Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 

CD philips 723

* - - - - 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
12 răspunsuri în acest subiect

#1
cesorin

cesorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 17.12.2006
Oare merita sa achizitionez un Philips cd player 723 avand in vedere ca pe net am vazut niste comentarii pozitive cu toate ca e un model mai vechi.

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.151
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://media.karousell.com/media/photos/products/2019/05/08/near_mint_philips_cd723_cd_player_with_remote_selling_cheap_1557330704_cb225ab80_progressive - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acesta este? Posted Image

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.442
  • Înscris: 06.02.2016
https://www.tnt-audi...ti/cd723_e.html
De unde vrei sa ne dam noi seama daca vrei / poti / doresti tu sa achizitionezi acel aparat ?
Daca intrebai altfel, gen chestii / pozitive / negative, experienta personala cu aparatul.... era cam altceva.
Asa..... eu zic sa-l iei, e negru si frumos ;)
De curiozitate, ce faci cu un CD Player ?

#4
cesorin

cesorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 17.12.2006
Ma gandeam in idea de a completa sistemul audio cu un CD player.Eu doream doar un sfat fiindca nu stiu cum e mai ok sa ascult muzica pe cd originale cumparate sau un streamer audio .Nu am pretentii de audiofil dar doresc o calitate buna a auditiei.Eventual recomandati_mi un streamer decent .

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.442
  • Înscris: 06.02.2016
Mai gasesti CD originale de cumparat ?

#6
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.180
  • Înscris: 16.10.2008
Cauta un CD751 sau 753. Sunt echipate ceu celebrul TDA 1549. Mult mai bun decat TDA 1545 prezent pe CD 723.

#7
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.359
  • Înscris: 26.02.2008
De acord cu @edigee. Merită să cumperi un cd player de calitate. Acum, cele ce erau odata cap de serie cu preturi foarte mari pot fi achiziționate la prețuri decente. Găsești cd-uri originale destule la magazine  online

#8
bibiaudiofil

bibiaudiofil

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 2.644
  • Înscris: 06.02.2011
da, se gasesc CDuri bune si sunt din ce in ce mai ieftine :   https://www.discogs.com https://www.jpc.de/

View Postcesorin, on 25 decembrie 2019 - 10:33, said:

Ma gandeam in idea de a completa sistemul audio cu un CD player.Eu doream doar un sfat fiindca nu stiu cum e mai ok sa ascult muzica pe cd originale cumparate sau un streamer audio .Nu am pretentii de audiofil dar doresc o calitate buna a auditiei.Eventual recomandati_mi un streamer decent .


Streamerul e mai comod si mai simplu de folosit. Teorectic gasesti orice de ascultat, la preturi derizorii ( fata de o colectie de CDuri ). Nu ar trebui sa ai diferente de calitate, pe un setup decent ( sa poti deosebi streamul OK de un CD ). Practic, platesti un abonament, nu ai nimic concret, esti la mana proprietarului de servicu de streaming. Aparent gasesti orice, practic multe chestii nu exista pe streaming, depinde si de gusturi si de pretentii.

Parerea mea este sa le ai pe amandoua, fiindca streamingul este o metoda excelenta de a descopri lucruri noi si interesante pe care sa ti le cumperi ulterior pe CD, BluRay audio sau placa ca sa ai placerea de a le tine in mana si de a le avea la pastrare Posted Image

Sarbatori Fericite tuturor ! indiferent daca asculta din Spotify, LPuri, casete sau CDuri originale , etc ...

Editat de bibiaudiofil, 25 decembrie 2019 - 11:48.


#9
cesorin

cesorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 17.12.2006
Am gasit Marantz cd 6000 care se zice ca e peste Philips d.p.d.v. al calitatii dar si pretul e mai mare si ma intrebam daca se justifica diferenta .Recomandati-mi un streamer care sa merite raport pret calitate .

#10
duncan26

duncan26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 177
  • Înscris: 14.09.2012
Bluesound Node 2i este apreciat de mulți, este decent. Eu folosesc Allo Digione Player, care este cel puțin egal cu nivelul de calitate al unui Cambridge Audio CXC. Dar Digione nu este ușor de setat și pus în funcțiune, există o mulțime de setări și softuri, îl utilizez cu Moode.

#11
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005

View Postbuyonevideo, on 25 decembrie 2019 - 10:36, said:

Mai gasesti CD originale de cumparat ?
Se gasesc o multime, mi-am facut din nou o colectie destul de marisoara cu cd-uri, le mai ratacisem de-a lungul anilor si am considerat ca merita sa am o colectie noua.

View Postcesorin, on 25 decembrie 2019 - 12:08, said:

Am gasit Marantz cd 6000 care se zice ca e peste Philips d.p.d.v. al calitatii dar si pretul e mai mare si ma intrebam daca se justifica diferenta .Recomandati-mi un streamer care sa merite raport pret calitate .
Am acasa Marantz-ul ala si sunt foarte multumit de cum se aude.

Ce buget ai pentru streamer?

Editat de Mr. Incredible, 25 decembrie 2019 - 13:10.


#12
cesorin

cesorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 166
  • Înscris: 17.12.2006
Deocamdata nu am un buget alocat sunt dear in periods de studiu de pinata sa vad ce variante gasesc.Oricum nu vreau ceva extra ci doar sa fie ok ptr un sistem audio entry level.

#13
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.641
  • Înscris: 07.10.2005
Un streamer foarte bun, il am acasa de cateva luni si sunt incantat de cum se aude, cum arata si cat este de flexibil in utilizare. https://www.avstore....z-na6006/#negru

Il folosesc mult mai mult decat folosesc CD playerul.

Editat de Mr. Incredible, 25 decembrie 2019 - 14:17.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate