Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

A murit Mihai Constantinescu

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Sabinatu

Sabinatu

    Never give up, never surrender

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 21.06.2011
Am vrut și eu să postez un clip cu ,,O lume minunată", dar a venit fiică-mea cea mică, imediat ce a auzit melodia și mi-a luat telefonul din mână.
Așa că am ascultat iar, a mia oară, cu ea în brațe, playlistul: O lume minunată, Un vapor și Ferma animalelor.

Mulțumesc, Mihai Constantinescu, pentru clipele astea!

,,Ieri am fost si noi copii
Dar timpul ne-a schimbat"

#20
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 06.09.2011
RIP...a fost un om simplu, modest, fara fite sau aere de vedeta, nu era ahtiat dupa bani ca Arsinel..cred ca nu l-am vazut in nici o reclama..

#21
cosminmares2020

cosminmares2020

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2019
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
Am fost fanul lui de cand ma stiu, m-am nascut in 1970, mi-a incantat copilaria,i-am cantat melodiile prin spectacole,pe la scoala,cumparam toate viniluriule cu el,am acum foarte multe inregistrari cu el remasterizate.Avea melodii simple tot ce compunea auzeai pe buzele tuturor,mergeam pe litoral la toate spectacolele lui,am cantat cu el pe scena, a facut istorie in muzica romaneasca.Cine nu isi aduce aminte melodii ca:
- O lume minunata
- Haideti la joaca
- Sus in deal
- Iubiti si cainii vagabonzi
- Hei copilarie
- Gradina zoologica si multe altele.
Canta cu mare succes la public,era iubit si respectat,venea pregatit la imprimarile efectuate la Electrecord... un artist respectat si care va trai vesnic in inimile noastre.
Hai sa gandim... zic eu NU trist despre el,ii placea sa vada publicul cantand alaturi de el,toti cantau cu el la spectacole,hai sa-i cantam melodiile fiindca asa i-ar fi placut si lui sa cante cu noi...
Acolo sus... sa fii la fel de bucuros,sa bucuri si pe altii cu muzica ta,noi aici te vom asculta si te vom respecta intotdeauna! Ai bucurat generatii intregi...
Nu te vom uita, Domnule Mihai Constantinescu!

Edited by cosminmares2020, 29 October 2019 - 20:45.


#22
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 19.03.2006
Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

#23
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai cãpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Dumnezeu sa-l odihneasca impreuna cu sfintii!

#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postabac, on 29 octombrie 2019 - 20:23, said:

Eu sunt curios pe banii cui a fost tinut in moarte cerebrala pe aparate 5 luni si ceva. Lasand la o parte faptul ca mie mi se pare profanare tinerea in viata a unei carcase in moarte cerebrala fara niciun folos. Adica intelegeam daca era vorba de prelevare de organe, dar asa nu a avut fix niciun sens.
Pe banii care ii platise la stat de o viata intreaga
Sper sa nu ajungi vreodata in starea asta pe pat de spital,ca iti vor trage aia aparatu din priza in seunda doi,chiar daca dupa doua luni sa zicem ca ti-ai fi revenit miraculos cum a revenit cotabita

Edited by I2O, 29 October 2019 - 21:03.


#25
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,361
  • Înscris: 19.01.2015
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

#26
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
R.I.P.

#27
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,866
  • Înscris: 01.11.2005
A mai ingropat Iliescu inca unul.
ON: RIP

#28
yagi

yagi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 08.01.2004

View Postpasilla, on 29 octombrie 2019 - 20:05, said:

Era mort de mult. Din motive pecuniare (pentru spital), a fost tinut "in viata". Trist !

Viața între pâine și circ la tele-viziune.
- Ce faci Costică, dormi?
- Nu sunt mort du-te dracului, numai mă odihnesc puțin!
...
O lume minunată..., în care Rareș Bogdan și Cosmin Gușe se plimbau la COLECTIV în "mașâna cu doo viteze".
"Pitica dracului, pitică nenorocită, uită-te în oglindă. ...
Cum cine sunt eu mă, porcule, mă, că-ţi dau două palme de-ţi mut dinţii la ceafă! ...
Nu plec de aici nici mort, apăr ideea de dreptate, mă bat pentru românii mei, Vadim Tudor...
...
Becali: ”Du-te dracu' zdreanţa naibii”
MM: ”Cioban opărit”. Tămbălău ... Nu e frumos, vezi-ţi de treaba ta, nu-l mai critica pe Argăseală. ... bine îţi zicea Piţurcă atunci cînd spunea că eşti Miţa biciclista! ...
...
Atunci am plâns cu lacrimi amare.
...
Viața unor securiști miroase a șobolan de când se nasc și până când mor.
...
”Nu mă tem de moarte. Mă tem de însingurare.
Eu, care am fost prezent la toate tragediile şi victoriile acestei ţări, mă simt ca un par în mijlocul furtunii.
Singura nădejde este că, om cum sunt, Dumnezeu mă iubeşte şi aşa…”
Petre Ţuţea

...
Iarna vrajbei noastre a durat mai mult de o mie de ani.

PS. Evreii l-au ucis pe Christos.
Eu vă iubesc pe toți, proștilor.
Pace tuturor.

Edited by yagi, 29 October 2019 - 22:14.


#29
cipri2bau

cipri2bau

    Dezactivatos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,111
  • Înscris: 30.11.2017
Eu l-au auzit mai târziu şi imi părea un fel de dj bobo românesc, nu ştiu de ce

#30
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,820
  • Înscris: 07.02.2003

View PostI2O, on 29 octombrie 2019 - 19:48, said:

Dumnezeu sa il ierte
R.I.P.

#31
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postnyxx, on 29 octombrie 2019 - 21:43, said:

Sincer nu inteleg de ce atata tam tam pentru unu care o bagat o prastie de melodie cu vagabonzi care a avut succes la copii tembeli

Mai, pe vremea aia cand s-a lansat melodia, copiii nu erau tembeli, distrusi, terminati de drog. Lumea arata atfel. Pentru unii nascuti "tarziu si degeaba" e greu de inteles ca lucrurile odata aratau altfel.

De aceea va spun - sclavi treziti-va !!!
Romania nu a aratat dintotdeauna asa praf cum o stiti acum.

Edited by Kres, 29 October 2019 - 22:30.


#32
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,002
  • Înscris: 18.09.2008
Drum lin spre eternitate.

#33
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,829
  • Înscris: 03.02.2007

View Postabac, on 29 octombrie 2019 - 20:23, said:

Eu sunt curios pe banii cui a fost tinut in moarte cerebrala pe aparate 5 luni si ceva.
Dacă judecau așa în cazul lui Cotabiță puneau în aplicare ideea ta, opreau aparatele și economiseau banii?

#34
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
pe muzica lui practic mi-am trait copilaria...adica pana la vreo 10 ani...dupa care au inceput sa apara din astea dance, hip hop si altele
pe la vreo 7-8 ani au aparut melodiile alea cu " lume minunata", "iubiti si cainii vagabonzi" etc ..ceva mai tarziu au aparut dance...
deci practic am inceput cu muzica lui si a laurei stoica si a altora ...
daca luam ca etalon copilaria intre 10 si 14 ani atunci apartin generatiei care asculta candy sau andre sau hi q ....
oricum a fost o trecere in cativa ani la altceva ....
rip , un om sufletist.... si bland ..sa ascult cateva melodii de ale lui

#35
stancosty

stancosty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 17.03.2009

View PostI2O, on 29 octombrie 2019 - 19:48, said:

Se pare ca sa stins din viata,chiar imi pare enorm de rau dupa omu asta pentru ca era un om foarte bland,o sa ascult o melodie in cinstea lui
Dumnezeu sa il ierte
https://www.capital....cu-a-murit.html
Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească!
---
Dar nu erai tu ăla care anunțai cu pompă acum câteva zile că artistul și-a revenit și te exprimai mizerabil la adresa medicului care a zis că nu mai are nicio șansă, făcându-l „jeg” și mai nu știu cum?
Ar trebui acum să-ți înghiți cuvintele, să ți le adresezi ției însuți și să te târăști la picioarele acelui medic și să-i ceri iertare pentru gândurile și cuvintele avute atunci!

#36
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu imi inghit nimic,doctoru ala e un jeg,punct
Le fel de bine putea sa continue pe panta ascendenta si sa fie externat
Atat timp cat o persoana inca supravietuieste si cu aparatele pe ea,acel om nu are voie sa fie deconectat pentru ca aia e o crima,omu a platit o viata asigurare la stat si are dreptu sa primeasca asistenta medicala pana la ultima suflare chiar daca e legat la aparate
Cine spune ca nu e corect asa,nu le doresc sa ajunga in situatia lui mihai constantinescu sau a altor sute sau mii de romani la care le sunt oprite aparatele zilnic pe motiv ca nu mai au sanse,cu toate ca ei au platit o viata bani la asigurare,adica au dat de mancare celor care acum le opresc aparatele
Imi e cam scarba cat a putut rasa umana sa se degradeze si sa nu aiba compasiune fata de semeneu lor,iar ma repet toti cei care comenteaza aiurea nu le doresc sa fie asistati de aparate si sa vina un medic sa le desfaca aparatele

Edited by I2O, 30 October 2019 - 12:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate