Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

O iubesc foarte mult, dar nu stiu cum să procedez în continuare

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#271
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 16.01.2017
(tomaso) Corect. Daca oricare dintre parteneri are "resurse", deja relatia e binecuvantata. E fix pix ce zice societata, parintii, prietenii (de obicei invidiosi la o faza de genul asta) si oricine. Trebuie profitat si trait o viata cat mai frumoasa. E cea mai mare prostie ca o relatie sa fie impotmolita pe motiv ca unul dintre parteneri e "prea bogat".
Problema ar fi daca unul dintre parteneri e bogat/sarac si prost, caz in care n-are cum sa iasa bine.

Edited by Ramuran, 02 March 2020 - 19:51.


#272
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Ce înseamnă prost?

#273
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 16.01.2017
Inseamna "prostovan", sa nu fie in stare sa organizeze si sa faca ceva constructiv.

#274
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,109
  • Înscris: 31.03.2015

 alex92alex, on 25 februarie 2020 - 17:32, said:


Vă rog frumos să mă sfătuiti ce sa fac
N-ai ce sa faci. Tu crezi ca oamenii cand se cupleaza urmeaza in mod rational niste pasi care au fost invatati dinainte?
Treaba asta tine strict de instinct. Tipa n-a fost atrasa sexual de tine. E ca si cum te-ai imprieteni la catarama cu o grasana de 146 de kile.

#275
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

 avnero, on 02 martie 2020 - 19:40, said:

Daca nu eram asa nu ma lua nevasta-mea cu japca de barbat.

Posted Image

Cu arcanu' se ia la oaste, cu japca se ia de barbat.

Nu stiam... Posted Image

Edited by sylvius, 02 March 2020 - 20:52.


#276
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017

 sylvius, on 02 martie 2020 - 20:52, said:

Posted Image

Cu arcanu' se ia la oaste, cu japca se ia de barbat.

Nu stiam... Posted Image

o fi "metoda insarcinarii" ca in lucrarea de bac a unui elev de acum multi ani, a carui perla a fost data la tv. insa apropo de metoda asta, se presupune ca tu, ca barbat, trebuie sa stii ce e ala prezervativ inainte de a face sex, si in cazul asta nu exista "luat cu japca".

#277
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Ramuran, on 02 martie 2020 - 19:50, said:

(tomaso) Corect. Daca oricare dintre parteneri are "resurse", deja relatia e binecuvantata. E fix pix ce zice societata, parintii, prietenii (de obicei invidiosi la o faza de genul asta) si oricine. Trebuie profitat si trait o viata cat mai frumoasa. E cea mai mare prostie ca o relatie sa fie impotmolita pe motiv ca unul dintre parteneri e "prea bogat".
Problema ar fi daca unul dintre parteneri e bogat/sarac si prost, caz in care n-are cum sa iasa bine.

Am tot auzit povești cu bărbați care suferă din cază că muierea lor câștigă mai mulți bani.  Cică se simt emasculați în onoarea lor masculină și unii simt nevoie de a refula.
Am meditat profund la acest scenariu și cred că pe mine nu m-ar deranja.

#278
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

 tomaso, on 02 martie 2020 - 19:35, said:

Dacă o iubesc,  o iau așa cum a făcut-o mă-sa,  nici chiloți să nu aibă.   O iau și îi dau tot ceea ce are nevoie dpdv material.  
Valoare femeii mele constă în ea însăși,  nu în bulendre,  zestre,  proprietăți. Pentru că cu ea dorm noaptea în pat,  cu ea mânânc și împart binele sau răul.   Nu cu zestrea ei.  

Cred că la fel gândește și o femeie.  Spun “cred” pentru că nu am cum să știu gândirea femeii.  Cred că până la urmă contează ca bărbatul ei să o iubească pe ea,  nu banii ei.   Să-i pese de ea, nu de casă, afacere, salariu,  avere. Compensațiile materiale pentru dragoste și iubire nu există,  e doar o relație care nu face pe nimeni fericit.   Nu funcționează în mod real.

Ai zis bine "cred"

Nu mi-ai raspuns:

 Tsunnnami, on 02 martie 2020 - 19:06, said:

ZI tu Thomas ce raspunzi la "SI tu cu ce vii in casnicia asta, ai macar o casa, un apartament, ceva?", tu fiind putred de sarac


 Ramuran, on 02 martie 2020 - 19:50, said:

(tomaso) Corect. Daca oricare dintre parteneri are "resurse",

Ai mah va dau material de telenovela?
Ce dracu judecati asa simplu?

Da, unu are resurse, dar le are de la parinti.
Si unul dintre parteneri incepe joaca cu tine, ala sau aia sarantocul, ca esti "cool" si vii cu un univers nou, nestiut de cei din lumea de lux cu bani.
Si atrage-al dracu
Si cadeti in plasa amandoi, sarantocul si bogata

Si jocul continua
Si mergeti la distractii
Si sarantocul pare frustrat ca la fiecare petrecere are aceeasi camasa si aceeasi blugi. Isi mai ia si o porecla, "Levis", ca numai aia erau. 500 de lei!
Si mai schimbam macazul si mergi pe munte si stai si-n cort si la cabana
Si e cool s-o faci sa vina noaptea la tine-n cort, dar dupa giugiulire merge-n cabana ca ii e frica de urs.
O noapte stai si tu in cort, dar dupa aia mergi in cabana ca esti vanat de celelalte fete care te urmaresc cand ramai singur in cort

Si ea, de la o joaca, e prinsa in mrejele dragostei, ce sa mai zici de sarantoc care e in al 9-lea cer, ca s-a gasit si el profesor la ceva, la viata simpla, la mersul pe munte si dormitul in natura, la stelele de pe cer si romantismul respiratiei in noptile crispy, la inotul in pielea goala, noaptea in mare, la mersul cu mobra la mare dupa drum, care urmeaza reparatia motoretei...

Da, se infiripa dragostea, dar ea e in 2 luntre si nu prea vrea sa renunte nici la el si nici la lux

Si vine momentul adevarului in care incep planurile
Si iar ti se face rusine si plangi ca prostu'
Si iti vine sa-ti iei zilele


Apoi intr-un tarziu vine intrebarea: "Si tu cu ce vii?"
Si-ti bagi ca Sile si iti doresti in momentele alea sa pleci inapoi in armata la marina de data asta, nu la aviatie, la marina ca vrei sa te cureti pe creier si sa muncesti ca sclavul la parame 2 ani

Si spui ca Thomas
"O vreau goala, nu avem nevoie de nimic de la tine!"


Si ti se spune..., asteapta maine un telefon de la ea sau de la mine
Si telefonul nu mai vine, si trece "maine" si trec 2 zile, o saptamana, o luna

Si cade lumea pe tine, cerul, marea, muntii
si-ti iei mobra si mergi in muntii macinului si ii blochezi acceleratia cu elsticul de la manseta de la geaka, bagi a 2-a si ii dai drumul sa sara in prapastie
Si gatu' mamii ei de motoreta ca refuza sa moara, o auzeam si fugeam... si-acum o mai aud!

#279
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Cum ai reușit să scazi motoreta de la impozit de la primărie daca ai aruncat-o cu tot în prăpastie?

#280
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

 silesax, on 03 martie 2020 - 05:08, said:

Cum ai reușit să scazi motoreta de la impozit de la primărie daca ai aruncat-o cu tot în prăpastie?

Declaratie pe proprie raspundere

Ce probleme ai si tu, :lol:

#281
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Am crezut ca evazionezi  bugetul local  :)))))))

câti ani aveați atunci?

#282
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015
22

#283
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
mai, dragoste mare asa din partea ei nu o fost, pentru ca dacă era daia in care trebuie să traiesti neapărat cu persoana respectiva, pleca direct la tine sau cu tine.

#284
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

 silesax, on 03 martie 2020 - 05:31, said:

mai, dragoste mare asa din partea ei nu o fost, pentru ca dacă era daia in care trebuie să traiesti neapărat cu persoana respectiva, pleca direct la tine sau cu tine.

Ce dracu Sile n-ai avut si tu varsta aia cand credeai ca tot ce zboara se si papa?
:lol:
La vreo 22 de ani de atunci m-am intalnit cu tac-su prin Lisbona la hotel
Eram la bar, ascultam pianul, eu, de la o conferinta de vanzari in Burgos si mergeam sa ating cel mai vestic punct al Europei continentale, el, vroia sa cumpere un utilaj, ceva
Dracu ca a aparut din neant.
M-a luat in brate, m-am si speriat...

Atunci, la un cognac pe care l-a dat el,  mi-a zis ca sunt unul dintre regretele lui mari, :lol:
Probabil ca ii era dor sa il mai bat la septic cand jucam toti 4, "in familie"

Am depanat amintiri, cu ce-a facut fiecare
M-a intgrebat daca am copii.
Da Victore, pentru tine am. Am 4.
Si pentru altii?
Pentru altii nu!, :lol:
I-am zis:
"Auzi? Nu te stiam asa nostim, ce-s cu intrebarile astea?"
" Eh, batranetea
Dar tu, tu ai vreun regret?"
"Am Victore, o Mobra!", :lol:
"Te' dracu ca tot tampit ai ramas!"

N-am vrut sa-i dau nr de tel.

 silesax, on 03 martie 2020 - 05:31, said:

mai, dragoste mare asa din partea ei nu o fost,

Copii Sile, eram copii
Pe ea cred c-a speriat-o tac-su ca ramane fara viata cu care e obisnuita.
Dracu, la mine cand se inchide poarta, nu mai e cale de intors

Sa fiu al naibii ca ma si mir ca sunt insurat de atata vreme.

#285
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
depinde si cat esti de suparacios. daca esti din ala de se supara imediat pentru ca are prietena/sotia mai multi bani o sa fii mereu suparacios si nemultumit. ceea ce va duce la certuri eterne. cel mai bine e sa incerci incet incet sa te stapanesti pe sine si sa nu iti mai pese de astfel de intrebari.

#286
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Tsunnnami, on 03 martie 2020 - 04:25, said:

Nu mi-ai raspuns:

Dacă m-ar fi întrebat  cu ce vin, îi spunea așa:

”Nu am niciun bun material cu care să contribui la startul nostru în viață.   Nu am.

Dar am multă iubire pe care ți-o ofer Ție,  doar Ție.  
Am strâns în mine ambiția de a ieși din starea de sărăcie prin muncă și prin efort susținut.    

Îmi dau seama că sunt sărac față de tine și știu că este greu de acceptat să îți alături viața de un om care nu are nimic de valoare în posesie.  
Dar dacă vei avea încredere în mine și în dragostea mea pentru tine,  o să te fac fericită,  o să te respect și voi avea grijă de tine atunci când bunurile materiale lumești nu ne vor mai fi de niciun folos.  

Dacă acum o să-mi dai șansa aceasta,  voi putea să îți demonstrez că sărăcia mea de azi este o stare temporară și că prin muncă și ambiție orice om își poate depăși condiția.   Nu știu cât de bogați vom ajunge să fim,  dar cu mine nu te vei plictisi niciodată și vei avea o viață interesantă. Investește în mine și vei primi dividente tot restul vieții sub forma iubirii necondiționate.
Alege-mă pe mine,  așa sărac și fără de nimic pe lume știind că eu te vreau doar pe tine,  nu casa ta,  nu averea ta, doar pe tine. ”  

#287
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
si ea ar fi raspuns duios:

mars sarakule!

dupa care se urca in porsche-le prietenului ei cel nou

#288
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Flat, on 03 martie 2020 - 12:03, said:

si ea ar fi raspuns duios:

mars sarakule!

dupa care se urca in porsche-le prietenului ei cel nou

Există și acest risc.   Să nu te vrea și să prefere pe altul.  Se întâmplă mai mereu.  

În cazul descris de tine acel  ”Marș!” ar fi dureros,  ca un cuțit în inimă,  dar l-ar ajuta să se desprindă de ea.   Și atunci,  eliberat de ea,  va putea să-și caute în continuare perechea,  sufletul LUI pereche.
Este mai rău să nu ți se spună nimic și să fii lăsat în bezna incertitudinii decât să ți se trântească un ”Hai marș!” Te poate ucide.

Dacă acea femeie gândește așa,  dacă privește o relație precum o afacere,  atunci mai bine să nu fie continuată pentru că-i va neferici pe amândoi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate