Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua
 Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala
 Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor
 

M-am nenorocit si nu stiu ce sa fac

* * * * * 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
38 răspunsuri în acest subiect

#1
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.282
  • Înscris: 12.09.2019
Cred ca sunt cel mai prost om din lume.
Sufeream de o forma ciudata de strabism, care era aproape insesizabila, si am mers la un cabinet privat ca sa ma operez.
Normal ca cei de acolo au fost doritori sa imi ia banii, si in cazul meu special, in care o operatie nu ar fi fost recomandata, riscurile fiind mult prea mari.
Dupa operatie imi fuge ochiul al dracului de tare, vad dublu, nu mai pot conduce, nu ma mai pot relaxa, citi, concentra, am devenit handicapat.
Parca simt nevoia sa fac public, cunoscut cazul meu, nustiu, eu sunt un om prost si fara cunostiinte, dar imi vine sa arunc vina si pe cei ce m-au operat, fiind chirurgi, ar fi trebuit sa stoe mai bine, si sa refuze sa ma nenoroceasca, ati mai auzit astfel de povesti?

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.868
  • Înscris: 10.12.2006
Nu ti-au prezentat riscurile inainte?

#3
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.594
  • Înscris: 23.10.2006
meh, nu stiu de forma ta ciudata de strabism dar stiu pe cineva care inainte de operatie avea o forma severa de strabism si acum e aproape bine. Depinde si cine face operatia.

#4
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.282
  • Înscris: 12.09.2019
a fost foarte evaziva in privinta asta
ca stie doar de un caz la sute de persoane care a ajuns sa aiba vedere dubla in urma operatiei de strabism

#5
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.755
  • Înscris: 18.01.2019
Zi-ne cabinetu !!!

#6
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.435
  • Înscris: 02.05.2015
Poate este ca va de moment,post operator,sincer îți urez sănătate, nu dispera.

#7
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 50.058
  • Înscris: 20.10.2015

 stefians, on 23 septembrie 2019 - 18:45, said:

Cred ca sunt cel mai prost om din lume.
Sufeream de o forma ciudata de strabism, care era aproape insesizabila, si am mers la un cabinet privat ca sa ma operez.
Normal ca cei de acolo au fost doritori sa imi ia banii, si in cazul meu special, in care o operatie nu ar fi fost recomandata, riscurile fiind mult prea mari.
Dupa operatie imi fuge ochiul al dracului de tare, vad dublu, nu mai pot conduce, nu ma mai pot relaxa, citi, concentra, am devenit handicapat.
Parca simt nevoia sa fac public, cunoscut cazul meu, nustiu, eu sunt un om prost si fara cunostiinte, dar imi vine sa arunc vina si pe cei ce m-au operat, fiind chirurgi, ar fi trebuit sa stoe mai bine, si sa refuze sa ma nenoroceasca, ati mai auzit astfel de povesti?

Ama Optimex
Andrei

recomand

#8
VIGame

VIGame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.604
  • Înscris: 24.12.2018
Cam asa se intampla cu majoritatea operatiilor nenecesare.
Profita de oameni, ii lasa fara bani si mai mult le agraveaza sanatatea.

#9
kabanIbucii

kabanIbucii

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 320
  • Înscris: 05.02.2019
Stiu pe unul care s-a vindecat de strabism dupa 8 operatii
Vezi alt doctor

#10
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

 Tsunnnami, on 23 septembrie 2019 - 19:13, said:

Ama Optimex
Andrei

recomand

Pe strabism nu cred ca este el cel mai bun din Bucuresti. Nu vreau acum sa fac reclama, se pot obtine informatiile usor.
Si eu am avut problema asta, deviere pe 2 directii chiar, am facut operatie la una din cele 2 clinici care sunt cele mai bune si acum nu mai este deloc sesizabil.
Am cercetat bine inainte de alege.

Initiatorul sa nu dispere, problema este rezolvabila.

Editat de epetroiu, 23 septembrie 2019 - 19:40.


#11
ianos777

ianos777

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.738
  • Înscris: 07.02.2019
cauta un avocat bun poate fi caz de malpraxis si cere parearea  altor medici specializati in problema ta medicala , chiar un consult in strainatate

Editat de ianos777, 23 septembrie 2019 - 19:45.


#12
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 14.911
  • Înscris: 14.11.2004
Eu l-am reparat pe al meu la Dna Doctor Teodorescu Luminita, la vremea aceea am facut o baterie de teste si analize si pe urma am purces la "taiere". Rezultatul a fost unul pozitiv si recuperarea imediata. La inceput si eu vedeam dublu, dar dupa o saptamana am putut sa ma sui la volan si sa vad traficul cu alti ochi, in speta pot baga un camion de 12t pe o strada mica, unde inainte nici cu un Passat nu intram.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 48.487
  • Înscris: 01.12.2001
Cat ai platit?
Stii ce ai semnat inainte de operatie? (in afara de GDPR)

#14
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

 connectorxp, on 23 septembrie 2019 - 19:42, said:

Eu l-am reparat pe al meu la Dna Doctor Teodorescu Luminita,

Asa, dna spusa de tine este in top, dar am inteles ca in ultimul timp opereaza doar copii.
Celelalte doua sunt: dr Andreea Ciubotaru (Infosan) si dr  Daniela Cioplean de la Oftapro.
La ora actuala asta e "creme de la creme" pe strabism in Romania. Sau cel putin asa era in 2016 cand m-am operat eu.
Nu m-as duce la niciun alt doctor din Romania. Am fost si eu la consultatii si la altii si imi spuneau ca nu se poate, ca e caz grav , ca nu se poate rezolva decat devierea pe orizontala, nu si cea pe verticala etc. Dar s-a putut, daca mergi unde trebuie.
Eu am cercetat, intrebat etc vreo luna inainte de a alege unde merg si astea 3 nume au fost pe lista finala.

Deci ii recomand initiatorului sa mearga la o consultatie la una din clinicile de mai sus.
Axeaza-te pe rezolvarea problemei, te ocupi dupa aia de dat in judecata si razboit cu aia care te-au nenorocit. Ca dureaza oricum.

Editat de epetroiu, 23 septembrie 2019 - 19:50.


#15
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.415
  • Înscris: 05.10.2015
Cred ca un control medical la un alt cabinet oftalmologic te-ar putea redresa si fizic si mai ales psihic. Incearca sa consulti un alt medic, daca se poate din generatii mai vechi.

 ursuletul68, on 23 septembrie 2019 - 19:55, said:

Da-i in judecata, pui banii in banca si peste 5 ani candidezi la prezidentiale ca Basescu 2.0; sloganul de campanie: ''Intoarcerea regelui!''Posted Image
Nu fii prost, omul are o problema de sanatate si tie ti se caca. Stai macar in banca ta.

#16
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.435
  • Înscris: 02.05.2015
Fii tare colegule, rautatile de pe forum sa-ti prindă de bine,aștept sa-mi spui ca ești bine.

#17
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.405
  • Înscris: 11.08.2003
Dar inapoi la cabinet  /clinica sa le expui problema avuta, te-ai dus?



 ct13mey, on 23 septembrie 2019 - 20:22, said:

Fii tare colegule, rautatile de pe forum sa-ti prindă de bine,aștept sa-mi spui ca ești bine.
Aiurea! Nici nu le baga in seama, ca nu le vede. :)


Revenind:
- pasul 1: mergi indarat unde te-ai stricat. Vezi ce vor spune

Editat de sorin147, 23 septembrie 2019 - 20:26.


#18
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.121
  • Înscris: 23.09.2005
STRABISMUL LA ADULT IN INTREBARI SI RASPUNSURI

Exista riscul de a vedea dublu dupa interventie ?
Da, exista acest risc dar procentual este foarte mic. Aproape toti pacientii operati de strabism (inclusiv copiii) trec printr-o perioada de adaptare a creierului la un nou tip de perceptie in care vederea dubla poate fi prezenta dar este tranzitorie in peste 95% din cazuri.
Cand este persistenta se poate rezolva cu ajutorul ochelarilor sau daca acest lucru nu este posibil, printr-o reinterventie.

https://www.oftapro....-si-raspunsuri/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate