Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Cea mai buna reteta de slabit

- - - - -
  • Please log in to reply
1776 replies to this topic

#1765
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010

View Postvinciun, on 14 mai 2018 - 13:11, said:

Eu cand folosesc scarile rulante o fac pentru a castiga timp, merg si pe ele nu astept sa ma duca.

Cât timp câștigi făcând asta? :)

#1766
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004

View PostR10, on 15 mai 2018 - 13:15, said:

Cât timp câștigi făcând asta? Posted Image
Castiga destul. Castigul e mai ales de ordin moral.
Eu ma misc foarte repede de obicei. Cand eram intrebat de ce alerg le spuneam ca de lene. In loc sa merg 15 minute, alerg 10 si cinci lenevesc...

#1767
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015

View PostR10, on 15 mai 2018 - 13:15, said:



Cât timp câștigi făcând asta? :)

Ce contează ? Important e ca aleg calea cea mai rationala si rapida. Probabil castig un minut cat sa nu scap trenul si sa fiu nevoit sa astept 15 min.

Eu nu rezist sa urc pe scările rulante si sa astept sa ma duca cu pasul melcului. Daca vad ca e înghesuiala nici nu ma gândesc mult, o iau pe alături si pasind cate doua scări odata sunt sus in acelasi timp in care altul abia reusit sa-si faca loc sa calce prima treapta a scării rulante.

#1768
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Am pus intrebarea pentru ca nu castigi nimic. E doar ideea capitalismului, de a face totul repede, si unii o aplica in moduri stupide

#1769
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Capitaliștii naibii... Uita pana unde au ajuns. 😋
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4RGRgJMLFDY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1770
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Stai ca am inteles. R10 nu a văzut scara rulanta cu mai mult de 10 trepte.

#1771
gabigabriel1

gabigabriel1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.07.2018
Activitate fizica (suntem animale, nu suntem plante), alimentatie sanatoasa (de preferat carbo dimineata, nu seara) si suplimente daca e cazul (carnitina, termogenice sau energizante .. pentru a prelungi efortul fizic). "Regimul" asta trebuie sa fie un stil de viata, nu o dieta de 2-3 saptamani. Posted Image

#1772
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Dieta plus stil de viata. In ordinea asta. A zis un coleg mai devreme despre calitatea alimentelor pe care le mancam acum, de la McDonalds la mezeluri de 5 lei kg pline de chimicale si galeti de prajituri la 1 leu.

Plus "liftul de la metrou". Daca mananci ce trebuie si faci miscare zilnic, n-ar trebui sa fii supraponderal. Daca petreci 12 ore pe zi la calculator, 2 ore mananci si 2 ore in masina + cola cu chilele si chipsuri, ai 130 de kile si probleme la "glanda". Posted Image

Plus problemele aferente. Ca esti un gras dezgustator e o chestie, dar in general esti un gras dezgustator prediabetic, prehipertensiv (daca esti tanar) sau o colectie de boli cronice la 40 de ani.

Edited by burkina, 05 August 2018 - 03:56.


#1773
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Catre  onor  moderatorul  acestui  topic :

Cenzura ? De ce ?

#1774
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,220
  • Înscris: 22.12.2015
Sa mai invioram  putin  atmosfera....

Ceva  specimene  de  grasi  alesi.....

Asta  da  nesimtire !

Bleaaaahhh !

Attached Files



#1775
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View Postvinciun, on 15 mai 2018 - 16:33, said:

Ce contează ? Important e ca aleg calea cea mai rationala si rapida. Probabil castig un minut cat sa nu scap trenul si sa fiu nevoit sa astept 15 min.

Eu nu rezist sa urc pe scările rulante si sa astept sa ma duca cu pasul melcului. Daca vad ca e înghesuiala nici nu ma gândesc mult, o iau pe alături si pasind cate doua scări odata sunt sus in acelasi timp in care altul abia reusit sa-si faca loc sa calce prima treapta a scării rulante.

Glumesti? Eu ajung mai repede pe scara normala decat pe scara rulanta.
Ce scara rulanta e aia la care castigi un minut? Din fundul pamantului probabil :D

#1776
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Pai tu nu ai inteles despre ce era vorba. Eu am spus ca merg, fac pasi adica, chiar si pe scara rulanta.

Insa e clar ca un minut a fost exagerat. Nu ai cum.

#1777
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,857
  • Înscris: 26.01.2010
Problema mea cea mai mare e mancatul. Nu mi-e foame dimineata , nu mi-e foame la pranz si mananc doar atunci cand incepe sa ma doara capul si sa fiu nervoasa. Daca nu mananc imediat devin o scorpie mai mare decat sunt deja Posted Image

De o saptamana am inceput dieta atasata plus dus la sala de 4 ori pe saptamana si alergat cate o ora jumate sambata sau duminica. Imi place sa ma duc la sala, mancatul de 5 ori pe zi ma omoara insa. Inca ma lupt cu mine si ma chinui sa mananc chiar daca nu mi-e foame dar dupa o saptamana de zile am scapat de 2.5 kg.
Inainte sa urmez planul asta de mese , lucram la fel de mult la sala dar nu aveam mari rezulatate la cantar.
Ce-mi place la dieta asta este ca nu este o dieta ci un stil de viata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate