Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

O iubesc foarte mult, dar nu stiu cum să procedez în continuare

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#253
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
eu zic ca nu cunosc. nu stiu. poate stiu geneticienii mai bine

#254
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

View Postkarax, on 01 martie 2020 - 15:54, said:

dar atunci cand te indragostesti ca asa spun hormonii , acesti hormoni nu sunt in relatie cu hormonii fetei, adica si ai ei sa se simta potriviti cu hormonii baiatului? asa ar fi mai logic pentru a gasi potriviri de gene ce duc la evolutii interesante la copii. ca pana la urma reproductia are si rolul asta , de a da lumii cei mai buni copii din cele mai bune combinatii de gene , pentru a asigura supravietuirea speciei.

sau genetica omenirii inca nu e asa evoluata sa faca astfel de alegeri inteligente?

Nu e lege pentru reciprocitatea atractiei.
Chiar si cand exista, cum zici tu pentru reproductie cat mai ideala, sunt oprelisti sociale.
Fac parte din viata.

Uite un cantec misto in sensul asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oofSnsGkops?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O vezi, te vede, exista chimie, dar granitele sociale te opresc.
Situatia de moment a fiecaruia, limba, distanta, starea materiala, toate astea te tin departe de ceva care poate fi aproape de perfect.

#255
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
misto melodie. aparuta in perioada in care tocmai terminasem liceul. eram indragostit pe atunci.
tu spui ca ceva gen doamna si vagabondul nu poate functiona datorita barierelor sociale. telenovelele te-ar contrazice. in ele mereu cei "buni" reusesc.

dar oricum mecanismul descris de mine e unul superior reproductiei la nimereala.

#256
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

View Postkarax, on 01 martie 2020 - 18:21, said:

misto melodie. aparuta in perioada in care tocmai terminasem liceul. eram indragostit pe atunci.
tu spui ca ceva gen doamna si vagabondul nu poate functiona datorita barierelor sociale. telenovelele te-ar contrazice. in ele mereu cei "buni" reusesc.

dar oricum mecanismul descris de mine e unul superior reproductiei la nimereala.

Telenovelele sunt basme
Eu am trait-o si eram destul de sigur ca sentimentul va castiga.
Evident m-am inselat
O preferam saraca. N-a fost sa fie.
Iar bogata... n-am avut sanse.
Eram gigolo de distractie, se mandrea cu mine, "the wild, wild sheriff!"

Apoi, am gasit-o p-asta mica, conditie asemanatoare, care mi-a si demonstrat ca daca era bogata nu renunta la mine.

Nu stiu, poate e ceva in educatia lor care nu le face sa se aplece peste sarantoci.

Stii ce e cel mai nasol cand esti cu una bogata?
Cand incepe sa te plateasca sa iesi cu ea.
Senzatia aia e mai trista decat o despartire

Voi credeti ca nu se plange din chestia asta?

#257
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,791
  • Înscris: 16.01.2017

View PostTsunnnami, on 02 martie 2020 - 02:31, said:

Nu stiu, poate e ceva in educatia lor care nu le face sa se aplece peste sarantoci.

Stii ce e cel mai nasol cand esti cu una bogata?
Cand incepe sa te plateasca sa iesi cu ea.
Senzatia aia e mai trista decat o despartire

Voi credeti ca nu se plange din chestia asta?
Atata timp cat esti o companie placuta pentru ea, nu-i nici o problema daca te scoate in oras. Daca sunt si sentimente e si mai bine. Te poate sustine pana te pui pe picioare si relatia merge ianainte.
Daca cei saraci fac eforturi ca sa-si amelioreze situatia, da bine in ochii fetelor/femeilor.

So, nu fii trist ca te scoate in oras una bogata! Femeile isi doresc sa li se ofere o siguranta. Daca isi permit sa-si ofere singure siguranta, e foarte OK. Ai noroc daca gasesti una din categoria asta. Nu-i nici un motiv sa fii trist.
..............................
Pentru deschizatorul threadului e o cauza pierduta. E recomandabil sa faca eforturi sa ramana prieteni. Nu e putin lucru sa ai prieteni!

#258
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

View PostRamuran, on 02 martie 2020 - 18:22, said:

Atata timp cat esti o companie placuta pentru ea, nu-i nici o problema daca te scoate in oras. Daca sunt si sentimente e si mai bine. Te poate sustine pana te pui pe picioare si relatia merge ianainte.
Daca cei saraci fac eforturi ca sa-si amelioreze situatia, da bine in ochii fetelor/femeilor.

So, nu fii trist ca te scoate in oras una bogata! Femeile isi doresc sa li se ofere o siguranta. Daca isi permit sa-si ofere singure siguranta, e foarte OK. Ai noroc daca gasesti una din categoria asta. Nu-i nici un motiv sa fii trist.
..............................
Pentru deschizatorul threadului e o cauza pierduta. E recomandabil sa faca eforturi sa ramana prieteni. Nu e putin lucru sa ai prieteni!

Nu mere, se strica ciorba dragostei.
Apoi, zi-mi si mie cum un pustoaica de 30 de ani are proprietati de un milion?
E clar ca-i are de altundeva, care acel cineva... are pretentii de la viitorul consort, nu?
De unde incep problemele.

"SI tu cu ce vii in casnicia asta, ai macar o casa, un apartament, ceva?"
Cum raspunzi la asa o intrebare?
"CU CE VIN EU IN CASNICIE?"

#259
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostTsunnnami, on 02 martie 2020 - 02:31, said:

Stii ce e cel mai nasol cand esti cu una bogata?
Cand incepe sa te plateasca sa iesi cu ea.
Senzatia aia e mai trista decat o despartire

În opinia mea,   atunci când există o legătură sentimentală reală între doi oameni,  prea puțin mai contează cine plătește.

#260
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttomaso, on 02 martie 2020 - 18:54, said:

În opinia mea,   atunci când există o legătură sentimentală reală între doi oameni,  prea puțin mai contează cine plătește.

Asa credeam si eu, in situatiile ideale
Viata m-a invatat, ca e aproape imposibil.

ZI tu Thomas ce raspunzi la "SI tu cu ce vii in casnicia asta, ai macar o casa, un apartament, ceva?", tu fiind putred de sarac

Sa mai vorbesc cum e pe la petreceri sau chiar pe munte, hoteluri, tzoale, masini tari, tu fiind un sarantoc?
Cum esti privit de grup?

Cum incepe sa ti se formeze, poate neadevarat, un complex de inferioritate fata de ceilalti cu care te distrezi?
La unu ca mine??
Are you shitting me?

#261
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020
Un barbat traieste asa cu una cu bani

- nu da nici un ban pe haine, il imbraca femeia

- nu da nici un ban pe benzina

- nu da nici un ban unde locuieste la ea

- nu trebuie sa spuna cati bani castiga, ca oricum nu conteaza banii lui

- parintii femeii cu bani se poarta cu barbatul ca si cum e copilul lor si nu zic de el ca e sarac

- saracia barbatului e perceputa ca e lenes el si nu ca nu il duce capul

- cand barbatul ajunge sa fie mult mai bogat decat femeia ca moare tasu si scapa de saracie ii da un mare sut in dos femeii

- barbatul se simte prost cand nu are bani si e cu una cu bani, e ca si cum joaca pe sarma cum canta femeia.

Cel mai prost si deprimant este pentru un barbat sarac sau care nu are bani sa fie cu una cu bani.

Intra in pamant de rusine cand plateste aia hainele, note de plata, cumparaturile sau benzina.

Barbatul are tot timpul nervi pe femeie dar nu poate sa-i spuna nimic.

Edited by avnero, 02 March 2020 - 19:24.


#262
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Posttomaso, on 02 martie 2020 - 18:54, said:

În opinia mea,   atunci când există o legătură sentimentală reală între doi oameni,  prea puțin mai contează cine plătește.

Mda, ce frumos ar fi daca "legatura sentimanteala reala" n-ar fi doar o iluzie in cele mai multe cazuri.

View Postavnero, on 02 martie 2020 - 19:09, said:

- cand barbatul ajunge sa fie mult mai bogat decat femeia ca moare tasu si scapa de saracie ii da un mare sut in dos femeii

- barbatul se simte prost cand nu are bani si e cu una cu bani, e ca si cum joaca pe sarma cum canta femeia.

Eu unul m-as simti super aiurea sa fiu intretinut de femeie.

Edited by epetroiu, 02 March 2020 - 19:23.


#263
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009

View Posttomaso, on 02 martie 2020 - 18:54, said:



În opinia mea,   atunci cĂąnd există o legătură sentimentală reală Ăźntre doi oameni,  prea puțin mai contează cine plătește.
Ai dreptate thomaso, intre ei prea puțin contează, dar aici intervine, societatea, neamurile, popa.. etc.., si uite asa, o legătură care avea sanse mari să meargă, este distrusă de gura lumii.. daia i bine sa ți bagi pulla n gura lumii si sa trăiești tu cum îți place.

#264
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,034
  • Înscris: 20.10.2015

View Postepetroiu, on 02 martie 2020 - 19:22, said:

Eu unul m-as simti super aiurea sa fiu intretinut de femeie.

SI la mine a fost la fel
D-aia am si propus sa fim amandoi, saraci

:lol:

View Postsilesax, on 02 martie 2020 - 19:23, said:

. daia i bine sa ți bagi **** n gura lumii si sa trăiești tu cum îți place.

Nu poti
Pentru ca nu poti.

Sa-ti motivez de ce nu poti?

#265
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostTsunnnami, on 02 martie 2020 - 19:06, said:

Cum esti privit de grup?

Depinde de la caz la caz.  
Și de grup, de modul în care acesta judecă.
Nu știu să judec cum ar fi să fiu introdus într-un grup format din oameni mai bogați ca mine, pentru că nu am avut această ocazie.   De obicei eu am fost acela care achită nota de plată.

#266
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020
Nu poti sa traiesti cu una mai bogata chiar daca te iubeste ca nu ai nici un viitor cu ea.

Vei fi perceput ca unul rupt in cur care s-a insurat cu una pentru bani.

Pentru barbat e bine sa fie cu una cu bani pana nu mai are nevoie de banii ei.


Cel mai bun exemplu - tatal meu s-a insurat cu o femeie bogata.

Toata viata a fost omul rupt in cur si sarac chiar daca nu era nimeni.

Bogatia de la inceput nu o inlocuiesti cu cariera sau banii pe care ii face barbatul dupa aia.

Toata viata femeia il vede ruptul in cur cu care s-a maritat de mila.

Si familia femeii tot la fel il vede - un prapadit cu izmenele rupte in cur pe el.

Edited by avnero, 02 March 2020 - 19:36.


#267
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
si tu atunci de ce ti ai luat nevasta bogata marine??

#268
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postsilesax, on 02 martie 2020 - 19:23, said:

Ai dreptate thomaso, intre ei prea puțin contează, dar aici intervine, societatea, neamurile, popa.. etc.., si uite asa, o legătură care avea sanse mari să meargă, este distrusă de gura lumii.. daia i bine sa ți bagi pulla n gura lumii si sa trăiești tu cum îți place.

Societatea să intervină când mi-o da femei.    Dacă nu-mi dă și trebuie ca eu să-mi găsesc femeia care îmi place mie,  atunci chiar că nu-mi pasă.

Dacă o iubesc,  o iau așa cum a făcut-o mă-sa,  nici chiloți să nu aibă.   O iau și îi dau tot ceea ce are nevoie dpdv material.  
Valoare femeii mele constă în ea însăși,  nu în bulendre,  zestre,  proprietăți.    Pentru că cu ea dorm noaptea în pat,  cu ea mânânc și împart binele sau răul.   Nu cu zestrea ei.  

Cred că la fel gândește și o femeie.  Spun “cred” pentru că nu am cum să știu gândirea femeii.  Cred că până la urmă contează ca bărbatul ei să o iubească pe ea,  nu banii ei.   Să-i pese de ea, nu de casă, afacere, salariu,  avere.    Compensațiile materiale pentru dragoste și iubire nu există,  e doar o relație care nu face pe nimeni fericit.   Nu funcționează în mod real.

#269
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postsilesax, on 02 martie 2020 - 19:34, said:

si tu atunci de ce ti ai luat nevasta bogata marine??

Nu mai eram sarac cand m-am insurat, de fapt erau niste prapaditi nevasta-mea cu toata familia ei pe langa mine atunci.

Daca nu eram asa nu ma lua nevasta-mea cu japca de barbat.

Edited by avnero, 02 March 2020 - 19:43.


#270
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Cred ca realizezi ca sunt foarte putini cei care sunt precum zici.

Cum adica te a luat cu japca Marine?!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate