Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Cea mai buna reteta de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
1776 replies to this topic

#1171
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View Postwalea, on 18 aprilie 2014 - 12:33, said:

Deci cafea pe stomacul gol=slabire?
Mai de graba = ingrasare!

#1172
walea

walea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 17.08.2009
Inseamna ca am inteles pe dos.

#1173
DanielChitaristul

DanielChitaristul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.04.2014
SPORT. MANCARE SANATOASA. SEX. :))))))


#1174
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Azi am incercat sa nu mananc nimic. Doar apa si ceai. Initial am crezut ca nu o sa reusesc, dar pana la urma s-a dovedit a fi mai simplu decat credeam. Mi-a fost putin foame pe la un 11, cand de regula beam o ditai cana de lapte cu o lingura de cafea in ea. Azi am sarit peste si nici mancare nu mi-a trebuit. Am mancat abia acum niste piept de pui cu sos de smantana cu usturoi, aka shaorma :P Mai fac si alta data, m-am simtit tare bine. De fapt si ieri am facut aceeasi miscare, atata ca pe la pranz m-am trezit mancand niste corcoduse dintr-un pom, vorbind la telefon. A fost involuntar. M-am dus si la sala si nu am avut nici pe dracu'. Am rezerve de energie :P

#1175
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Super ;) Energie avem destulă, iar pe low-carb e mai ușor de accesat. Nu e comod sa n-ai grija mâncării pana seara ?

#1176
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Ba daaaaa, plus ca azi nici nu am avut timp sa mananc, asa ca a picat la fix toata chestia asta. De regula pierd cam 20 de minute de dimineata pregatind mancarea. Azi le-am dormit :P

#1177
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Recuperezi dumunica si luni diorama. Posted Image

Edited by ageofdark, 18 April 2014 - 21:09.


#1178
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postproxtu, on 24 iunie 2013 - 16:33, said:

@xluu1a: elimina pe cat posibil cerealele, dulciurile si uleiurile din seminte.
... şi legumele subterane (tot amidon) şi fructele (tot zahăr). Şi când tai agresiv din sursele de carbohidraţi tre' să ai grijă să rămâi la nivel cu consumul de minerale, vitamine şi fibră alimentară. Şi când măreşti agresiv procentul de grăsimi din alimentaţie mai tre' să ai grijă să suplimentezi cu grăsimi omega-3, în special via peşti sau capsule cu ulei de peşte din speciile mai bogate în omega-3: somon, hering, macrou. Pentru vegetarieni opţiunea ar fi seminţele de in măcinate sau uleiul de in.

#1179
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006

View Postproxtu, on 08 ianuarie 2013 - 21:09, said:

Se pare ca alcoolul nu are ce cauta in dieta zilnica
Într-adevăr "se pare". :)
http://www2.potsdam....lAndHealth.html

#1180
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006

View Postdiorama, on 18 aprilie 2014 - 19:06, said:

Ba daaaaa, plus ca azi nici nu am avut timp sa mananc, asa ca a picat la fix toata chestia asta. De regula pierd cam 20 de minute de dimineata pregatind mancarea. Azi le-am dormit Posted Image
Eu inainte ma sculam pe la 6:30 ca sa mananc si sa-mi pregatesc caserola pentru job, acum ma trezesc pe la 7:15-7:30.

#1181
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Detoxifiere = să ai ficat funcţional. Altfel ai muri. Restul sunt programe de subţiat portofelul fraierilor.

#1182
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009
In Decembrie 2013 am avut 85 de kg, acum am 75 kg. Am renuntat la paine alba doar 1-2 felii de paine integrala/neagra, zahar deloc, ciocolata una pe luna, prajituri de Paste si Craciun, sucuri "naturale" sau gen Coca Cola sint istorie, carne doar de pui facuta cu aburi fara prajit in ulei, carnea consumata fara cartofi doar cu legume fierte, mezeluri cat mai rar, pizza, shaorma una pe luna, tot ce are multi carbohidrati in general mirosit si apoi pus inapoi, 2-3 litri de apa chiar nu au omorat pe nimeni, activitati cardio gen stepper 2-3 ore/saptamana. La un momenmt dat am vrut sa renunt de tot la paine si mezeluri dar vad ca daca mananci moderat nu se depun. Am 1,77 m si daca ajung la 73 de kg ma opresc si incerc sa consolidez rezultatele. Primele 2-3 luni mi-au fost cele mai grele dar cand vedeam cum coboara acul de cantar mi se aduna in mine o vointa mama-mama :).

#1183
Crissu13

Crissu13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.03.2013
Eu nu sunt de accord cu low-carb.  Am slabit de fiecare data cand mi-am propus fara sa apelez la vreo dieta drastica. Pentru mine functioneaza cel mai bine sa mananc dimineata fructe sau o omleta, la pranz fie o bucata foarte slaba de carne cu salata, fie ceva mancare gatita de legume, iar seara doar salata. Pe langa asta neaparat sport. Oricat de putin. La mine partea dureroasa e cand vine vorba de dulciuri pentru ca nu ma pot abtine niciodata. Am descoperit de curand niste biscuiti de la Gerble absolut fantastici. Si sunt si dietetici. Asa ca la prima gustare, undeva intre 10 si 13 mananc 2-3 biscuiti si scap de nevoia de dulce in ziua respectiva. Spor la slabit  si nu uitati sa faceti sport!

#1184
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Adevarul e ca cea mai buna reteta de slabit e cea de care te poti tine pe termen lung si care iti asigura un deficit de calorii, indiferent cum. Eu as considera regimul tau sportiv extrem si insuportabil, asa cum tu consideri abstinenta mea de la zahar extrema si insuportabila. La urma urmei conteaza sa te poti tine, oricare ar fi metoda prin care arzi mai mult decat mananci.

#1185
Crissu13

Crissu13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.03.2013
Da, corect. Eu am vorbit in dreptul meu. In acelasi timp stiu ca sunt multe persoane care sunt dependente de dulce ca si mine. Exista solutii pentru toata lumea, bineinteles.

#1186
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

View PostCrissu13, on 21 iunie 2014 - 20:35, said:

Eu nu sunt de accord cu low-carb.  Am slabit de fiecare data cand mi-am propus fara sa apelez la vreo dieta drastica. Pentru mine functioneaza cel mai bine sa mananc dimineata fructe sau o omleta, la pranz fie o bucata foarte slaba de carne cu salata, fie ceva mancare gatita de legume, iar seara doar salata. Pe langa asta neaparat sport. Oricat de putin. La mine partea dureroasa e cand vine vorba de dulciuri pentru ca nu ma pot abtine niciodata. Am descoperit de curand niste biscuiti de la Gerble absolut fantastici. Si sunt si dietetici. Asa ca la prima gustare, undeva intre 10 si 13 mananc 2-3 biscuiti si scap de nevoia de dulce in ziua respectiva. Spor la slabit  si nu uitati sa faceti sport!
Și grăsimi din ce iti iei?

#1187
Eekstein_Blinkovici

Eekstein_Blinkovici

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,050
  • Înscris: 13.05.2014
din omleta

#1188
Crissu13

Crissu13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.03.2013
din avocado, nuci , seminte, masline, branza, omleta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate