Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Hai cu toții in Grecia la cei mai puturosi omeni de pe planeta

* - - - - 15 votes
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#91
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostFreddy12, on 15 septembrie 2019 - 21:21, said:

Si apropo de plaje largi, la Rethimnon in Creta plaja e imensa.

Am inteles ca nu plaja larga il intereseaza ci internetul larg....
Plajele nu-i plac ca sunt puturoase....stau toata ziua in acelasi loc

#92
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posteiffel, on 15 septembrie 2019 - 11:45, said:

N-am incercat pe telefon, dar la hotel aveam viteza cat cuprinde.
Le-am recomandat anul trecut un sistem MESH in AC si anul asta cand am ajuns deja era functional.


Depinde de multi factori. De-asta e bine sa te documentezi inainte.
Sunt hoteluri cu AC inclus, altele la care se plateste zilnic ptr el, etc.


Nu am mai auzit asa o schema intr-o tara civilizata care  vrea centrata economic pe turism de asa o gogomanie!
Cum spuneam saraciile de greci... Fereste-te de grecotei si cand iti fac daruri :D

#93
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Si in Spania se procedeaza la fel - vrei aer conditionat lasi 10 euro garantie la receptie si iti da teelcomanda - si platesti in functie de cate zile o ti.

#94
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Oricum, mai bine-i asa decat ce am intalnit pe plaiurile mioritice...hotelul se lauda cu A/C in camere, ajung acolo si constat ca de fapt mi-au rezervat camera la mansarda, in camera fara A/C si trebuie sa platesc suplimentar daca vreau uppgrade la camera mai apropiata de parter, ce are si A/C.

#95
adiman73

adiman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 15.09.2007

View Posttehnics, on 13 septembrie 2019 - 12:43, said:

Atunci du-te in Zakynthos - Laganas. Doar sa fii urat cu spune sa nu prinzi ceva. Si da, acolo gasesti agitatia aia de care zici tu, unde viata de noapte se insira pe cativa km doar de discoteci si incepe pe la ora 23:00...Nu stiu pana cand ca nu am reusit niciodata sa prind sfarsitul..

Cum au zis si colegii, ai fost in locul nepotrivit.

Cat despre oameni, locuri, mancare si alte chestii, pot sa confirm ca Grecia nu m-a dat pe spate.
  Eu ma refeream sa ""combin"" plaja , plimbatul , distracția , Dar la ce se gândesc cei care mai vad asta doar la TV   pe canalele pentru adulți

View Postccf_cristi, on 13 septembrie 2019 - 12:14, said:

Ce sa combini?...sosetele!?

De obicei muzica se asculta suficient de tare incat sa nu fie nevoie sa tipi la persoana care este langa tine ca sa te auda.
Valabil si pentru tine răspunsul anterior

View Postsarbulb, on 13 septembrie 2019 - 15:14, said:

Eu tot cred că este o glumă a inițiatorului...

Asa cred si eu ; iar multi au plecat pe prima fenta .
"Fenta" este la tine . Eu mi-am spus punctul de vedere si constatările făcute de mine  . Ma așteptam ca aici sa veniți cu argumente pro , nu cu jigniri .
Iași ma așteptam ca aici găsesc persoane mai citite  , cultivate , deosebite , ca doar merg in GRECIA pentru ISTORIA ei bogata , însă cu stupoare vad ca multi cu un comportament specific Romanesc de MAMAI , de manele etc . Orice persoana poate avea păreri diferite asta nu înseamnă ca nu trebuie sa le exprime . Orice părere pro sau contra este utila pentru eventualele persoane care nu sunt hotărâte unde sa meargă in concediu .   Este clar turismul de la Greci are un alt specific fata de turismul Romanesc , Turcesc , Spaniol , Bulgăresc  , turismul in Grecia este pentru liniște si plimbări de la o plaja la alta . Va rog daca mai comentați sa fie într-o limita civilizata cu argumente , nu cu astfel de mesaje  , ca acesta de mai sus , care nu are ce cauta intr-o discuție libera si deschisa pe argumente

View PostFreddy12, on 15 septembrie 2019 - 21:21, said:

Si apropo de plaje largi, la Rethimnon in Creta plaja e imensa.
     Din toate postările de aici recomandarea ta este una foarte ok . Este singura stațiune cu plaja mare , nisip , moderna si care cred ca are ceva viata de noapte .. Îți mulțumesc pentru recomandare .
     Sper sa fie următoarea mea destinație .
      Restul de recomandări sunt tipice turiștilor Romani din Grecia care prefera plajele dintre măslini , iar seara sa joci cârti in camera de cazare , ca hoteluri mai puține prin tara asta plina de Istorie . Pentru aceștia vedeți ca si România are plaje virgine , tot asa rupte de civilizație , unde poți sa faci plaja doar tu si pescărușii

Edited by adiman73, 16 September 2019 - 13:38.


#96
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostMembruAnonim, on 16 septembrie 2019 - 10:37, said:

Nu am mai auzit asa o schema intr-o tara civilizata care  vrea centrata economic pe turism de asa o gogomanie!
Cum spuneam saraciile de greci... Fereste-te de grecotei si cand iti fac daruri Posted Image

poate nu ai observat, dar in jurul Greciei continentale sunt cateva insulite, care au aprovizionare cu combustibil, apa potabila, electrica, telefon, internet, canalizare, aer conditionat non stop si din belsug.
ei, asta costa .....costa mai mult ca un stadion in panta in comuna Urlati
Asa ca da, sunt cativa  proprietari care inchiriaza aerul conditionat separat....
Dar.....
Cat este inchirierea camerei ? mai mica ? mai mare?

In oricea caz ii numari pe degete pe acestia, caci pensiuni, hoteluri, au aer conditionat inclus in pret.
si nu avea grija .....il platesti......!!!!

Edited by vio69a, 16 September 2019 - 14:07.


#97
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postadiman73, on 16 septembrie 2019 - 14:01, said:

  Titlul face referire la o tara ,

Titlul face referire la populatia unei tari pe care ai jignit-o in bloc

#98
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postadiman73, on 16 septembrie 2019 - 14:01, said:


Concluzionam : AICI DISCUTAM DESPRE O TARA , TURISM , CONCLUZII NU DISCUTAM DESPRE PERSOANE

Nu, nu disutam depsre o tara ca nu suntem pe aria de politica, istorie sau economie.
Dar, daca vrei sa discuti turism, arata ca ai inteles turismul

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate