Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

O iubesc foarte mult, dar nu stiu cum să procedez în continuare

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
301 replies to this topic

#1
alex92alex

alex92alex

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.02.2020
În urmă cu un an de zile am cunoscut o fată extraodinară, care la început mi s-a părut o fată obișnuită, ca toate alte fete cu care interacționam.
Cu timpul am ajuns să o cunosc extrem de mult, reușind să aflu totul despre ea, drept urmare am ajuns după un an de zile să mă îndragostesc atât de mult de această ființă încât nu imi vine nici în prezent să cred că mi se poate întâmpla mie așa ceva, eu cel care nu credeam în aceste p***ai și basme ireale, cum ar fi dragostea pentru o femeie.
În urmă cu o lună, mi-am luat inima în dinți și i-am recunoscut tot ceea ce simt pentru ea, dar am avut o mare surpriză să constat că ea mă consideră pe mine un prieten foarte bun și de nădejde, care la nevoie va sari să o ajute indiferent de situație, în ciuda faptului că ea a dat de atâtea ori semne că va fi ceva mai mult între noi, în tot acest timp. Ulterior, am încercat să mă distanțez de ea dar nu pot, sunt prea slab să nu îi mai răspund la mesaje când îmi scrie, să nu o mai caut deloc, să o scot definitiv din viața mea.
Vă rog frumos să mă sfătuiți cum să procedez în continuare, deoarece o iubesc mult prea mult ca să renunț definitiv la ea și totuși nu îmi este foarte bine știindu-mă cu statutul doar de bun prieten care la nevoie este acolo lângă ea indiferent de situație.

#2
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020
Nu ai nici cea mai mica sansa sa te vada altfel decat ca prieten si nu ca partener de viata.

Nu esti tu de vina ca te vede doar asa.

De la inceput te-a considerat doar asa.

Iubirea la ea pentru tine nu o sa vina niciodata cum a venit la tine pentru ea.

Edited by avnero, 25 February 2020 - 18:16.


#3
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Nimeni nu te poate ajuta cu adevarat, in probleme sentimentale.

Doar tu singur, vei putea sa iti schimbi viata.
Nimeni n-o poate face in locul tau, iar sfaturile sunt futile in asemenea probleme.

#4
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010
Desi cred ca esti un troll, pentru ca intri in acel tipar, iti raspund.

Quote

Cu timpul am ajuns să o cunosc extrem de mult, reușind să aflu totul despre ea, drept urmare am ajuns după un an de zile să mă îndragostesc

Tu te uzi dupa fiecare fata care iti povesteste prin ce a trecut ea?

Esti personajul Alan din serialul Two and a half men. Cel care vrea sa salveze toate femeile si asteapta o recunostinta dupa asta.   Intri in "friends zone". Tu esti amicul acela care este mereu disponibil, oricand.

Sfatul meu este sa o lasi in pace si sa incerci sa devii un barbat, nu un catel din "friends zone".

#5
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Tot ce poti face tu, este să joci rolul de prieten bun si să speri ca o să aibă o deceptie în dragoste si atunci o să te vadă cu alți ochi. Asta daca nu ai ce face altceva mai bun. De preferat este să nu ti pierzi vremea cu ea.

#6
avnero

avnero

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 10.02.2020

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 18:22, said:

Tot ce poti face tu, este să joci rolul de prieten bun si să speri ca o să aibă o deceptie în dragoste si atunci o să te vadă cu alți ochi. Asta daca nu ai ce face altceva mai bun. De preferat este să nu ti pierzi vremea cu ea.

Va suferi crunt cand o va vedea pe fata aia cu alt barbat, e cea mai proasta solutie pentru el.

Trebuie sa o UITE rapid pana nu o vede cu altul cum se saruta ca da in depresie rau de tot.

Toata lumea lui s-a terminat in momentul ala.

Edited by avnero, 25 February 2020 - 18:26.


#7
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Stiu, dar e singura speranță :)

#8
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ce mesaje iti scrie? da-te la ea pana isi schimba parerea. be bad boy..or bye, boy.

Edited by 41ex, 25 February 2020 - 18:30.


#9
alex92alex

alex92alex

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.02.2020

View Post41ex, on 25 februarie 2020 - 18:27, said:

ce mesaje iti scrie? da-te la ea pana isi schimba parerea.

va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

41ex   Faza e ca daca nu o mai caut o perioada de timp o saptamana de exemplu, imi trimite ea mesaje intrebandu-ma pur si simplu ce mai fac, iar eu nu am avut pana acum puterea sa nu ii mai raspund la mesaj, dar ma voi gandi serios sa incerc sa nu o mai fac, sa o evit cat de mult pot eu. Problema cea mare este ca lucram in acelasi domeniu si ne putem intersecta din cand in cand.

#10
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 18:22, said:

Tot ce poti face tu, este să joci rolul de prieten bun si să speri ca o să aibă o deceptie în dragoste si atunci o să te vadă cu alți ochi. Asta daca nu ai ce face altceva mai bun. De preferat este să nu ti pierzi vremea cu ea.

Ar dura prea mult, iar rezultatul nu ar fi garantat.
Am incercat sa joc rolul de amic, nu de "prieten bun" cu o pustoaica. Adica, o ajutam cand voiam eu, dar o si tachinam, ii spuneam ce urata este, ce nas mare are. Degeaba. i s-a urcat la cap. Ea credea ca eu nu mai pot fara ea. Cand i-am aratat ca i-am sters numarul de telefon din agenda, a ramas socata.

De preferat este sa ii vina initiatorului mintile in cap si sangele acolo unde trebuie.

#11
scy

scy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 18.04.2019
E o fata de duzina, ca toate celalalte, nimic special.

Te ai obisnuit tu cu ea si ti se pare misto acu', cum se obisnuiesc gospodarii cu opelurile si renaulturile, si au impresia ca sunt masini ok.

Edited by scy, 25 February 2020 - 18:40.


#12
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,338
  • Înscris: 28.07.2008
Ai belit-o, iesirea din "let's be just friend" nu se rezolva nici daca folosesti energia intregului arsenal nuclear de pe Terra, plus eforturile ei sustinute.

Move on!

#13
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View Postalex92alex, on 25 februarie 2020 - 18:31, said:


va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

41ex   Faza e ca daca nu o mai caut o perioada de timp o saptamana de exemplu, imi trimite ea mesaje intrebandu-ma pur si simplu ce mai fac, iar eu nu am avut pana acum puterea sa nu ii mai raspund la mesaj, dar ma voi gandi serios sa incerc sa nu o mai fac, sa o evit cat de mult pot eu. Problema cea mare este ca lucram in acelasi domeniu si ne putem intersecta din cand in cand.

Ea profita de ajutorul tau. Tu esti amicul ei. De aia iti da mesaje. Amicii isi dau mesaje intre ei. Ea se gandeste ca tu esti in limba dupa ea si ce bine ar fi sa o mai ajuti pe la munca.

#14
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019

View Postalex92alex, on 25 februarie 2020 - 17:32, said:


Vă rog frumos să mă sfătuiți cum să procedez în continuare, deoarece o iubesc mult prea mult ca să renunț definitiv la ea și totuși nu îmi este foarte bine știindu-mă cu statutul doar de bun prieten care la nevoie este acolo lângă ea indiferent de situație.
Ce trebuie sa faci este sa agati alta sa o f*** de vreo 3-4 ori, si-ti trece garantat , numa problema e sa gasesti una care sa stea ...

#15
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Da dc sa stea?, las să miște si ea 🤭

#16
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Nu-ti pierde timpul cu femei in care nu ai sanse sa intri.

#17
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postbdx100, on 25 februarie 2020 - 18:45, said:

Ce te agăț eu pe tine din cauza limbajului...
@all
Nu e SL, da? Mulțumesc.

View Postsilesax, on 25 februarie 2020 - 18:48, said:

Da dc sa stea?, las să miște si ea ��
Tu știi că nu e voie, n-ai nicio scuză. Ți-o iei.

Edited by althea, 25 February 2020 - 18:49.


#18
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
"am încercat să mă distanțez de ea dar nu pot, sunt prea slab"
Esti fraier si ea profita , ia foloseste cu ea un jargon de strada si sa vezi cum pleaca . Nu exista asa ceva "friend zone" , asta este fraierul casei , ori e alba ori neagra , fraieri sa-si caute "sa o ajute"
Spun si eu asa dar am numai un punct de vedere , poate si tu ai ceva ce simte fata ca e in neregula...

Edited by ldpe, 25 February 2020 - 18:53.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate