite iese mai sharp imaginea si se intelege scrisul. Nu se poate compara camera de pe P40 lite cu S10 in alte cazuri, de exemplu pozele facute la lumina redusa ies mult mai bune la S10.
Nnu fac prea multe poze dar cand am nevoie sa fac o poza prefer sa o fac o data si sa iasa clara, nu sa fac 20 de poze ca sa aleg una. Si da, conteaza si celelalte specificatii: autonomie mai mare, etc.

#3778
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,150
  • Înscris: 14.08.2007
Si P40 lite are un senzor mic fata de P40 Pro ... dar tot e mai mare decat cel al lui S10.

#3779
emanuel75

emanuel75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 20.11.2011
Salut! De unde va luati tonuri de apel (melodii faine) si notificari si in ce folder le puneti sa le vda telefonul la sunete de apel?
Ce Teme, AOD, fonturi sau pictograme folositi? Cu print screenuri daca se poate Posted Image
Sa ne mai inspiram unii de la altii.

#3780
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,915
  • Înscris: 27.04.2010
Oriunde le-ai avea in telefon, cand intri la setari - sunete si vibratii - ton de apel al telefonului, trebuie sa le gasesti la "muzica de pe dispozitiv".
Eu am descarcat de pe Zedge, "IN THE END - TRAP1".
Am o tema veche, de la Mate10 pro sau, posibil, mai inainte, P9, modificata putin, cred ca "Dark bloom" ii zice, am tot pastrat-o ... de la ea folosesc iconitele.
In ansamblu e foarte veche, daca o incarc integral, ca si tema, imi spune(a) ca e facuta pentru o versiune mai veche de Android si ca o va instala cu limitari sau ceva de genul asta.

Edited by shymano, 01 March 2022 - 01:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate